maal graag voor over' Gebrek aan wedstrijdritme nekt Bauer b 27 Rummenigge: akkoord met KNVB over Robben Traditionele Kerstloop Toertocht op in Breskens mountainbike Erevoorzitter Schenk van KNSB overleden Van der Voort verder op WK darts Hubregsen blijft donderdag 23 december 2010« 'Topsport is mooi maar heeft ook veel nadelen' TERNEUZEN ZAAMSLAG De traditionele Kerstloop in Bres kens wordt een dag na tweede kerstdag gehouden. De jeugd kan meedoen aan de 750 of 1500 meter. Volwassenen kunnen kiezen uit 4,3, 8,6 en 12,9 kilometer. De start is maandag bij Camping Napoleon hoeve in Breskens. De aanvang voor de jeugd is 13.45 uur. De vol wassenen gaan om 14.10 uur van start. NIEUWVEEN Wim Schenk is dinsdag in zijn woonplaats Nieuwveen overleden. Schenk, die 73 jaar werd, was van 1996 tot en met 2001 voorzitter van de KNSB. Ook vervulde hij de nodi ge andere bestuursfuncties. Bij zijn vertrek ontving Schenk de konink lijke onderscheiding officier in de Orde van Oranje-Nassau. De KNSB benoemde hem even eens tot erevoorzitter. Voetbalvereniging Zaamslag houdt woensdag 29 december een toer tocht voor mountainbikers. De af stand bedraagt veertig kilometer, maar kan onderweg ingekort wor den tot een rit van dertig of twin tig kilometer. Inschrijven is vanaf 12.45 uur mogelijk in de kantine. De start is om 13.15 uur. De tocht is volledig bewegwijzerd en onder weg is ook een bevoorrading. LONDEN Vincent van der Voort heeft aan de uittocht van Nederlanders op het WK darts in Londen een halt geroe pen. Hij plaatste zich wel voor de tweede ronde door in de nacht van dinsdag op woensdag de Nieuw-Zeelander Preston Ridd te verslaan met 3-0. Michael van Ger- wen, Jelle Klaasen, Co Stompé en Roland Scholten werden eerder uit geschakeld. MÜNCHEN - Karl-Heinz Rummenig ge zegt dat Bayern München met de KNVB een akkoord heeft be reikt in het conflict rond Arjen Robben. De bestuursvoorzitter van de Duitse voetbalclub liet dat gisteren weten in een interview met de krant 'Münchner Merkur'. Volgens de KNVB is er van een ak koord of overeenkomst nog geen sprake. „De oplossing is een wedstrijd tus sen het Nederlands elftal en Bayern München", aldus Rumme nigge. „Dat duel stelt ons in staat onze verliezen te dekken. De KN VB en Bayern zijn akkoord over deze oplossing." Bayern en de KN VB zijn sinds het begin van het sei zoen met elkaar in conflict. Toen Robben na het wereldkampioen schap terugkeerde bij zijn club bleek de aanvaller een zware ham stringblessure te hebben. Bayern dreigde vervolgens met een miljoe nenclaim in een rechtszaak. Rob ben speelde dit seizoen nog niet. Hij hoopt na de winterstop zijn rentree te maken. „Er is deze week weer contact ge weest tussen de KNVB en Bayern", aldus een woordvoerster van de KNVB. „Een definitieve op lossing of concrete afspraken zijn er nog niet. We verwachten ook niet meer dat dat voor de jaarwis seling gebeurt." KNVB-directeur Bert van Oost veen gaf begin december al aan dat beide partijen dichter bij el kaar kwamen. „De primaire stand punten bestaan nog steeds. Bayern wil dat wij betalen, wij weigere*1 dat. We zoeken nu naar een flexi bele oplossing waarvan we allebei profijt kunnen hebben. Een vriendschappelijke wedstrijd is één van de mogelijkheden." iKerkhove reist zo'n vijftigduizend kilometer per jaar alleen tennis. Robin Kerkhove zen. Maar zodra je weer kunt ten nissen is dat het allemaal toch waard. Ik heb op alle grandslams gespeeld, behalve de US Open. Daar doe je het uiteindelijk toch al lemaal voor." Romy luistert vol be wondering naar haar grote zus. Realiseert ze zich dat dit ook haar voorland kan zijn? „Ik zou dat alle maal ook heel erg graag willen", klinkt het verlegen. „Maar natuurlijk weet Romy eigen lijk nog niet precies wat het alle maal inhoudt. Zij kijkt op tegen Le sley", zegt Carina. „Maar het blijft natuurlijk wel een enorme kick als je dochter op Roland Garros speelt. Wie kan dat nu zeggen. Ze ker als je straks misschien twee dochters hebt, die dat niveau aan kunnen." Robin vult aan: „Topsport is mooi maar heeft ook veel nadelen. Ten nis is een puur individuele sport. Bij voetbal bijvoorbeeld ben je nog met een groep en zit je niet als twaalfjarige alleen op een hotel kamer ergens ver weg van huis." Als eigenaren van een goedlopen de