Van Celder weer in actie 'We hebben 261 sport Jeugdtoernooi met 1200 zaalvoetballers jifURNEN Conflict met turnbond uit de wereld Materiaalman Telstar handelt in vuurwerk TENNIS Bij de familie Kerkhove uit Zierikzee draait alles om tennis. Het gezin reist de hele wereld over, zodat Lesley mee kan doen aan toernooien. donderdag 23 december 2010 cïoor Marcel Luyckx BEEKBERGEN - Het conflict tussen \Yuri van Gelder en de gymnastiek- viond KNGU is uit de wereld. Bei- cle kampen bereikten gisteren over eenstemming over de wijze waar- öp Van Gelder in de toekomst op (topniveau kan turnen. Twee maan- .vlen geleden was nog sprake van f-en 'onherstelbare' vertrouwens breuk. iOe betrokkenen beperkten hun r:ommentaar gisteren tot een Pchriftelijke verklaring. Technisch "directeur Maurits Hendriks van fdOCNSF, die als bemiddelaar op- rad, prees de positieve insteek f an KNGU-voorzitter Jos Geukers 1 ;n Van Gelders advocaat Cor Hel- ingman. „We realiseren ons goed i lat we er nog niet zijn, dit is nog «'•Haar het begin. Topsport is onder Siruk presteren, alles moet klop pen. We hopen dat dit ook bij Yu- 3i van Gelder gaat lukken." pe 27-jarige turner uit Den Bosch bekende in oktober onder de druk Van het naderende WK in Rotter dam weer cocaïne te hebben ge bruikt. Daarop zette de bond hem jkit de selectie. Later zei Van Gel- fier dat die bekentenis vals was, een smoes om onder het WK uit te komen. De voormalig Euro pees- en wereldkampioen was net terug van een schorsing van een jaar, nadat hij op het NK van 2009 betrapt was op cocaïnegebruik. Afgaande op zijn woorden was Van Gelder in oktober een zenuw instorting nabij. In de persverkla ring wekte Geukers gisteren de in druk dat hij met een patiënt te ma ken heeft. „Uit de gesprekken van de afgelopen dagen met Yuri van Gelder is ons gebleken dat hij een goed plan heeft om weer 100 pro cent gezond en topfit te worden. We werken daar graag aan mee door hem tijdens dat proces opti male trainingsfaciliteiten te verle nen. Zodra zijn gezondheid dat toestaat zullen we hem ook weer opnemen in de kwalificatieproce dures voor wedstrijden." Het volgende grote toernooi is het EK begin april in Berlijn. In februa ri zijn er kwalificatiewedstrijden. In de gemaakte afspraken is de pri vacy van Van Gelder gewaarborgd, wat erop wijst dat er geen medede lingen worden gedaan over extra gezondheidscontroles waaraan de ringenspecialist zich moet onder werpen na zijn rentree. f i. aawmssmmw i' ".OES - Voor de 39e keer wordt in 4e kerstvakantie het Sportpunt Zeeland Jeugdkerstzaalvoetbaltoer- ïooi gespeeld in Goes. Het is een evenement voor de Be- /elandse voetbalverenigingen, te Weten Apollo (16 teams), Bevelan- iers (10 teams), Goes (16 teams), is-Heer Arendskerke (12 teams), Cloetinge (51 teams), Robur (5 earns), SSV'65 (25 teams) en Wolf- tartsdijk (11 teams). In totaal zijn ür bijna 1200 deelnemers. Het toernooi begint maandag 27 december met poulewedstrijden. Dinsdag 28 december worden de testerende poulewedstrijden ge peeld. Op woensdag 29 en don- ierdag 30 december zijn de plaat- 'ingswedstrijden. Traditioneel volgen op 31 decem- >er de finales; 's morgens spelen 'le D-pupillen en de C-junioren, 's middags de A- en B-junioren. Het volledige programma is te vinden op www.jeugdkerstzaalvoetbal.nl. De organisatiecommissie bestaat uit leden van de deelnemende ver enigingen. Een aantal van hen be mensen het