Motorrijder moet m M Gezellig fiYlC? lihillïitiiiii'hilBIfti'iliiirillftirlfilinirÉilïlii Man misbruikt tientallen peuters Oprichter WikiLeaks opgepakt winkelen op 2e kerstdag 1 1 "i-'r BfiiUitti >->-üu4atii - y -• i Op zondag 12 december wordt bekend dat een 27-jarige man tientallen kinderen heeft misbruikt in twee opvangcentra in Amsterdam. De kinderen waaraan hij zich als invalkracht ver greep waren tussen o en 4 jaar oud. Geert de Wit van de MO- groep Kinderopvang, de grootste brancheorganisatie in de kin deropvang, zegt in een reactie dat groepsleiders van kinderdag verblijven niet alleen bij veroordeling, maar ook bij klachten over vermeend misbruik geweerd moeten worden uit de kin deropvang. Er moet een klachtenregister komen zodat duidelijk is wie deze van misbruik verdachte groepsleiders zijn. Het hui dige systeem waarin een groepsleider alleen wordt geweigerd als die is veroordeeld is niet waterdicht, meent De Wit. Oprichter Julian Assange (foto) van klokkenluiderssite Wiki Leaks is dinsdag 7 december in Londen gearresteerd. Dat ge beurde op grond van een Zweeds aanhoudingsbevel. In Zwe den verdenkt justitie hem van verkrachting en seksuele intimi datie. Assange weerspreekt de beschuldiging en spreekt van een politiek proces, bedoeld om WikiLeaks lam te leggen. De websi te begon eind november met de publicatie van een massa ver trouwelijke berichten van Amerikaanse diplomaten. Die actie ondermijnde de geloofwaardigheid van de Amerikaanse buiten landse politiek. Julian Assange ziet de publicatie als een helden daad in naam van de vrije pers. Uit sympathie voor Assange lanceerden medestanders een stroom aan cyberaanvallen die si tes van MasterCard, PayPal en Visa tijdelijk platlegden. Tot december eiste het verkeer in Zee land 29 doden, 9 meer dan het hele voorgaande jaar. Onder de slachtoffers waren dit keer opvallend veel motorrij ders: 6, het dubbele van het 'meer ge bruikelijke' beeld in de provincie. Een aanwijsbare oorzaak ontbreekt. door Marcel Modde Verslaafd aan motorrijden, bestempelt Jean-Paul van Haestregt (41) uit Ter- neuzen zelf zijn passie. Twintig jaar geleden haalde hij, tot weerzin van zijn moeder, het motorrijbewijs. Inmiddels staan er vier motoren in zijn tegen inbraak be veiligde garage en heeft hij 1,4 miljoen kilome ters in de wielen. In januari 2003 maakte Van Haestregt zijn hobby tot beroep en werd hij in structeur bij Dek Verkeersopleidingen. „Ik ben me er zeer wel bewust van dat je als rij- instructeur mensenlevens kunt beheersen. Leer je leerlingen fout gedrag aan, of leer je ze ver keerd gedrag onvoldoende af, dan kan dat later verschrikkelijke gevolgen hebben. En laat ik het afkloppen", zegt Van Haestregt terwijl hij zijn knokkels op de houten keukentafel laat roffelen, „Er is nog geen leerling van mij tussen zes plan ken beland. Ik ben zelf van de tijd dat je net geen oefenrijbewijs meer had om zelf je eerste rondjes om de kerk te rijden. Maar theorie-exa men hoefde je toen nog niet te doen, als je dat al had gehaald voor je autorijbewijs. Ik kan je verzekeren dat heel wat oudere motorrijders daar op zouden zakken wanneer ze dat nu moesten doen. Dat is niet voor niks! In België werkt het nog steeds zo. )e moet zes lessen ne men voor een praktijkexamen en dat is het. Maar aan de andere kant heeft dat als voordeel dat je risicoperceptie groter is. Als onervaren rij der ben je nog alert op alles." „Iemand ziet zichzelf al gauw als een volmaakt chauffeur. Vooral mannen. Wanneer je ze aan spreekt op hun rijvaardigheid, raak je ze in het diepst van hun ziel! Als je iemand vraagt naar de oorzaak van een ongeluk, hoor je negen van de tien keer: hij gaf me geen voorrang. Het ligt altijd aan een ander. Gelukkig valt het aantal on gelukken waar motorrijders bij zijn betrokken, nog mee. Zeker wanneer je dat vergelijkt met het enorm gestegen aantal motoren op de weg de afgelopen tien jaar. Kijk je naar de zes onge- Een 22-jarige motorrijdster kwam in mei bij Wilhelminadorp om het leven toen ze werd gegrepen door een auto die door te hoge snelheid uit de bocht vloog. foto Rolf de Feijter lukken dit jaar in Zeeland, dan zie je dat hoge snelheid amper een factor van betekenis was. Wat de motorrijders betreft dan. Zo'n ongeluk in Wilhelminadorp, waar dat meisje werd gegre pen door een automobilist die veel te hard reed en daardoor volledig de controle over zijn voer tuig kwijt raakte, daar kun je als motorrijder al leen maar hopen op een goede afloop. Van de honderd ongelukken waar een motor bij betrok- PAGINA 46 de Mortiere Dan gaan we toch even naar dè Woonboulevard! Woonboulevard dè Mortiere. Béter bekend als.de grootste en gezelligste Woonboulevard van Zeeland. Neem de afslag Middelburg op de A58. Gratis parkeren (2e kerst geopend van 12:00-17:00 www.woonboulevarddemortiere.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 148