Fietspad Derde Blok completeert 'Rondje' 'De aardappelen 2 o I zeeland Dreischor kiest locatie voor een skatebaan wé wmsam PROJECT Betonnen rijwielpad in duinen Ouddorp Langlaufen op de golfbaan Geslipte man moet uren wachten op hulp Kunstkenner Kees Leeman overleden Nog volop strooizout op naburig eiland Meer seizoenswerkers onder dak in ex-café HUISNAMEN Schouwen-Duiveland kent veel huizen en boten met bijzondere namen. In deze serie worden ze verklaard. Ontmoetingscentra licht dementerenden Reeks van inbraken in drie straten donderdag 23 december 2010 mmmmmmmmmammm door Piet Kleemans OUDDORP - In de duinen bij Oud dorp op het Zuid-Hollandse Goe- :ee-Overflakkee wordt een beton nen fietspad aangelegd. Daarmee is het 'Rondje Goeree' bijna com pleet. Het nieuwe rijwielpad kreeg de naam Derde Blok mee. Het fietspad is onderdeel van het fietspadenplan van de provincie Zuid-Holland. Het nieuwe fiets pad wordt aangelegd in het duinge deelte tussen het Flaauwe Werk en de bocht in de Groenedijk bij Ouddorp. Vanaf de bocht in de Groenedijk en het parkeerterrein staat een nieuwe toegangsweg naar het be staande parkeerterrein geprojec teerd. Op deze manier worden het fiets en het autoverkeer van elkaar ge scheiden. Het oude gedeelte van de Groenedijk wordt fietspad tot aan de Groeneweg. Bestemmings verkeer naar onder meer de recrea tiewoningen en strandpaviljoens blijft mogelijk. In dit gedeelte van van het fiets pad wordt een paal geplaatst om rondrijden te voorkomen. In het resterende deel van de Groenedijk neemt de gemeente maatregelen om hinderlijk parkeren te voorko men. Welke maatregelen dat pre cies worden, is nog niet bekend. Het bestaande parkeerterrein aan het einde van de Groenedijk blijft gehandhaafd. Om het plan te kunnen realiseren werd begin dit jaar een project team in het leven geroepen. Dat team kreeg de opdracht een plan te maken voor fietspad Derde Blok. In het projectteam sloegen gemeente Goedereede, provincie Zuid-Holland, Waterschap Hol landse Delta, Natuurmonumenten en Natuur- en Landschapsbescher ming Goeree-Overflakkee en Stich ting Duinbehoud de handen in een. Samen stelden zij een plan op waarvan het bestek in 2010 werd aanbesteed. Het is de bedoeling dat de uitvoe ring van de werken vóór het zo merseizoen van 2011 - in de perio de tussen maart en juli - wordt af gerond. Met de aanleg van het nieuwe fiets pad is een bedrag van 150.000 eu ro gemoeid. Het fietspad krijgt een lengte van 600 meter. Het gemeentebestuur van Goede reede is blij met de samenwerking tussen natuurorganisaties en de an dere overheden. m&mmsemmsm MIDDELBURG - Het is ook een sport met stokken, maar van een andere orde dan wat er normaal gebeurt op de golfbaan in Middelburg. Maar goed, een balletje slaan zit er nu toch niet in, dus waarom niet de langlaufstokken uit de kast gehaald. Op de BurgGolfbaan in de Mortiere konden wintersporters gisteren dan ook naar hartelust een rondje langlaufen. foto Ruben Oreel HOEK Een 23-jarige inwoner van Sluis is rond 2.30 uur in de nacht van dins dag op woensdag van de weg ge raakt. Hij kwam daarbij met zijn auto in een weiland terecht. Hij had het ongeluk dat het belte goed van zijn gsm op was en moest daarom wachten op een voorbijganger. De eerste passeerde pas om 5.00 uur: de krantenbezor ger. Die schoot te hulp. De Sluise- naar raakte niet gewond. MIDDELBURG Kees Leeman, biograaf van de Veer- se kunstenaarskolonie, is maandag op 79-jarige leeftijd overleden. In 2003 verscheen zijn boek 'Heel de wereld trekt naar Veere', gebaseerd op jarenlang onderzoek. Dit boek wordt gezien als standaardwerk over de kunstenaarskolonie in de periode 1870-1970. Leeman wordt morgen om 13.30 uur herdacht in de Middelburgse Koorkerk. THOLEN De gemeente Tholen heeft nog strooizout genoeg. Vorige winter heeft de gemeente flink besteld. Er lag nog 300 ton op voorraad. Tus sentijds is er nog eens 30 ton gele verd. „We hebben nu iets meer dan 200 ton verstrooid", stelt een woordvoerder. „Dat betekent dat er nog zo'n 125 a 130 ton ligt." Om een tekort in de toekomst te voorko men, wordt wel gestrooid met een combinatie van zout en zand. HOEDEKENSKERKE Het bedrijf Eurobezit wil de huis vesting van arbeidsmigranten in Hoedekenskerke uitbreiden. De ge meente staat daar positief tegen over. Op dit moment is er in voor malig café Westerschelde aan de Havenstraat ruimte voor 10 tot 12 arbeidsmigranten. Bij de gemeente ligt het verzoek dit te mogen uit breiden tot 20 plaatsen. Daarvoor wordt een stuk aangebouwd. door Marijke Vael JÊKê?