61 binnenland Justitie plukt wietkweker STANDAARD ENKELVOUDIGE Laatste vrouw (88) met Willemsorde overleden Wegener door met Velgaard AANPAK OM wil sneller beslagleggen op bezit 'CU-leider Rouvoet schoot tekort als lijsttrekker' STANDAARD ENKELVOUDIGE GLAZEN ZIJN GRATIS BIJ ELK MONTUUR Eerste gipsvlucht aangekomen Gemeenten willen geld voor rijkstaken Hulstenaren in touw voor Serious Request donderdag 23 december 2010 door Geert Nijland Beslagleggen op een wo ning is volgens justitie in Noord-Brabant het mid del bij uitstek om de ani mo voor de thuiskweek van wiet in de kiem te smoren. Leg conser vatoir (voorlopig) beslag op een huis zodra je er een hennepkweke rij aantreft en de kweker heeft het nakijken. Hij of zij is meteen met handen en voeten gebonden. Het Openbaar Ministerie (OM) ver krijgt het pand als onderpand voor de terug te vorderen winsten. Ook op sieraden, auto's en boten kan vooruitlopend op de definitie ve uitspraak van de rechter beslag worden gelegd. De eigenaar kan zijn bezit dan niet meer verkopen en het geld wegsluizen. Het vroegtijdig beslagleggen op de bezittingen van de hennepkweker is een speerpunt van de 'taskforce' die minister Ivo Opstelten van Vei ligheid en Justitie onlangs opstelde voor Brabant. De taskforce moet de strijd aanbinden met de drugs misdaad in de provincie. Het terug vorderen van de criminele win sten blijkt de laatste jaren een ef fectieve manier om de drugscrimi naliteit aan te pakken. Hoe eerder je ermee begint, hoe beter. Volgens een woordvoerster van het OM in Breda zal deze trend de komende jaren versterkt doorzet ten. „Als je criminelen pakt op het financieel gewin, dan sorteert dat altijd effect", zegt ze. Bij een con servatoir beslag is het aan de poli tie om een eerste schatting te ma ken van de opbrengst van een hen nepkwekerij. Zo heeft de politie Midden- en West-Brabant een ei gen Bureau Financiële Recherche die zich daarmee bezighoudt. „Dat maakt een berekening en het OM beslist of er beslag wordt gelegd", aldus een politiewoordvoerder. Volgens de woordvoerder lopen er nog zes aanvragen voor conserva toir beslag en moeten nog verschil lende onderzoeken worden afge rond. De zeventien beslagen van dit jaar betreffen woningen in de regio rond Breda. Volgens de poli tie zijn er dit jaar in Midden- en West-Brabant 581 hennepkweke rijen ontruimd, waarvan 191 in koopwoningen. Dat er maar in ze ventien gevallen conservatoir be slag is gelegd, heeft volgens de poli tie een goede reden. „We kunnen dat alleen doen als we aanwijzin gen hebben dat er sprake is van één of meerdere oogsten. Als er nog nooit is geoogst, heeft de kwe ker ook niets verdiend." Op huur huizen kan geen beslag worden ge legd, maar woningcorporaties kun nen wel de huur opzeggen. De politie deelt haar informatie met uitkeringsinstanties, de belas tingdienst en energiebedrijven. Met alle gevolgen van dien. „Als je nu in een vroeg stadium gepakt wordt, verdien je er niets meer aan. Dat is zeker." EINDHOVEN - Ook in Hulst bestaat er belangstelling voor het Glazen Huis in Eindhoven. Vijf leerlingen van het Reynaert College vertrokken dinsdag op de fiets richting Eindhoven. Ze overhandigden daar gisteren de opbrengst van inzamelingen op hun school: 17.500 eu ro. De actie Serious Request van 3FM heeft tot en met gisteren 1.755.088 euro opgebracht. Dat maakten de dj's bekend vanuit het Glazen Huis op de Markt in Eind hoven. Giel Beelen, Gerard Ekdom en Coen Swijnenberg halen met