straalde Joëlle Soundsystems en echte instrumenten Alle hens aan dek om euro te redden met Nederlandse slachtoffers. Ze dachten dat ze Belgische was omdat ze in Brussel was opge stapt. Daardoor waren wij ook niet uitgenodigd voor een herdenkingsbijeenkomst in Hoofd dorp. En waarom is het identificatieteam pas ne gen dagen na het ongeluk naar Tripoli gegaan terwijl gezegd was dat ze meteen een team zou den sturen? Informatie die wij kregen over het onderzoek bleek ook onjuist. Daarom willen we vanaf nu echt alles zelf regelen. De enige van wie we veel steun hebben gehad, is burgemees ter Wim Dijkstra. Hij was degene die ons de dag na het ongeluk belde om te bevestigen dat Joëlle in dat vliegtuig zat. Hij is ook degene die ervoor gezorgd heeft dat we in het huurhuis van Joëlle en Dana konden gaan wonen. De vele reacties, meteen na het overlijden van Joëlle, hebben ons positief verrast. We wisten niet dat zo veel mensen haar kenden en dat zo veel mensen met ons zouden meeleven. Op de eerste zondag na het ongeluk was er een herden kingsbijeenkomst bij Misalsa, de dansschool waar Joëlle les gaf Er waren wel driehonderd mensen. Ze kwamen uit het hele land. Toen rea liseerden we ons voor hoeveel mensen Joëlle iets heeft betekend." door Ondine van der Vleuten Wat is in 2011 the place to be voor mensen die willen feesten? Amsterdam, nog steeds. Life style blogger en trendwatcher Rory Parks constateert dat in het nabije Rotterdam 'enige leegte is ontstaan qua creatieve feestjes en uitgaansavonden', maar gezien het grote aantal jonge mensen in de haven stad zou dat in 2011 wel eens van de ene op de andere dag weer kunnen veranderen. De dj is volgens Rory op z'n retour. Mensen willen weer echte instrumenten zien en horen. In 2011 verliezen reguliere cafés en clubs verder terrein. Jongeren kiezen voor festivals, schuur- feesten, drankketen en lan-party's voor de ontmoeting met leeftijdgenoten. Ook illegale party's op bijzondere locaties worden steeds populairder. Zo'n feest draait om mobiele 'soundsystems': een collectief van dj's en artiesten, plus draaitafels, aggregaat, mengpaneel, ver sterkers en luidsprekers. Thuis luisteren we muziek via de online streaming muziekdienst Spotify (nu al zo'n tien miljoen gebruikers). Gratis en voor niets. We bouwen allemaal ons eigen (schuur)feestje. vrijdag 24 december 2010 IHfiiHHHBBB PAGINA 19 De euro staat in 2010 onder druk, vooral door de slechte fi nanciële toestand in diverse eu rolanden. Het probleem wordt gevoed door mensen die specu leren met staatsobligaties en ge ruchten verspreiden over de fi nanciële positie van landen. Het bijna failliete Griekenland krijgt een lening van 110 mil jard. Spanje staat er ook slecht voor, zo blijkt in mei. Dat geldt ook voor Portugal, terwijl de toestand in Ierland zelfs ramp zalig is. Spanje en Portugal be sluiten tot saneringsoperaties. In november geeft de Europese Unie 85 miljard steun aan Ier land. Burgers en politici in lan den als Nederland en Duitsland morren over de steunoperaties.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 121