secretariaat. De vereni gingen leveren ook de eigen scheidsrechters voor de pupillen, de tijdwaarnemers aan de klokken en de verzorgers. Sportpunt Zeeland is hoofdspon sor. Verder leveren de gemeenten Goes en Noord-Beveland een flin ke bijdrage in de vorm van subsi die. Ook vraagt de organisatiecommis sie om steun aan het bedrijfsleven in de gemeente Goes, in Kamper land en 's-Gravenpolder. Het doel van het toernooi is de jeugd in de kerstvakantie sportief bezig te laten zijn. www.pzc.nl f/OETBALNIEUWS Het laatste voetbalnieuws vindt u op )nze website. Ga naar: vww.zeeuwsevoetbalawards.nl MRDLOOPRONDJES 'Hardlopers verzinnen alternatieve oopjes. Lees erover op ons hardloop- jlog op onze website: vww.pzc.nl/weblogkustmarathon Zet uw foto in het album STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl VELSEN-ZUID - Materiaalman Mink V. van voetbalclub Telstar is vorige week opgepakt wegens de handel in illegaal vuurwerk. Hij werd door de politie aangehouden op de parkeerplaats naast het Tata Steel Stadion in Velsen-Zuid, toen hij dozen vuurwerk overdroeg aan een koper. Later namen agenten verschillende dozen mee uit het materiaalhok onder de hoofdtribu ne, dat blijkbaar diende als vuur werkopslag. De man werkte maar liefst 35 jaar voor de club die nu getraind wordt door Jan Poortvliet en was een waar clubicoon. De materiaal man is uitgebreid door de politie verhoord. Inmiddels is hij weer op vrije voeten. Hij moet nog worden voorgeleid voor de rechter-com- missaris. Besloten is inmiddels dat de materiaalman niet meer terug keert bij Telstar. UIT BADMINTON Klasse A: Sinar '75-Rillandia Smashers 2-6, Ril- landia Smashers 2-Sinar'75 1-7, Rillandia Smas- hers-Zierikzee 8-0, Rillandia Smashers 2-Rillan- dia Smashers 8-0, Sinar'75-Zierikzee 8-0, Ril landia Smashers 2-Sinar'75 5-3. Stand: Rillan dia Smashers 30-4, Sinar'75 20-4, Rillandia Smashers 2 6-3, Zierikzee 0-3. Klasse B: Sinar '75 2-Rillandia Smashers 6-2, BC Zeeland-Den Ossaert 8-0, Rillandia Smas hers 3-Temeuzen 1-7, Den Ossaert-Sinar '75 2 1-7, Terneuzen-Den Ossaert 7-1, BC Zeeland -Schepnet 6-2, Den Ossaert-Rillandia Smashers 5-3, BC Zeeland-Sinar '75 2 5-3, Rillandia Smashers 3-Schepnet 2 8-0, Terneuzen-BC Zeeland 1-7, Sinar '75 2-Schepnet 5-3, Rillan dia Smashers 3-Schepnet 2-6, Terneuzen-Sinar 2 5-3, Den Ossaert-Schepnet 2 3-5. Klasse C: Sinar '75 3-Rillandia Smashers 4 2-6, BC Zeeland 2-Schepnet 3 1-7, Sinar'75 3-Schepnet 3 1-7, Rillandia Smashers 4-BC Zeeland 2 4-4, Rillandia Smashers 4-Schepnet 3 1-7. SCHIETINGEN Owezamde Willem Teil Jubileumscliiletiinig. wip 1 1e hoofdvogel E.Maat (Ellewoutsdijk), 1e zijvogel N.Harthoorn (Ovezande), 2e zijvo gel E.Ceelhoed (Ovezande), 1e kal H.Franse (Kwadendamme), 2e kal H.Rentmeester (Ove zande), 1e O.kal J.Rentmeester (Roosendaal), 1e klep F.Rentmeester (Eindhoven), 2e klep J.Rentmeester (Ovezande), 3e klep W. Hart- hoorn (Ovezande). Vliegende vogel R.v.d.Straate (Goes), E.Geelhoed (Ovezande). Wip 2: 1e hoofdvogel en 2e zijvogel F.Rent meester (Eindhoven), 2e hoofdvogel en 4e zij vogel H.Franse (Kwadendamme), 1e zijvogel en 1e kal M.Franse (Kwadendamme), 3e zijvo gel E.Geelhoed (Ovezande), 2e kal E.Maqt (Elle woutsdijk), 3e kal B. de Jonge (Oudelande). O TENNIS Goes. Zuidwest Lease-nationaal ranglijst- toernooi, twee sterren. Mannenenkelspel, tweede ronde: S. de Boer-D. Tjin 7-5 6-2, Y. Ebbbinghaus-F. Koning 6-0 6-4, S. Griek- spoor-T. Gloudemans 