kledingwinkel in Zierikzee be seffen Carina en Robin dat het ook anders had kunnen lopen. Ca rina tennist nog steeds en is nog immer fanatiek. „Achteraf zou ik willen dat ik ook al op jonge leeftijd goede tennisles had gekregen. Maar zeker in die tijd was tennis een echte elitesport en konden mijn ouders dat ge woonweg niet betalen. En nu heb ik geen les meer nodig", aldus de goedlachse veertiger. Als een toonbeeld van ijzeren disci pline geeft de jongste van het Zeeuwse 'Williams-duo' aan naar boven te gaan. Morgen is het weer vroeg dag en wacht de eerste ten- nistraining. „En ik kan er 's mor gens niet zo gemakkelijk uitko men, dus ik ga altijd op tijd naar bed." Lesley realiseert zich als geen an der hoe belangrijk die instelling van haar ouders is geweest voor haar. „Ik ben ze enorm dankbaar dat ze altijd zoveel voor me ge daan hebben. Anders was ik nooit zover gekomen." Hoezo zover? Is foto Dirk-Jan Gjeltema het wel leuk dan altijd maar met tennis bezig te zijn? „Met dat vele reizen en zo is het best wel eens eenzaam en saai. Uitgaan doe ik nooit. Maar daar hou ik ook niet echt van. En als je ziek bent, ben je ook geheel op jezelf aangewe door Sven Bakker GOES - Het Zuidwest Lease-natio naal ranglijsttoernooi heeft giste ren in Silvana Bauer de laatste Zeeuwse troef voor de eindzege verloren. De 24-jarige Wemelding- se bood goed tegenstand tegen de als eerste geplaatste favoriete Sabi ne van der Sar, maar moest het op wedstrijdritme afleggen: 5-7 4-6. Met name de eerste set van de par tij verliep niet volgens het boekje. Bauer kwam 0-3 achter, maar won daarna vijf games op rij: 5-3. Daar na was het weer Van der Sar die vier games achter elkaar won en dus de set pakte. „Zeker op 5-3 had ik het af moeten maken", gaf Bauer toe. „Ik stond erg lekker te spelen, maar ging iets te terughou dend spelen waardoor zij het ini tiatief overnam en ik achter de bal len aan moest lopen. En lopen is nou niet bepaald mijn sterkste punt." Van der Sar drukte in de tweede set goed door tot 5-2. Totdat Bauer nog even haar tanden in de partij zette en nog twee games pakte. „Doorgaan totdat de laatste bal is geslagen. Dat is één van mijn kwa liteiten." Toch ging de winst naar Van der Sar. Silvana Bauer was na afloop niet heel erg teleurgesteld, plezier in het spelletje staat voor haar immers voorop. Ze toonde zich juist opgelucht en tevreden. Bauer toonde met deze partij aan dat ze het niveau bezit voor in de top vijftig van Nederland (Van der Sar staat 25e) en dat gaf haar veel voldoening. „Het gaat voor mij in teressant worden om meer dan mijn wekelijkse twee trainingen te gaan tennissen", zei Bauer. Naast Van der Sar drongen Liv Geurts, Lara van Tiggelen en Sanne Lou- wers door tot de halve finales in Goes. De mannen lopen een ron de achter op de vrouwen. Sidney de Boer, Yannick Ebbinghaus, Scott Griekspoor en Kevin Boel houwer plaatsten zich gisteren voor de kwartfinales. Hardlopen in de kerstvakantie [datum naam plaats start en finish aanvang afstand(en) 26-12 Kerstioop Dishoek 1 Pannenkoekenhuisje Dishoek wandelaars 10.30 uur hardlopers 11.00 uur 4 of 8 km 27-12 Napoleonhoeve Kerstloop Breskens Camping Napoleonhoeve jeugd 13.35 uur rest 14.10 uur 4,3, 8,6 en 12,9 km 31-12 Tankloop Dishoek Pannenkoekenhuisje Dishoek 12.00 uur 5,10 of 20 km. 31-12 Eindejaarsloop Axel Kantine vv Axel 13.30 uur en 14.30 uur (9,6 km) 500m, 3,2,6,4 en 9,6 km 31-12 Sylvestercross tussen Nieuwvliet en Cadzand Erasmusbos 14.15 uur en 14.30 uur 2,1,4,2, en 10,5 km. 2-1 Scheidsrechtersloop Vlissingen Kanovijver 11.00 uur 4 km en 10 km 8-1 50e Wallenloop Goes Hoek Oostsingel/Voorstad div. afstanden vanaf 13.00 uur diverse afstanden 8-1 Jeff Thuy Memorial Heikant Gemeenschapshuis 't Heike 14.45 jeugd 15.00 uur 3,5,4 en 12,3 km 8-1 Run Walk Nieuwdorp Kantine SV Nieuwdorp Walk: 13.30 uur; Run 14.30 uur walk 5 of 15 km, run va. 2500 m Felix Binicewicz bron Koen de Vries WESTDORPE - Jean-Pierre Hubreg sen is ook vólgend voetbalseizoen trainer bij RIA Westdorpe. Beide partijen zijn een nieuwe verbinte nis van een jaar overeengekomen. Jean Pierre Hubregsen, die afkom stig is uit Terneuzen, begint dan aan zijn derde seizoen. RIA West dorpe is op dit moment koploper in de vierde klasse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47