«land 12i Aparte fles plaats aan nieuwe soorten Expresweg wordt snelweg VOOR PARTICULIER EN BEDRIJF Korfbal voor basisscholen East of the Sun treedt op in Pare Central Partij zwaar vuurwerk in beslag genomen Uren wachten op hulp na glijpartij Inbraken in woningen in Vlissingen donderdag 23 december 2010 opruimen, verhuizen en bedaren WESTKAPELLE De korfbalvereniging Stormvogels houdt dinsdag 28 december een schoolkorfbaltoernooi voor de ba- sisschoolgroepen 5, 6,7 en 8. Het toernooi vindt plaats in sport hal de Bellink aan de Molenwal in Westkapelle. Aan het toernooi doen in totaal elf teams mee, afkomstig van vier ver schillende basisscholen. Naast de eerste prijs, gaan de winnaars ook met de felbegeerde wisseltrofee naar huis. Die kunnen ze vervol gens volgend jaar weer verdedigen. Het toernooi begint al 8.30 uur en duurt tot rond 16.30 uur. VLISSINGEN East of the Sun treedt morgen avond op tijdens de kerstnacht van Pare Central in Vlissingen. De band East of the Sun wil jazz toegankelijk maken voor een breed publiek. De driemansformatie bestaat uit zangeres Ingrid Borger, funkgita- rist Peter Jongepier en contrabas sist Jak van Waarde. De groep brengt naast eigen jazzy werk ook jazzstandards waar zij zelf nieuwe arrangementen voor maken en popsongs waarin jazz-elementen verwerkt zijn. Het optreden begint om 22.00 uur. RILLAND In de schuur van een woning in de Vlietbergstraat in Rilland is dins dagavond een doos illegaal, in Bel gië gekocht, zwaar vuurwerk aan getroffen. Naar aanleiding van de melding dat er op dat adres vuurwerk aan wezig zou zijn, ging de politie een kijkje nemen. Het vuurwerk, dat in de schuur werd gevonden, bleek van een van de bewoners, een 18-ja- rige man te zijn. De 18-jarige heeft een verklaring afgelegd en deed af stand van het vuurwerk. Het regio naal milieuteam is nog met de af wikkeling van de zaak bezig. HOEK Een Zeeuws-Vlaamse automobilist die in de nacht van dinsdag op woensdag van de weg raakte, moest lang wachten op hulp. Rond 2.30 uur kwam een 23-jarige inwoner van Sluis bij Hoek met zijn auto in een weiland terecht. Hij moest remmen voor een ko nijn en slipte. De man, wiens belte goed op was, wachtte óp een voor- bïjganger. De eerste passeerde echter pas om 5.00 uur: de krantenbezorger. Dit schoot te hulp. De Sluisenaar raak te niet gewond. Zijn auto is uit het weiland getakeld. Geteld heeft de beheerder ze al een tijdje niet meer. „Maar er staan zeker meer dan tweeduizend flesjes en flessen bier te pronken in het museum boven De Vriendschap", verzekert Verberkmoes. De eerste cuvee van De Koninck, gebrouwen toen Antwerpen Europa's culturele hoofdstad werd, heeft een kraagje dat herinnert aan de toren van de Onze Lieve Vrouwekerk. Kroegbaas/ museumbeheerder Ronny Verberkmoes met een magnumfles van Alfons de Block. foto Mark Neelemans VLISSINGEN - In de nacht van dins dag op woensdag is er ingebroken in woningen aan de Van Woelde- renlaan en de Vrijdomweg in Vlis singen. Omdat de bewoners nog geen tijd hebben gehad aangifte te doen van de inbraak wist de politie gis teravond nog niet wat er precies is gestolen. Bij een van de woningen is een deur geforceerd. Volgens de politie is die bewuste nacht ook geprobeerd in te breken in een woning aan de President Rooseveltlaan. Het lukte de dader echter niet om binnen te komen. Mogelijk werd hij gestoord zodat hij verdween. door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - De Vlaamse overheid werkt de komende jaren gestaag door aan de verdere ombouw van de Expresweg (N49) tussen Ant werpen en de Belgische kust tot volwaardige autosnelweg (E34). Eerder deze maand verrichtte Hil- de Crevits, Vlaams minister van Openbare Werken, het nieuwe op- en afrittencomplex 12 in Moer- beke-Waas. „Dit complex vormt het slot van een lange reeks ingre pen om van de Expresweg een vol waardige snelweg in het Waasland te maken", sprak minister Crevits bij die gelegenheid. „Hopelijk kan dat bijdragen tot een sneller, maar vooral veiliger verkeer. Daarbij wil len we de leefbaarheid van de dor pen die langs de snelweg liggen, niet uit het oog verliezen", voegde zij daaraan toe. Met het nieuwe op- en afritten- complex kan het autoverkeer tus sen Antwerpen en Zelzate nu 37 ki lometer rijden zonder rotondes of verkeerslichten tegen te komen. Vanuit Moerbeke-Waas sta je in twintig minuten in Gent, Terneu- zen of op de Antwerpse Linkeroe ver. De maatregelen zijn zeker niet de laatste aanpassingen aan de Expres weg. In de toekomst wordt de weg ook in het Meetjesland conflictvrij gemaakt. Zo is ook ter hoogte van Kaprijke een op- en afrittencom plex voorzien en wordt er een brug gebouwd bij Assenede. Ver der liggen plannen gereed voor het aanleggen van nieuwe parallel wegen langs de Expresweg, vanaf de kruising met de N451 (Kieldrecht/Vrasene) tot in Zwijndrecht. De Vlaamse overheid wil ook de aansluiting tussen de Expresweg en de op- en afrit naar de Liefkens- hoektunnel ter hoogte van Beve- ren (R2) vergroten en een bijna even groot nieuw aansluitingennet bouwen tussen de Expresweg en de nieuw aan te leggen ontslui- tingsweg van de Waaslandhaven nabij Stenengoot. Tenslotte wordt volgend jaar ook de veel te korte af rit richting Stekene en Kapelle- brug aangepakt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 59