zeeland 119 minst schadelijke oplossing' leestafel wordt het nieuws besproken Expresweg Antwerpen - kust wordt snelweg Mediastilte rond plannen van Omroep Zeeland Rafael houdt kerstpraise in Goes 'Sluis bij onderzoek Thermphos betrekken' Wintermarkt in centrum Yerseke Rita Jenik exposeert in Kapels zorgcentrum GEZELLIG KERSTSHOPPEN IN GOES VOOR UW KERSTAANKOPEN OOK VANAVOND IN GOES KOOPAVOND 19.00-21.00 UUR Molen in Sluis draait weer in maart donderdag 23 december 2010 B niet alleen een plek om cd's of boeken te lenen, maar ook om sociale contacten op te doen. foto's Ronald den Dekker mensen binnen." Zelf is hij al ja ren met pensioen. „Ik kom hier niet elke dag, wel regelmatig. Meestal kom ik 's morgens, want 's middags kan het druk wezen. Dan kun je geen krant hier meer vinden. De PZC heb ik natuurlijk al thuis gelezen, maar hier lees ik de rest", zegt hij, terwijl hij Het Pa rool doorbladert. „Het zou wel jammer zijn als ze minder uren open zijn. Het is fijn om hier te zit ten, een goed begin van de dag. Doorgaans doe ik daarna de bood- vlissingen - Noch restaurateur Boei noch de gemeente Vlissingen noch Omroep Zeeland willen iets zeggen over de maandag gepresen teerde plannen voor de Timmerfa briek. „Dat zou niet sjiek zijn", ver klaart een gemeentevoorlichter. De gemeente Vlissingen, Omroep Zeeland en restaurateur Boei heb ben maandag bezoek gehad van vier architectenbureaus. Welke dat zijn is niet bekend. Het zijn er in elk geval twee uit Zeeland en twee van buiten de provincie. De bu reaus hebben bedacht hoe de om roep technisch gezien het beste ge huisvest kan worden in de oude fa briek. Medio januari maken de par tijen hun keuze. schappen, omdat ik er dan toch ben. Volgens hem vervult de biblio theek zeker ook een sociale func tie. „Als er iemand ziek is, hoor je dat meteen. En het is ook wel ge zellig hoor. Dan zeggen we tegen mekaar: 'Hè je dat heiezen?' Als je wat ouder bent neem je niet alles zomaar meer op. Als je dan met el kaar nog eens het nieuws door neemt onthoud je het beter." Even verderop staat Margot Stei- ner Lovisa-Van Dam samen met door Harold de Puysseleijr terneuzen - De Vlaamse overheid werkt de komende jaren gestaag door aan de verdere ombouw van de Expresweg (N49) tussen Ant werpen en de Belgische kust tot volwaardige autosnelweg (E34). Eerder deze maand verrichtte Hil- de Crevits, Vlaams minister van Openbare Werken, het nieuwe op- en afrittencomplex 12 in Moer- beke-Waas. „Dit complex vormt het slot van een lange reeks ingre pen om van de Expresweg een vol waardige snelweg in het Waasland te maken", sprak Crevits bij die ge legenheid. „Hopelijk kan dat bij- haar kleine kinderen dvd's uit te zoeken. „Zoveel geld hebben we niet, dus we kunnen niet alles zo maar kopen. Voor de kinderen is het een uitkomst. Op het moment dat we de geleende spullen terug moeten brengen, zijn ze er meest al wel op uit gekeken. Zo hebben ze toch het gevoel dat het ze aan niets ontbreekt." Mocht de Goese bieb minder uren open zijn, dan past ze zich wel aan. „Jammer, want ik vind de verruimde ope ningstijden juist erg prettig." dragen tot een sneller, maar vooral veiliger verkeer", voegde zij daar aan toe. Met het nieuwe op- en afritten- complex kan het autoverkeer tus sen Antwerpen en Zelzate nu 37 ki lometer rijden zonder rotondes of verkeerslichten tegen te komen. Vanuit Moerbeke-Waas sta je in twintig minuten in Gent, Terneu zen of op de Antwerpse Linkeroe ver. De maatregelen zijn zeker niet de laatste aanpassingen aan de Ex presweg. De Vlaamse overheid wil ook de aansluiting tussen de Ex presweg en de op- en afrit naar de Liefkenshoektunnel ter hoogte van Beveren (R2) vergroten. In een hoek leest een jongere man een boek over buitenaardse we zens. „Ik geloof er niet in, maar vind het wel interessant." Hij wil alleen met zijn initiaal D in de krant. „Wat maakt het nu uit hoe ik heet?", zegt hij. Maar hij vindt wel de politie krampachtig doet het geheimhouden van namen van verdachten. Eigenlijk komt hij hier normaal alleen om te internet ten. „Dus als ze minder vaak open zijn, is dat voor mij persoonlijk niet zo'n ramp." SLUIS - De wieken van de molen in Sluis draaien, als alles goed gaat, in maart weer rond. De groot scheepse renovatie van molen De Brak ligt door het koude weer wel iswaar even stil, maar verloopt ver der voorspoedig. De molen is eigendom van de fa- GOES Op kerstavond, vrijdag 24 decem ber, houdt de evangelische gemeen te Rafael in Goes een kerstpraise onder de nam 'Gift of love'. De bijeenkomst wordt gehouden in het gebouw van het Goese Ly ceum aan de Van Dusseldorpstraat in Goes. De toegang is gratis. Aan vang: 20.30 uur. SLUIS De provincie moet bij het onder zoek naar de 'kwestie Thermphos' ook het grondgebied van de ge meente Sluis betrekken. Dat vindt Lijst Babijn. De fractie wijst erop dat uit Hoofdplaat gezondheids klachten binnenkomen. YERSEKE In het centrum van Yerseke wordt vanavond van 18.00 tot 22.00 uur een wintermarkt gehouden. Hoe wel het te winters is om de kra men op te kunnen zetten, gaan de andere delen wel door. Zo zijn de winkels open, rijdt er een huifkar met paarden en zijn er attracties voor de kinderen. KAPELLE Rita Jenik exposeert haar werk van 28 december tot en met 21 februari in expositieruimte 'De Binnentuin' in zorgcentrum Cederhof in Kapel- Ie. De schilderijen van de uit Kat- tendijke afkomstige Jenik bestaan voor het grootste deel uit aquarel len, die op doek worden geschil derd. De expositie is elke dag van 8.00 tot 21.00 uur te bezichtigen. milie Langenberg, die onder het gebouw ook een restaurant en een paar winkeltjes exploiteert. Het ge bouw was er niet best aan toe. On der meer Bankgiroloterij, Bouw- forïds Zuid-Nederland en het Prins Bernhard Cultuurfonds leve ren een bijdrage.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 41