Op het podium SALE 25 korting li: BR uie UJant our Beach Bete K.' gehele collectie Olieramp treft Golf van Mexico Man zaait paniek bij herdenking Herenstraat 5 Middelburg De Golf van Mexico wordt op 20 april getroffen door een mi lieuramp voor de zuidkust van de Verenigde Staten in het Ma- condo-veld. Deze ontstaat door een explosie op het half-afzink- bare platfom Deepwater Horizon, dat wordt gebruikt door BP. Bij de ontploffing vallen 11 doden en raken 17 mensen gewond. Bij bluswerkzaamheden zinkt het platform en breekt de boor- stang. Daardoor spuit de bron drie maanden lang olie in zee. Pas op 20 september kan BP melden dat het lek is gedicht. Dat kostte de oliemaatschappij 9,5 miljard dollar. President Barack Obama plakt op de olievervuiling het stempel nationale ramp. Vogels en zeeschildpadden raken besmeurd met olie en de visse rij in het gebied wordt voor maanden stilgelegd. foto ANP De dertigjarige Joëlle van Noppen uit Vlissingen was een van de 103 passa giers die op 12 mei verongelukten bij de vliegtuigcrash in Tripoli in Libië. De danseres, zangeres en moeder van de nu zesjarige Dana laat een grote leegte achter in Vlissingen. door Miriam van den Broek Zoals ze was, zo is ze gegaan. Het was altijd 'alles of niks', vertellen Joëlles ouders Yvonne en Willem van Nop pen en hun oudste dochter Nathalie. „Haar vriendinnen zullen wel glimlachen als ze de krant zien: 'Staat Joëlle er toch maar weer in'. Ze stond altijd in het middelpunt van de be langstelling. Als ze op het podium stond, straal de ze. Het ongeluk is zeven maanden geleden ge beurd. Aan de ene kant is het net alsof Joëlle nog op vakantie is en elk moment terug kan ko men. We beseffen het nog steeds niet goed. Het is zo plotseling gegaan. Eigenlijk hebben we nooit echt afscheid kunnen nemen. Aan de andere kant is er sindsdien zo veel ge beurd en zijn we er zo intensief mee bezig ge weest dat het al meer dan een jaar geleden lijkt. We zijn verhuisd naar het huis van Joëlle zodat Dana gewoon in haar eigen huis kon blijven wo nen, met haar eigen slaapkamer. Voor haar pak ken we de draad op, maar dat is niet makkelijk. Gelukkig zit Dana nu sinds een paar weken ein delijk weer goed in haar vel. Ze zingt weer, lacht weer, is zichzelf weer. Maar we zijn nog lang niet klaar. De persoonlij ke bezittingen die na het ongeluk gevonden zijn, liggen nog steeds in Engeland. Het enige dat we gekregen hebben, is een knoopje van haar jas en een oorbel die niet van Joëlle is ge weest. We willen in elk geval haar fotocamera nog terug en haar mp3-speler. Ook is nog steeds niet duidelijk hoe het onge luk is gebeurd. We hebben een schadevergoe ding aangevraagd voor Dana en we zijn nog be zig met het grafmonument. Joëlle wilde een gla zen monument op het graf Dat staat er sinds kort. Maar er moet ook nog een gedicht op de steen. Er zijn nog zo veel praktische dingen die PAGINA 18 Tijdens de dodenherdenking op de Dam in Amsterdam ra ken op 4 mei 63 mensen ge wond wanneer paniek uit breekt. Die wordt veroorzaakt door een 39-jarige man, ge kleed als orthodoxe jood. Met geschreeuw verscheurt hij de stilte. Iemand anders in de me nigte roept dan: 'bom, bom, vlucht'. Daarop veroorzaken rennende mensen valpartijen, waarbij dranghekken onder de voet worden gelopen. Koningin Beatrix en haar gevolg worden ijlings in veiligheid gebracht. Militairen verlenen eerste hulp aan gewonden. Na enkele minu ten keert de koninklijke familie terug en wordt de herdenking voortgezet. Velen tekenden het condoléanceregister voor Joëlle van Noppen. „Toen realiseerden we ons voor hoeveel mensen Joëlle iets heeft betekend." foto Lex de Meester afgewikkeld moeten worden. Ons vertrouwen in de overheid is na het onge luk helemaal verdwenen. Achteraf bezien zijn we op veel dingen gestuit waarvan we zeggen: dat is raar, dat klopt niet en waarom is dat niet anders gedaan? Het eerste telefoontje van het ministerie van Buitenlandse Zaken moeten we nog altijd krijgen. Joëlle stond niet op de lijst V.:R..v A"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 120