Zeeland PZC Nog geen witte rook voor Bestevaer VUURWERK www.bd-store.nl Mediastilte rond plan Omroep deDRVKKERY ALCHEREN 18 en 19 20 en 21 Langlaufen op de golfbaan Donderdag 23 december 2010 Henk de Haas verlaat de politieke arena voor altijd Biermuseum biedt alleen plaats aan nieuwe soorten Tip? walcheren@pzc.nl SCHELDEKWARTIER Projectontwikkelaar poogt eventueel hoger beroep te voorkomen door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Het Scheldekwartier moet weer een paar weken langer wachten op haar eerste paal. Eind januari, zegt AM-directeur Gino van Driessche nu. Maar ook dat is nog een heel optimistisch streven. 'Binnen enkele weken' was de eu forische voorspelling eind novem ber, toen het koopcontract voor het eerste bouwblok van deelplan Bestevaer namens de gemeente Vlissingen en projectontwikkelaar AM werd ondertekend. AM ging er toen vanuit dat de bezwaarma- kende bewoners van de Steenen Beer door de rechtbank in het on gelijk zouden worden gesteld. Dat is weliswaar gebeurd, op 2 decem ber, maar minimaal één van hen broedt momenteel op een hoger beroep. Het bezwaar van die bewoner, die rechts op de hoek woont, behelst het verlies van bezonning. Naast zijn huis, dat net als de rest van het rijtje in de zeventiende eeuw is gebouwd, komt een flat van vier hoog. Het esthetische karakter daarvan was de reden dat ook buurman Rick Leijer aanhaakte in de rechtszaak, maar die gooit nu de handdoek in de ring. „Het heeft toch geen zin." Wat de derde buurman doet, wil die niet toelich ten. Zeker is dat de hoekbewoner zijn bezwaar overeind houdt. Toch gloort er volgens Van Driessche licht aan de horizon. „Wij zijn met hem in gesprek om er samen uit te komen." Wat die oplossing is, en of hij bereid is de plannen aan te passen, daar wil de AM-dire& teur niet op ingaan. „Het enige wat ik erover kwijt wil is dat wij door de uitspraak van de rechter in onze positie zijn gesterkt en dat we hopen dat het hoger beroep voorkomen kan worden." Gino van Driessche loopt alvast op de troepen vooruit. „Als dat lukt, kunnen we voor kerst op dracht geven aan de aannemer om te beginnen met de bouw van Bes tevaer. Dan duurt het nog wel een week of zes voor dat gebeurt. Eerst is er nog twee weken kerstvakan tie en daarna heeft hij echt nog vier weken voorbereidingstijd no dig om het werk in te plannen en de opdrachten te verstrekken aan onderaannemers. Dat is heel nor maal." De aannemer begint met de par keerkelder van blok B: van apparte mentencomplex 'De Zeeuw' tot aan de stadswoningen. Hoeveel van de 51 woningen al zijn ver kocht, weet Van Driessche niet uit het hoofd „Mag ik even tellen? Ze ven. En tien opties. Dus de belang stelling is nog steeds groot." MIDDELBURG - Het is ook een sport met stokken, maar toch van een heel andere orde dan wat er normaal gebeurt op de golfbaan in Middelburg. Maar goed, een balletje slaan zit er nu toch niet in, dus waarom niet de langlaufstokken uit de kast gehaald. Op de BurgGolfbaan in de Mortiere konden wintersporters gisteren een rondje lang laufen. Hoefden ze eens niet naar Zuid-Limburg of de Ardennen. Op de golfbaan was een par koers van pakweg twee kilometer uitgezet, ver- Markt 51 Middelburg T0118 886 886 vrij. 24 dec., 14.30 uur j vrij. 24 dec., 15.00-16.30 Brown Feather Sparrow j Ferenc Hannewijk wij wensen u prettige kerstdagen boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl Bestel nu het mooiste vuurwerk van Nederland GRATIS VUURWERK voor de snelle beslissers Achter de Houttuinen 34 - Middelburg Grote Markt 15 - Goes door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Noch restaurateur Boei noch de gemeente Vlissingen noch Omroep Zeeland willen iets zeggen over de maandag gepresen teerde plannen voor de Timmerfa briek. „Dat zou niet sjiek zijn", ver klaart een gemeentevoorlichter. De gemeente Vlissingen, Omroep Zeeland en restaurateur Boei heb ben maandag bezoek gehad van vier architectenbureaus. Twee uit Zeeland en twee van buiten de provincie. De bureaus - welke dat zijn is onbekend - hebben bedacht hoe de omroep technisch gezien het beste gehuisvest kan worden in de oude fabriek. Medio januari maken de partijen hun keuze. Overigens hoeft uit het verwijder de spandoek geen onheilspellende gedachte te worden afgeleid, aldus de gemeentevoorlichter. „Omdat de gevel is gerenoveerd, willen we die niet beschadigen door er weer iets aan te hangen." mm BSBB«WWMMMI SBMMI telde initiatiefnemer Arjen Westeneng. Langlau fers waren er trouwens maar weinig, sleeërs des te meer. Voor allen was het clubhuis geopend voor warme versnaperingen als snert, glühwein en warme chocomel. foto Ruben Oreel Tip? redactie@pzc.nl Hoewel hij nog maar net lezen en schrijven kan, zien zijn ouders al een grote literaire toekomst voor hem weggelegd. Want één ding is zeker: taalgevoel kan hem niet ontzegd worden. Met enige regelmaat bezigt de zevenjarige uitdrukkingen die zijn ouders verstomd doen staan. „Waar haalt hij het vandaan?", zeg gen ze dan tegen elkaar. Neem nou laatst. Vader en zoon wa ren in een heftig kussengevecht ver wikkeld. Van de zijkant zag moeder het zorgelijk aan. „Kijk nou uit! Voor zichtig! Straks breek je een been!" En inderdaad: de jongen viel van het bed. Rakelings langs een lamp. Zegt de zevenjarige: „Bijna zag ik heel mijn leven voorbijflitsen..."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 55