politieke arena voor altijd Geploeter Opsnuiven :e< 19 School voert dubbel actie voor goede doelen Biograaf van Veerse kunstkolonie overleden Onder invloed donderdag 23 december 2010 'Het was een verademing om te werken zonder al die ruggespraak. Maar ik erger me vaak ook mateloos aan dat geploeter in die raad. Soms denk ik: het is gewoon zonde van mijn tijd.' 'Ik had nooit een idee van 'bam, daar wil ik heen', zoals andere wethouders dat wel hadden. Ik snoof overal op hoe men dacht over een bepaald onder werp en bedacht dan met welke oplossing we samen tevreden konden zijn.' MIDDELBURG - Kees Leeman, de -biograaf van de Veerse kunste naarskolonie, is maandag op 79-ja- rige leeftijd overleden in zijn woonplaats Middelburg. Als geboren en getogen Veerenaar was Leeman van jongs af aan gefas cineerd door de vele kunstschil ders die in Veere woonden of er 's zomers kwamen werken. In 2003 verscheen zijn boek 'Heel de wereld trekt naar Veere', geba seerd op jarenlang historisch on derzoek. Dit boek wordt wel ge zien als het standaardwerk over de Veerse kunstenaarskolonie in de periode 1870-1970. De uitgave, en een gelijknamige tentoonstelling in het Veers Mu seum De Schotse Huizen, zette Veere op de kaart als kunstenaars stadje. Het boek was binnen enke le jaren ititverkocht en wordt nog steeds veel gezocht. Kees Leeman wordt vrijdagmiddag 24 december om 13.30 uur in zijn woonplaats Middelburg herdacht in de Koorkerk. TERNEUZEN - Een 43-jarige automo bilist uit Terneuzen is dinsdag rond 19.30 uur aangehouden van wege rijden onder invloed. Hij werd betrapt op de Kraanvogel in zijn woonplaats, waar hij bezig was de auto uit een greppel te rij den. Die was daar, naar zijn zeg- gen, eerder die dag in terechtgeko- Voor een zwart gat is Henk de Haas niet bang. Hij wil thuis zijn, gaat een beetje vutten. Maar sluit zijn ogen niet voor hier en daar een klusje, zolang ze maar leuk zijn. men. De man had bijna vier keer Op raadsvergaderingen zal hij echter niet meer af komen. foto Lex de Meester meer op dan toegestaan. MEEST GELEZEN 1 Mediastilte rond omroepplannen 2 Onderzoek naar stroomfabrieken 3 Bij Marskramer niet geskimd BLOGS Veel PZC-redacteuren houden een weblog bij. Bekijk ze allemaal via www.pzc.nl/blogs. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl door Maurits Sep OOST-SOUBURG - Ze waren al druk bezig met de jaarlijkse kerstactie voor een goed doel. Toch wilden de kinderen van de Souburgse ba sisschool Het Kompas nog een keer extra de straat op, voor Se rious Request van radio 3FM. In een week tijd zamelden de kin deren geholpen door de lokale korfbalvereniging Fortis, zo'n 1700 lege flessen in. Dat leverde een be drag op van 425 euro voor het goe de doel dat Serious Request dit jaar steunt: aidswezen in Afrika. Gistermiddag kwam dj Bart Axens van radio 3FM naar de Souburgse school om de opbrengst in ont vangst te nemen. En er was live verbinding met het glazen huis van 3FM, op de Markt in Eindho ven. Vanuit dat glazen huis maken drie dj's zes dagen lang uitzendin gen, zonder te eten. „We hebben afgelopen week ook al voor 810 euro aan beren ver kocht voor de stichting Kika (kin deren met kanker - red.). Maar vo rige week kwam bij de leerlingen spontaan het idee op om ook iets te doen voor Serious Request", ver telt Martijn van den Aarssen van Het Kompas. „Ze zijn langs de deu ren gegaan en hebben bij de fles- senautomaten gestaan. We zijn daarbij goed geholpen door Fortis. En door de bibliotheek, die in de vestigingen in Vlissingen en Oost-Souburg een tentoonstelling stafel heeft ingericht over aidswe zen." Kinderen van Het Kompas zamelden rond 1700 flessen in voor de actie Se rious Request van radio 3FM. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 57