Die tablet is nog net iets te duur Rijwielbranche zoekt jongeren door Ondine van der Vleuten Apple is volgens trendwatcher en blogger Rory Parks momenteel 'zo ongeveer het coolste merk wat er is'. iPhone, MacBook en niet te vergeten de iPad zijn immens populair. Jammer alleen dat Apple zo duur is. Het wachten is op merken die een tablet aanbieden voor een acceptabelere prijs. Ze zijn er al, en ze zullen steeds beter en goedkoper wor den. Let maar op: eind 2011 kijkt niemand er meer van op als iemand zijn tablet tevoorschijn haalt om iets te laten zien of horen. Net zoals het steeds gewoner wordt iemand van zijn e-reader te zien lezen. Wordt de tablet nu vooral gezien als speeltje, ook voor de werkvloer zijn er mogelijkheden, meldt het magazine MT. De grootste softwareleverancier van Europa SAP werkt aan bedrijfssoftware voor tabiets. Salesmanagers kunnen er een presentatie op geven, onderhoudsmon teurs een technische tekening bekijken, om maar wat te noemen. Inmiddels is de iPad ook al doorgedrongen tot de rechtbank: bij een zitting in Amsterdam werd de iPad gebruikt om strafdossiers na te slaan. Apple is het helemaal, maar de tablet is nog te duur. die bemaling bijvoorbeeld. Onder normale om standigheden is er meer tijd om alles tot in de tail voor te bereiden. Over het proces zelf heb ben we de regie, qua inhoud kan het in dit geval soms anders uitpakken. Dat de Kamer van Koop handel heeft berekend dat er sprake is van een miljoenenverlies vind ik ook kort door de bocht. Natuurlijk is het allemaal heel vervelend en lastig en zoiets komt ook nooit gelegen. Dit kost ons ook geld, maar de veiligheid gaat boven alles." „Er is een spanningsveld, enerzijds de druk van de weggebruikers en de omgeving, anderzijds sneldheid ten opzichte van zorgvuldigheid bin nen onze eigen organisatie. Een soort snelkook pan, maar dat maakt het ook wel weer interes sant. Het is niet zo dat ik er niet van slaap, maar het houdt ons allemaal bezig en het zijn hele drukke dagen. We staan als bedrijf midden in de maatschappij, iedereen is hier bij betrokken. Ik heb het idee dat onze grip op de inhoud ook steeds groter wordt. Het is een soort trechtereffect. Een compliment aan de Zeeuwse bevolking is ook wel op zijn plaats. Er is kritiek, maar ook veel begrip. Dat geeft moed." PAGINA 43 Tot aan je pensioen in een oude stofjas banden plakken, kapotte kettingen reparen en doorgezeten zadels vervangen - dit beeld weerhoudt veel jonge ren ervan om fietsenmaker te worden. Het gebrek aan vak mensen in de bedrijfstak is hoog opgelopen. Branchekoe pel Bovag TVveewielers heeft het over 'een oplopend gemis aan intussen al honderden werknemers'. Het tekort aan vakmensen was nog groter ge weest zonder de inbreng van zij-instromers zoals vrachtwa genchauffeurs, automonteurs en kantoorklerken die een car rièreswitch maken. Ze treden in loondienst of beginnen voor zichzelf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 145