binnenland 15 Sneeuwlaag risico voor platte daken slecht' mr is H877 Oud-directeur Het Hofnarretje: ik heb kinderen niks misdaan PVV wil verbod op Sharia4Holland OM in beroep bij zaak scooterrijders Hof wijst verzoek alimentatie De Roy af Brigadier verdacht van bezit kinderporno Bestelauto ontploft na opsteken sigaret Meerderheid tegen missie Afghanistan cruisewinkel.nl Onderstaand Drie voorbeeldreizen: donderdag 23 december 2010 Op het Tjeukemeer werd gisteren het Fries kampioenschap ijszeilen gehouden. Als er te veel sneeuw op een plat dak ligt, kan dat gevaar lijke toestanden opleveren. Maar eigenaren van bedrijfs panden hebben dat vaak niet door. door Floor Ligtvoet In de-landen waar ze steevast strenge winters kennen, gaan bewoners voortdurend het dak op. Die weten niet beter dan dat de lagen sneeuw snel moet worden weggeveegd om in stortingsgevaar en lekkages te voor komen. Maar in Nederland siert nu al dagen een dikke, witte rand de gevels. Gevaarlijk, volgens des kundigen. Voor platte daken kan een hoeveel heid sneeuw van zo'n tien, vijftien centimeter zoals er nu gevallen is al kritiek zijn, meldt Elzo Klei van het Dak Informatie en Advies Cen trum uit Almere. „Als straks het dak van een gebouw instort, kijk ik niet raar op." Nederland telt talloze panden waarbij sprake is van een 'instabiel plat dak', legt hij uit. Het gaat voor al om bedrijfspanden met een sta len dakconstructie of om oudere huizen met een houten construc tie, gebouwd voor of net na WOU. Alleen gebouwen met een plat dak dat steunt op een betonnen dak- vloer zijn volgens Klei zo sterk dat ze grote hoeveelheden sneeuw moeiteloos kunnen dragen. Maar zo'n betonnen constructie is duur en daarom niet populair bij de bouw van kantoorpanden. zie onze website:binnenland Video: Friesland maakt zich klaar voor een Elfstedentocht. Gebouwen met platte daken maar zonder betonnen dakvloer zouden na elke stevige sneeuwbui moeten worden schoongeveegd. Dit geldt volgens Klei voor het merendeel van de industriepanden. Echt fijn werk is dat niet, waar schuwt Vincent van Zantvoort van Kwerreveld Dakbedekkingen. „Het is koud en gevaarlijk. Het kan met al het ijs heel glad zijn op het dak." Zijn medewerkers waren gis termiddag in Enschede, waar een groot bedrijfspand van zijn witte laag werd geholpen. „De dakcon structie is niet stabiel genoeg, dus als we er niets aan doen, kan die instorten", aldus Van Zantvoort. In Nederland is het dak een onder geschoven kindje, zegt Klei. „Wij noemen het zelf de vijfde gevel van een gebouw. Als er iets met een dak is, springt het niet in het oog. Dat doet het pas als het te laat is. Dat het goed mis kan gaan, bewij zen voorbeelden uit heden en ver leden wel. Dinsdag bezweek het dak van een veeschuur in Bunnik onder het gewicht van de sneeuw. In 2009 hield het dak van de Haag se schaatsbaan De Uithof het ge wicht van sneeuw en regenwater niet meer. En enkele jaren hier voor stortte het dak van een Hen geloos bedrijf in, ook door het ge wicht van een pak sneeuw. Maar naast de kans op instorting loert er nog een ander gevaar, dat van lekkages. Als de dakgoten be vroren zijn, kan bij dooi het smelt water niet weg. „Grote plassen wa ter staan dan op het dak en vin den een andere weg naar bene den", aldus Klei. De brandweer in Den Haag kreeg gisteren al meldin gen van lekkages en wateroverlast. Koffers en zout In de aankomsthal op Schiphol staan zo'n 3000 koffers te wach ten op hun eigenaar. Het is bagage van reizigers van KLM of maat schappijen waarmee KLM samen werkt. Door het winterweer waren de afgelopen