hun radioprogramma tot nu toe meer geld op dan vorig jaar. Toen stond de teller op de vierde dag op 1.058.594 euro. De dj's strijden met de zevende edi tie van Serious Request voor kinderen die hun ouders hebben verloren aan aids. foto Ade Johnson/ANP DEN HAAG - André Rouvoet van de Christenunie heeft zich tijdens de vorige verkiezingscampagne onvol doende ingezet als lijsttrekker voor zijn partij. Dat heeft de Christen- Unie tijdens de T\veede-Kamerver- kiezingen zetels gekost. Rouvoet had het tijdens de cam pagne te druk met zijn minister schap bij twee departementen, Jeugd en Gezin en Onderwijs. Bo vendien was hij ook nog vice- .1 3&Ê28 SS GRATIS GLAZEN :>r Kijk voor uw dichtstbijzijnde vestiging op www.specsavers.nl Standaard enkelvoudige glazen zijn gratis bij elk montuur. Bij randloze monturen adviseren wij dunne glazen, voor glasopties, zoals dunne glazen, gelden vaste toeslagen. 2010 Specsavers Optical Group. All rights reserved. premier. Tijdens lijsttrekkersdebat ten kwam Rouvoet onvoldoende beslagen ten ijs en gaf hij te weinig sturing aan de campagne. Dat is de harde conclusie van de Stuurgroep Tweede Kamerverkie zingen 2010, die het verlies van de Christenunie van de afgelopen Ka merverkiezingen evalueerde. De kleinste coalitiepartij in het kabi net-Balkenende IV ging terug van zes naar vijf zetels. Ook het onduidelijke standpunt van de CU over homoseksualiteit heeft de partij geschaad. Bijna 10 procent van de potentiële kiezers haakte om die reden af Tijdens de campagne zei Rouvoet dat een openlijk homoseksueel kandi daat-Kamerlid waarschijnlijk niet op de lijst had gestaan als hij een vriend had gehad. Later nuanceer de hij dat, maar toen was het kwaad al geschied. ROTTERDAM De eerste gipsvlucht, traditiege trouw afkomstig uit Innsbruck, is gisteren op Rotterdam The Hague Airport aangekomen. In het vlieg tuig zaten elf mensen die op de ski piste gewond zijn geraakt. Volgens de woordvoerder van de ANWB is sprake van een 'breed palet aan breuken', van bekkenbreuken en gescheurde kniebanden tot een schouder uit de kom. DEN HAAG DEN HAAG Gemeenten zijn niet van plan ta ken op het gebied van jeugdzorg, langdurige zorg of jonggehandicap ten van het Rijk over te nemen als zij hiervoor niet het benodigde geld krijgen. Zij willen tevens de vrijheid om zelf beleid te maken en niet beknot worden door allerlei regels, zegt de Vereniging van Nederlandse Ge meenten (VNG). In Den Haag is maandag Jos Mul- der-Gemmeke overleden, verzets strijdster en de laatstovergebleven vrouw die was onderscheiden met de Militaire Willemsorde. Er zijn maar twee vrouwen geëerd met deze hoogste militaire onder scheiding. APELDOORN Koningin Wilhelmina had de on derscheiding ook. Jos Mulder-Gem- meke werd 88 jaar. Het verzets werk van Mulder (schuilnaam Els van Dalen) begon meteen na de be zetting met het verspreiden van een verzetskrant, die ze mede had opgericht. Uitgeverij Wegener, waartoe deze krant behoort, heeft een nieuwe be stuursvoorzitter. De Noor Truls Velgaard heeft gisteren formeel het stokje overgenomen van Joop Mun sterman, die begin oktober afhaak te na hoog opgelopen spanningen met David Montgomery, bestuur der van Mecom, het Brits moeder bedrijf van Wegener. Munsterman krijgt een gouden handdruk van 2,3 miljoen euro, waarvan 1,5 mil joen al is uitbetaald. Dat is gisteren bekendgemaakt op de aandeelhou dersvergadering van Wegener in Apeldoorn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 6