'Droge voeten in DE Wij wensen u en een fijne feestdagen gezond 2oil( BLAUWE WINKEL Proces Wilders loopt vertraging op Kompels in Chili uit mijn bevrijd JEAI NS CASUALS Op 4 oktober begint de inhoudelijke behandeling van het pro ces tegen PW-leider Geert Wilders, die wordt verdacht van haatzaaien en discriminatie. Het proces loopt vertraging op wanneer de rechtbank wordt gewraakt, omdat deze de schijn van partijdigheid zou hebben gewekt. Wilders krijgt het daarna moeilijk wanneer blijkt dat leden van zijn fractie vroeger nare dingen hebben gedaan, waarover zij hem niets hebben verteld. Zo had Eric Lucassen buurtgenoten geïntimideerd. Kamerlid Ja mes Sharpe stapt op, nadat bekend wordt dat hij beschuldigd wordt van misleiding en mishandeling. De PW loopt in de pei lingen amper schade op van dit ongerief. Wanneer de rust enigszins weerkeert, vindt Wilders begin december zowaar tijd (foto) om aanhangers in Israël te bezoeken. foto ANP Het kabinet neemt nieuw onderzoek naar alternatieven voor de ontpolde- ring van de Hedwigepolder op in het regeerakkoord. Ewald Baecke boert al meer dan vijftig jaar in het bedreigde poldergebied op de grens van Zeeuws-Vlaanderen en België. door Harold de Puysseleijr Dit is 'een nieuw hoofdstuk in een dis cussie die inmiddels 15 jaar woedt'. „Wij blijven er als tegenstanders van ontpoldering rotsvast op vertrou wen dat we droge voeten houden. Hoewel mijn familie zo onderhand veertig jaar in onzeker heid verkeert over het voortbestaan van ons ak kerbouwbedrijf aan de Langestraat in de Nieuw-Namense Prosperpolder. Vóór er rond 1995 voor het eerst over werd ge sproken om het boerenland aan het water te ge ven, werd deze polder halverwege de jaren zes tig al bedreigd met de aanleg van het Baalhoek- kanaal. Dat kanaal zou dwars over ons bedrijf komen te liggen. Pas na 25 jaar werd definitief duidelijk, dat de waterweg er niet meer zou komen, om dat België hem niet meer nodig had. De actuele bedreiging hangt samen met afspra ken tussen Nederland en België over de aanleg van nieuwe natuur, ter compensatie van eerde re verdiepingen van de Westerschelde voor de scheepvaart. Wij kunnen met ons actiecomité Red Onze Pol ders niet anders dan aan de discussie mee blij ven doen. We zijn zeer zeker niet van plan het bijltje er nu bij neer te gooien en zullen onze stem tot het einde toe laten horen. Dat het kabinet heeft besloten opnieuw onder zoek te laten doen naar alternatieven voor ont poldering, is in mijn beleving een logisch gevolg van de hele discussie zoals die tot nu toe is ge voerd. Wij hebben alle debatten op de voet gevolgd. Een meerderheid van onze volksvertegenwoor digers in de Eerste en de Tweede Kamer is tegen ontpoldering en ook de bevolking is massaal te gen. Niemand, ook wij niet, is er tegen om de na tuur een handje vooruit te helpen. Het gaat al leen om de keuze van de manier waarop dat moet gebeuren. In mijn visie is de definitie van Ewald Baecke is er nog altijd rotsvast van overtuigd dat er in de toekomst nog land bouw bedreven kan worden in de Hedwige polder. foto Peter Nicolai een alternatief iets dat gelijkwaardig is, maar niet precies hetzelfde. Voor materiële dingen is in mijn ogen altijd een alternatief te vinden, maar dan is daar wel de wil voor nodig. Is die wil aanwezig, dan vind je ook de weg en moet je er gewoon uit kunnen komen. Dat is mijn boodschap. De alternatieven voor de ontpolde ring van de Hedwigepolder liggen zelfs voor het opscheppen. Als ook hier de wil er maar is om PAGINA 38 De redding van de 33 mijnwer kers die sinds 5 augustus vastza ten in de ingestorte San José-mijn in Chili verloopt vlek keloos. Sneller dan verwacht worden alle 33 mijnwerkers op 13 oktober veilig naar boven ge bracht. De autoriteiten dachten 36 tot 48 uur nodig te hebben om de kompels te redden. Uit eindelijk wordt na 22,5 uur de laatste mijnwerker naar boven gehaald: voorman Luis Urzua. De reddingswerker Manuel Gonzalez die als eerste naar be neden gaat om de operatie on dergronds in goede banen te lei den, komt als laatste naar bo ven. Hij is 26 minuten alleen, voordat hij zichzelf vastzet in de reddingscapsule.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 140