het begin slecht uit" Bioscoopbezoek wordt een feestje Vuilnisman toch niet ontzien vrijdag 24 december 2010 De rest van het weekeinde zijn we in Center Pares gaan zitten. Dat we het niet geheim kon den houden had ook een voordeel: we hadden steun aan elkaar. Dick (de directeur, red.) heeft in het begin zwarte sneeuw gezien, die heeft al le verzoeken van ons weggehouden." „We zagen er in de beginperiode slecht uit. Men sen zeiden tegen ons: 'Jullie slapen zeker niet zo veel', en dat was ook zo. Er gaat zoveel door je kop. Het was als een olievlek. Een collega van mijn zus, die in Amsterdam woont, kon er zelfs niet van slapen. Ik ben gaan beleggen, heb va kantiewoningen gekocht, voor het rendement. En ik heb genoeg contant opzij gezet om van te leven. Ik denk wel dat iedereen een andere auto heeft gekocht. Wij zijn luxer gaan wonen. Ik werk nu drie dagen in de week. De vrijheid is door Ondine van der Vleuten Filmkijken wordt in 2011 socialer en specialer. De nieuwste film is niet meer genoeg om ons naar de bioscoop te krijgen. Gewóón een filmpje kij ken doen we thuis wel, met een gekocht dvd'tje of een gedownloade film. Voor het betere werk - de 3D, I-Max of meezing-film - gaan we naar de bios. Daar kun je voor een romantische date bij de betere bio scoop een kaartje kopen voor een loveseat (eventueel met flesje champagne en rode roos). Ook van de gewo ne single stoelen zijn desgewenst luxere varianten te huren, van fauteuil tot loungestoel. Bioscopen spelen in op doelgroepen met het aanbieden van speciale pro gramma's zoals de Ladiesnight van Cinecity. Dat voorspelt lifestyle blogger en trendwatcher Rory Parks (www.swurdin.nl). Hij stelt eik jaar een lijst met trends en ontwikkelingen voor het komende jaar sa men met behulp van mensen uit de creatieve indus trie. Ook meedenken over de trend-top-10 van 2011? Reageer via www.swurdin.nl. Met een 3D-bril wordt bioscoopbezoek bijzonder. fijn. 's Maandags en vrijdags ben ik tussen de middag thuis om te eten, dat was anders nooit zo. Nu kan ik spontaan tegen de kinderen zeg gen: 'Zullen we broodjes bakken?' Mijn vrouw is gestopt met werken, maar zij had het er niet zo naar haar zin. De extra tijd heb ik ook nodig om allerlei zaken te regelen, ik heb het drukker gekregen. Vrijdag weer, zit ik bij de bank om de financiën voor mijn kinderen vast te leggen. Nu heb ik nog de leiding over een project, maar als dat stopt, ga ik weg bij Hapro. Het is altijd mijn droom geweest om voor mezelf te beginnen, dat kan nu. Maar eerst een paar maanden 'niets' doen. We zijn net verhuisd, er liggen nog zoveel klusjes. Natuurlijk, het stucadoors- en schilder werk besteed je nu uit, maar van die dingen als lampjes ophangen, dat blijf je zelf doen." Het beroep van vuilnisman is zwaar en over stratenmaken moet je ook niet gering denken. Maar waar ligt de grens tussen een zwaar en een minder zwaar beroep? Welke normen hanteer je om dat vast te stel len? Hebben mensen die dage lijks meer dan 7 uur achter een pc-scherm min of meer lopen- de-bandwerk doen het ook niet zwaar? Minister Donner van So ciale Zaken oogst zware kritiek met voorstellen om de AOW-leeftijd te verhogen naar het 67ste levensjaar, met uitzon dering van mensen die een zwaar beroep uitoefenen. Uit eindelijk verdwijnt het gewraak te plan in juni (voorlopig?) in de ijskast.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 107