Duizenden pensioenen verlaagd Storm velt Anne Frankboom Watervloed treft massa Pakistanen De pensioenen van tienduizenden Nederlanders worden ge kort, zo wordt bekend op woensdag 18 augustus. Veertien pen sioenfondsen verkeren zodanig in de problemen dat ze hoogst waarschijnlijk per 1 januari de uitkeringen moeten verlagen. Uit stel van ingrijpende maatregelen is niet langer verantwoord, zo oordeelt De Nederlandsche Bank. In 2009 werd al bekend dat het slecht ging met de bewuste fondsen, maar zij kregen toen van minister Donner (Sociale Zaken) de kans om orde op za ken te stellen. Wanneer een jaar later blijkt dat de situatie niet is verbeterd, duldt Donner geen verder uitstel en worden de fondsen gedwongen de uitkeringen te korten. De fondsen kre gen een klap door de financiële crisis van 2008. De tegoeden en daarmee ook de dekkingsgraden liepen daardoor fors terug. Harde windstoten zijn maandag 23 augustus te veel voor de boom in de tuin van Het Achterhuis aan de Prinsengracht in Amsterdam. Anne Frank keek uit op deze boom en schreef er over in haar wereldberoemde dagboek. De kastanje kwam in 2007 in het nieuws. Toen stak een storm van protest op tegen het voornemen van de gemeente Amsterdam om de door de dikrandtonderzwam aangetaste boom te kappen. Dat plan werd afgeblazen, waarna het gevaarte april van dit jaar is ver sterkt met een speciale constructie. Bij die gelegenheid werd ge meld dat de kastanje weer vijf tot tien jaar zou meekunnen. Dat werden dus vier maanden. Omstanders namen delen van de boom mee als souvenir. foto Marcel Antonisse/ANP Op 27 juli hoort Laura Dekker dat ze de wereld mag rondzeilen. Dolblij omarmt ze de mast van haar boot Guppy. foto Dirk-jan Gjeltema PAGINA 30 Reddingswerkers bereiken een eiland waar zich Pakistanen hebben verzameld, op de vlucht voor het wassende wa ter. Meer dan tweeduizend mensen komen om. De over stromingen ontstaan vanaf eind juli door zware moessonre gens. Het rampgebied breidt zich langzaam uit van het noor den naar het zuiden. De ramp is deels het gevolg van ontbos sing en het ontbreken van een goede waterbeheersing. In okto ber ontstaan overstromingen in Thailand, die zich eveneens van het noorden naar het zuiden uitbreiden. In Bangkok vallen de gevolgen echter mee. De overstromingen kosten ruim 250 mensen het leven, foto EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 132