6-4 6-4, K. Boelhou wer-F. van de Ven 6-1 6-2, Vrouwenenkel spel, kwartfinales: S. van der Sar-S. Bauer 7-5 6-4, L. Geurts-T. Brevé 6-4 6-4, L. van Tigge- len-L. Guijt 6-2 6-2, S. Louwers-S. Haru 6-2 6-0. Mannendubhelspel, kwartfinales: T. Fe- lius-R. de Jager-G. Murad/J, Toth 6-3 6-2. Vrou wendubbelspel, kwartfinales:" M. Flohil/S. Vermeulen-I. van Leeuwen/K. Vonck 6-2 6-0. Gemengddubbeispel, kwartfinales: Y. Ebbinghaus/L. van Tuggelen-R. Martens/M. Flo- hil 6-2 6-4, S. Griekspoor/J. Viveen-T. Felius/F. van de Velde 6-3 6-4. Mannenenkelspel. ME3: S. de Jong-M. Hem mes 6-3 7-5, T. Gloudemans-D. Hasanagic 6-4 7-6, P. van Hyfte-G. Murad 6-2 6-2. ME4: E. Bakker-S. de Leeuw 6-4 6-3, R. Mantel-S. van Buren 2-6 6-3 10-7. MES: D. Buse-S. Inja 4-6 7-5' 7-6, S. Brok-R. Sewnath 6-3 6-3, B. van den Hout-R. Luwema 6-2 6-2, K. de Rijk-D. Boudewijns 7-6 3-6 10-3. Vrouwenenkelspel. VE3: M. Bliek-L. van Tilburg 6-4 6-3, P. Mik- kers-D. van Dijk 6-2 6-4. VE5: R. van der Meij- den-C. Volleman 6-4 6-4, L. Griep-A. Volleman 6-4 6-2, C. Volleman-E. Ovaa 6-4 6-2. Mannen- dubbelspel. MD5: P. van Hoeve/R. Parsowa-T. Kleppe/S. Pleijte 6-3 4-6 10-8. VD4: M. Braam/J. Haver-C. van de Linde/R. van der Meij- den 6-4 6-3. De familie Kerkhoy, alleen voor het door Ben Hameeteman ZIERIKZEE - Het is even zoeken. De villa van de familie Kerkhove staat in nieuwbouwwijk De Lanen, ten noorden van Zierikzee. Hoewel de TomTom telkens adviseert 'om te keren', wordt de ruime woning in jarendertigstijl toch gevonden. De voordeur zwaait met een jovia le zwier open. Handen worden ge drukt. De begroeting is hartelijk. Vader Robin Kerkhove (44) duikt de keuken in. Dochters Romy (12) en Lesley (19) nemen plaats aan de keukentafel. Op dat moment gaat de achterdeur open. Een vro lijk lachende dame met gebruind gezicht stapt binnen. Zij stelt zich enthousiast voor als Carina Kerk hove (44). De vrouw des huizes. Terwijl pa koffie en thee uit een fu turistisch uitziend apparaat tapt, gaat moeder Carina terug in de tijd. „Voor ons trouwen tennisten we al, op een baantje naast de Zeeuwse Stromen in Renesse. En de kinderen, hoe jong ook, waren altijd mee. Ze sliepen soms zelfs tussen de vaten bier. We speelden volop competitie, liepen alle toer nooien af, hadden een bestuurs functie en gaven les." Eigenlijk is de hectiek rondom de tennissport voor het gezin Kerkho ve daarna alleen maar toegeno men. Al snel bleek eerstgeborene Lesley een natuurtalent. Ze gaat momenteel als proftennisser door het leven. Als jonge tennisster reist ze de hele wereld over. En nog lijkt er geen einde te komen aan het jachtige leven van de Kerkho- ves. Ook dochter Romy blijkt geze gend met een tennisgave. „In principe zijn we elke dag, ze ven keer per week, chauffeur. Romy zit op een speciale school in Rotterdam waar rekening gehou den wordt met sport. Daarnaast De familie Kerkhove, met vlnr: Carina, Romy, Robin en Lesley. gaat ze nog naar een aparte tennis- school in Bleiswijk. Het zijn dus lange dagen, ook in het weekend. Met zijn vieren op vakantie bij voorbeeld lukt niet. De laatste keer was drie jaar geleden. Toen zijn we naar Rome geweest", vertelt Carina in een onvervalst Bru's ac cent. „We rijden dan misschien wel 50.000 kilometer per jaar al leen voor het tennis, maar we vin den het leuk en hebben het er graag voor over hoor", vult Robin aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 64