dagen veel vluchten vertraagd of geannuleerd. Daar door kwamen veel koffers niet te gelijk aan met hun eigenaar. KLM heeft een een verkorte pro cedure in werking gesteld. Passa giers kunnen met hun paspoort en het nummer van hun bagagelabel koffers ophalen. Normaal moeten allerlei formulieren worden inge vuld om bagage terug te krijgen. Ook worden koffers thuis bezorgd. Een groeiend tekort aan strooizout heeft ertoe geleid dat wegbeheer- ders gisteren de 'zoutloketten' hebben geactiveerd. Dat betekent dat aangesloten gemeenten, provin cies en waterschappen hun zout- voorraden beschikbaar moeten stel len voor regio's waar een tekort is. Tientallen wegbeheerders zitten al zonder zout. Bij het loket hebben zich 224 wegbeheerders aangeslo ten. Aanmelden kan tot 1 januari. i Rijk, gemeenten en provincies wil len vaker gebruik gaan maken van pekelwater. Daarbij wordt een deel zout vermengd met vijf delen water. In Heerhugowaard wordt daar al sinds vorig jaar mee geëxpe rimenteerd, met succes. Door deze methode is veel minder zout no dig, met meer effect. De sneeuw en vorst van de afgelo pen dagen dreigen evenals vorig jaar uit te draaien op een miljoe- nenstrop voor rijk en gemeenten. Rijkswaterstaat voerde deze week al noodreparaties uit aan gedeel ten van de A58 en de A27. Vorig jaar liepen de kosten van schade aan rijkswegen op tot meer dan 30 miljoen euro. Gemeenten moesten 14 miljoen uittrekken voor repara ties van het wegdek. Het Korps Landelijke Politie Dien sten (KLPD) denkt dat de waarschu wing voor extra (snelheidscon troles op gladde snelwegen heeft geholpen. Surveillanten bekeurden gisterochtend twee automobilisten die de tijdelijke limiet van 50 kilo meter per uur met meer dan 30 ki lometer overschreden. tBUBsmmmiÊÊBmmmmmBmÊÊKaamBBaHm&zs. den met het aannemen van buiten lands personeel. „Er zijn grenzen aan wat je over iemands verleden in het buitenland kunt blootleg gen. Het nabellen van referenties kan maar tot op zekere hoogte. Er is alleen al de taalbarrière. Je kunt van een eigenaar van een kinder dagverblijf niet verlangen dat hij Thais, Pools én Bulgaars spreekt." De screening van kinderoppassen via internet wordt verscherpt. Sommige webbedrijven overwe gen mannen die zich aanbieden als oppas voor de zekerheid van hun site te weren. Crèchehouders, de brancheverenigingen, de GGD en oudervereniging BOinK zijn in overleg hoe zij ontuchtzaken in de toekomst kunnen voorkomen. HILVERSUM - Albert Drent, de vori ge week opgestapte directeur van kinderdagverblijf Het Hofnarretje in Amsterdam, zegt dat hij geen kinderen heeft misbruikt. Drent reageerde gisteravond in het tv-programma EenVandaag. Het kinderdagverblijf is een van de crèches die betrokken zijn bij de omvangrijke Amsterdamse ze denzaak. „Ik kan garanderen dat ik echt niet weet wat er is gebeurd. Ik heb echt niks met kinderen ge daan", aldus Drent. De oud-direc teur zegt verbijsterd te zijn door de zaak. „Het ene moment ben ik sterk, het andere moment moet ik huilen of voel ik me wanhopig. Dan denk ik: is alles nu voorbij in het leven?" Hij vertelt dat hij nooit iets heeft gemerkt van het ver DEN HAAG De PW in de Tweede Kamer wil dat de extremistische organisatie Sharia4Holland wordt verboden en opgerold. Dat is op te maken uit vragen van de partij aan minister van Binnenlandse Zaken Piet Hein Donner. „Deelt u onze opvatting dat deze organisatie opgerold en verboden moet worden", staat on der andere in de brief van de PW. ARNHEM Net als de twee scooterrijders die veroordeeld zijn in verband met het doodrijden van een