Doodmoe, maar wel opgemaakt Winterkoude komt vroeg door Ondine van der Vleuten Het is ieder voor zich en God voor ons allen, in een wereld die onder invloed van de economi sche crisis alleen maar harder wordt. Het ver trouwen dat pensioenfondsen, politiek en overheden ons beschermen is weg. De geest moet ontwikkeld worden, de carrière gestimuleerd, de bankrekening ge spekt, de toekomst verzekerd. Doodmoe worden we ervan. Voor vrijwilligerswerk hebben we geen fut meer, ook al zijn er steeds meer va ders die in navolging van de ma-di-wo-moeders partti me gaan werken. Op onze vrije dag(en) doen we lek ker niks, of leuke dingen. En we sporten ons kapot, om zo lang mogelijk jong, mooi en strak te ogen. Relatief lichte cosmetische ingrepen nemen een hoge vlucht. Het taboe rond botox vervaagt, tanden worden gebleekt of verstopt achter facings (porseleinen schild jes), vrouwen staan in de rij voor permanent make-up. Voor een redelijke prijs (de pigmenten blijven drie tot vijfjaar zitten) kom je 's morgens opgemaakt uit je bed. Permanent make-up wordt steeds populairder. ken is, zijn er zeventig niet eenzijdig. En daar van weer had zeventig procent de afloop niet an ders kunnen oplossen. Ik hamer bij mijn leerlin gen altijd op een dynamisch rijgedrag. Als mo torrijder is het ontzettend belangrijk dat je zicht baar bent voor de overige weggebruikers. En dan bedoel ik niet alleen qua kleding, maar laat je ook zien op de rijbaan. Rij dan weer eens te gen de middenstreep en dan weer eens hele maal rechts. Dat voorkomt dat je in iemands do de hoek blijft rijden. Motorrijders moeten zich zelf veel bewuster zijn dat een bestuurder van een auto of een vrachtwagen hen niet kan zien. Ik heb sinds drie jaar ook een auto. Het eerste wat me opviel, is hoe belemmerd het uitzicht soms is. Niet alleen zit de binnenspiegel in de weg, door de raam- en deurspijlen zie je naar de zijkanten ook rondweg beroerd. Op een motor heb je een volledig vrij blikveld." „Zeeland is veilig om te rijden met de motor. Naar verhouding is het hier rustig met ander verkeer. Maar daar zit gelijk ook weer de valkuil. Omdat alles zo goed geregeld is, kun je ook té ontspannen rijden. Een duurzame inrichting van de wegen is natuurlijk fantastisch, maar je kunt weggebruikers ook doodknuffelen. Een Ne derlandse motorrijder die de eerste keer in Frankrijk komt bijvoorbeeld, zal zich rotschrik- ken. De belangrijkste les geldt overal: Als je ziet dat het gevaarlijk wordt, pas je rijgedrag aan!" PAGINA 47 Nadat Nederland een zeer kou de januarimaand beleeft, is de winter er ook in het najaar vroeg bij. Eind november be gint het flink te vriezen. De kou houdt twee weken aan. Sin terklaas verricht zijn heilzame werk op daken onder gladde condities. Het wegverkeer on dervindt ook veel hinder. Beij zelde rijkswegen worden afge sloten. Dat gebeurt vooral in Flevoland en Noord-Holland. Maar de winter biedt ook vreug devolle typisch Nederlandse ta ferelen. Óp december worden de ijzers ondergebonden voor de eerste kortebaanwedstrijd op natuurijs in Uilesprong. foto Toussaint Kluiters/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 149