*. BIKKELS IN DE SNEEUW Esme Soesman loopt mee met muzi kale kerstgroet van Crescendo: www.pzc.nl/cultuurdichtbij MEEST GELEZEN 1. Inzet gladheidsbestrijding. 2. Auto belandt in sloot Kerkwerve. 3. UWV uit gemeentehuis. TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Meer nieuws uit de regio op: www.pzc.nl/schouwen-duiveland THOLEN SVRZ begint in Tholen en Middel burg twee nieuwe ontmoetingscen tra voor mensen die lijden aan een lichte vorm van dementie. Ook mantelzorgers kunnen daar mee doen aan allerlei activiteiten. De Stichting Voor Regionale Zorgver lening (SVRZ) heeft al ontmoe tingscentra in Axel, Zaamslag en 's-Gravenpolder. Daar is het initia tief aangeslagen. Meer info op: 0900-7879777 of zorglijn@svrz.nl VLISSINGEN In de nacht van dinsdag op woens dag is ingebroken in woningen aan de Van Woelderenlaan en de Vrij- domweg in Vlissingen. Omdat de bewoners nog geen tijd hebben ge had aangifte te doen wist de poli tie gisteravond nog niet wat er pre cies is gestolen. Volgens de politie is die nacht ook geprobeerd in te breken in een woning aan de Presi dent Rooseveltlaan. Zelfs wanneer de regen neerplenst, de tempera tuur slechts enkele gra den boven nul komt en het erf modderig is van het late herfstslik houdt Kees den Boer van zijn werk. „Een mooier be roep is er niet," glimlacht de 6i-ja- rige boer, die al ruim 40 jaar het land rondom zijn hoeve aan de Zandweg nabij Kerkwerve be werkt. „Planten, zaaien, het gewas verzorgen, oogsten. Ik ben altijd bezig met de natuur, met het ont staan van nieuw leven." Kees en zijn vrouw Tanja den Boer-van den Hoek vinden de naam Nieuw Leven, die met smeedijzeren let ters op hun boerderij staat, dan ook heel toepasselijk. „Die gaat er nooit af," weten ze ze ker. Ook nu ze eind december naar Zierikzee verhuizen omdat zoon Lennert (33), die het bedrijf sinds vijfjaar samen met zijn va der runt, in de boerderijwoning trekt. „In Kerkwerve is Nieuw Le ven een begrip. Op rekeningen uit het dorp staat vaak 'Den Boer Nieuw Leven'. Dan weet de post bode waar hij moet zijn, want er zijn nog vier andere boerderijen aan de Zandweg waar een Den Boer woont." De naam Nieuw Leven stond reeds op de boerderij toen die, voor 1953, werd gerund door [0- han Hanse. Die hield het na de wa tersnoodramp voor gezien en ver trok naar de Noordoostpolder. Zo werd Nieuw Leven, in het kader van de herverkaveling, toegewe zen aan Leendert den Boer en Maatje Boot, de ouders van Kees. „Ik was toen 3 jaar. We woonden aan de Nieuwe Kooiweg in Zierik zee waar mijn vader, samen met zijn oom, Maarten den Boer, een boerderij runde aan de overkant van de weg. Die hoeve ging verlo ren tijdens de ramp." Oudoom Maarten, die vrijgezel was, ging in Zierikzee wonen en het gezin Den Boer verhuisde naar Nieuw Leven bij Kerkwerve. „De eerste tijd hier woonden we in de schuur omdat het huis nog niet klaar was. Mijn moeder was toen in verwachting van mijn zusje," herinnert Kees zich. Hij bewaart goede herinneringen aan de periode die hij doorbracht in het houten noodgebouw van de Samuëlschool in Kerkwerve. „Ik zat in de klas bij meester Verolme. Tanja en Kees den Boer voor de nieuwe door Melita Lanting DREISCHOR - De kogel is door de kerk. De skatebaan in Dreischor komt aan de Renkumstraat, op het terreintje waar eerder een speelter rein was ingericht. Al jaren wordt gesproken over een skatebaan in het dorp, maar tot een besluit kwam het niet. Tijdens de dorpsraad dinsdagavond werd duidelijk dat er feitelijk twee ge schikte locaties zijn. Een terrein aan de Vlasakkerstraat en een ter rein aan de Renkumstraat. „In overgrote meerderheid is gekozen voor de Renkumstraat", zegt Kor van de Werve van de dorpsraad. „Dit terrein is ook heel geschikt, het heeft al de juiste bestemming omdat het vroeger al een speelter- reintje was. Er staat een hek om heen, er is een bankje en het is ver licht." Volgens Van de Werve is ook de school blij met de keuze voor dit terrein omdat het dicht bij de school is en de leerlingen in het bewegingsuurtje nu ook eens naar de skatebaan kunnen. De plannen voor de baan worden de komende maanden verder uit gewerkt. Het is de bedoeling een vast onderdeel neer te zetten en daarnaast mobiele banen, die tel kens een paar maanden in een an der dorp staan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 50