de Hedwigepolder' Web brengt stad en platteland samen Nederlander voelt zich gelukkig O vrijdag 24 december 2010 ze als waardevol te benoemen. In dit stadium komt het daar op aan. Alles is erover gezegd. Ie dereen heeft aan de discussie mee kunnen doen. Je merkt nu aan alles dat onze volksverte genwoordigers met een alternatief willen ko men. Natuurlijk is dat de verstandelijke benadering van een kwestie waar zonder enige twijfel ook een gevoelsmatige kant aan zit Het emotionele aan deze zaak speelt eigenlijk al vanaf het aller eerste moment dat het spook van de ontpolde- ring Zeeland is binnen gekomen. Wat overkomt ons? Wij zijn er ons hele leven at tent op geweest dat de dijken ons tegen het wa ter beschermden, en nu gaan we ze weer door steken? In mijn beleving is het absurd en bizar dat men sen zoiets zelfs maar kunnen bedenken. Ik kan dat absoluut niet vatten. Staatssecretaris Bleker van Landbouw is de passage over de Hedwige polder in het regeerakkoord momenteel 'aan het optuigen' met de inschakeling van het kennisin stituut Deltares. Ed Nijpels, die eerder voorzitter was van een commissie die zocht naar alternatieven voor ont- poldering, sprak daarbij al van een kansloze mis sie. Met alle respect voor meneer Nijpels, maar zijn advies heeft niet tot een oplossing geleid." door Ondine van der Vleuten Het bijvoeglijk naamwoord provinciaals staat voor achterlijk, bekrompen, boers, kleinburger lijk, kleinsteeds, lomp en kleingeestig. De stad is modern, het platteland loopt achter. Die overtuiging leeft bij veel stedelingen nog steeds. Toch is er een ken tering. Een serie als Boer zoekt vrouw beklemtoont weliswaar het stereotiepe beeld van de rustieke platte landsbewoner, maar toont ook de herwaardering van het platteland. Om de rust, de ruimte, de natuur, het feit dat de wegen er niet verstopt zitten, dat je er nog een huis met een tuin kunt kopen voor een redelijke prijs en ziet hoe je voedsel verbouwd wordt. Internet verkleint de afstand tussen stad en platteland; op het web gaat het niet om waar je bent, maar om wat je uit straalt, weet en doet. Een blogger die veel lezers trekt (een 'online influential') kan net zo goed in Breskens wonen (Het Meisje van de Slijterij) als in Kloetinge (www.twopeas-inapod.com) of in Amsterdam. Een bij zondere webwinkel kan net zo goed vanuit Eindewege als vanuit Utrecht het land veroveren. Stad of dorp, op internet maakt het niets uit. PAGINA 39 Veel Nederlanders hoeven niet zo nodig de spreekwoordelijke honderdduizend te winnen om zich tevreden te voelen. Negentig procent van de men sen boven de twintig jaar voelt zich ook zonder de jackpot ge lukkig, zo blijkt uit de begin ok tober gepubliceerde resultaten van een onderzoek door het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Onder de mensen die geschei den zijn of hun partner hebben verloren is dat percentage een stuk lager. Na vijfjaar zit het ge luksgevoel van deze mensen echter weer op het oude ni veau. Bijna 85 procent geeft dan aan weer gelukkig in het le ven te staan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 141