voetganger, tekent het Openbaar Ministerie in Arnhem beroep aan tegen het von nis. De mannen kregen verschillen de straffen, maar het OM vindt dat het tweetal in gelijke mate verant woordelijk was en dat er sprake was van bewuste samenwerking. AMSTERDAM Prinses Margarita hoeft geen ali mentatie te betalen aan haar ex-man Edwin de Roy van Zuyde- wijn. Dat heeft het gerechtshof in Amsterdam in hoger beroep beslo ten. Volgens het hof heeft de prin ses geen financiële middelen om haar ex van een bijdrage te voor zien. Het is nog niet bekend of De Roy in cassatie gaat. IMIIIIHIïHIIWiMH meende misbruik door Robert M. Drent reageert ook op de beschul diging van stichting Akros, die meldde dat hij in de jaren negen tig is ontslagen bij kinderdagver blijf De Kameleon in Amsterdam wegens ontoelaatbaar gedrag. Hij vertelt dat dat te maken zou heb ben met een meisje van negen maanden oud waarbij een arts va ginale afscheiding had aangetrof fen. Hij verklaart dat hij hier niks mee te maken heeft, dat hier geen aangifte over is gedaan. Justitie onderzoekt de slaapfeestjes voor jonge kinderen die bij hem thuis zouden zijn gehouden. Daarover zegt Drent: „Ze sliepen in de logeerkamer en de volgende dag kwamen de ouders na het ont bijt. Er waren altijd leidsters bij." HILVERSUM De korpsbeheerder van de politie Gooi en Vechtstreek heeft een bri gadier ontslagen die wordt ver dacht van het in bezit hebben van kinderporno. Dat liet de politie gis teren weten. De brigadier was al be gin oktober buiten functie gesteld en later geschorst Tegen de man loopt een strafrechtelijk onder zoek. Dl NXPERLO Een bestelauto is gisteren in Dinx- perlo geëxplodeerd doordat een gasfles ontplofte. De bestuurder is niet ernstig gewond geraakt. Dat meldde de politie. Volgens de poli tie vervoerde de chauffeur twee gasflessen. Vermoedelijk was één van de flessen niet goed afgesloten. Toen de chauffeur buiten een siga ret aanstak explodeerde de auto. DEN HAAG Een meerderheid van 54 procent van de Nederlanders is tegenstan der van een trainingsmissie naar Afghanistan. Bijna 38 procent is voor. Dat blijkt uit een peiling van onderzoeksbureau TNS Nipo in op dracht van de Atlantische Commis sie. Van de tegenstanders is de helft 'enigszins tegen' en de helft 'helemaal tegen'. Prijzen zijn vanaf, per persoon op basis van beschikbaarheid en wijzigingen, inclusief volpension, havengelden en tax. Boek op cruisewinkel.nlBel 020 421 11 15 De nieuwe koers in cruisen Van Amsterdam naar de Zon Nergens goedkoper! MSC Opera**** AMSTERDAM - AMSTERDAM V.a. 749,- Vertrek diverse data in de zomer 2011 Dagen 9 Amsterdam, La Rochelle, Bilbao, La Coruna, Cherbourg, Southampton, Amsterdam Noord Europa met St Petersburg Nergens goedkopen Celebrity Constelation**** v.a. €1614,- Vertrek diverse data in de lente en zomer 2011 Dagen 13 Amsterdam, Waremunde, Stockholm, Helsinki, St Petersburg (2 dagen) Tallinn, Kopenhagen, Amsterdam Dubai en de Emiraten Nergens goedkopen Costa Deliziosa****+ Inclusief vluchten met KLM v.a. 950,- Vertrek van 9 januari t/m 27 maart 2011 Dagen 9 Dubai, Muscat, Foudjairah, Abu Dhabi, Bahrein, Dubai •geldig voor boekingen gemaakt t/m 31 december voor cruisereizen welke vertrekken na 1 april 2011 Kijk op www.cruisewinkel.nl voor een overzicht van de reizen met korting. De korting a 100,- geldt per hut op basis van dubbele bezetting Deze actie geldt niet voor reeds geboekte reizen en/of in combinatie met andere cruisewinkel.nl promoties en is onder voorbehoud van beschikbaarheid en wijzigingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5