'Afwachten tot dat huis er staat' Schans komt hard aan zeeland 13 Melkveehouders kijken terug op goed seizoen commentaar BS Gaten in de weg henk &'ingrid van der kooij Zet uw mooiste sneeuwfoto's in het album www.pzc.nl/foto donderdag 23 december 2010 Goes heeft zich be hoorlijk verslikt in het ambitieuze pro ject Goese Schans. De eerste huizen kunnen er De Ontwikkelingscombinatie Goese Schans VOF is begonnen met de bouw van de eerste van 112 woningen. foto Ronald den Dekker wellicht komen, maar daarna moet de bouw worden stilge legd. Want de Raad van State oordeelt dat er geen acceptabe le oplossing is voor het beton bedrijf Haringman dat op ter mijn voor de nieuwe woningen moet wijken. Daarom dient Goes het bestemmingsplan voor het gebied helemaal te her zien. Dat is een streep door de rekening. En een drama voor wie al een huis in de Goese Schans heeft gekocht. De vertraging in de ontwikke ling van de wijk komt heel slecht uit. Door de laagconjunc tuur en door de voor Zeeland voorspelde krimp wordt het toch al lastig om de geplande 1900 woningen te slijten. Nu jaagt de gemeente potentiële kopers ook nog de stuipen op het lijf met een plotselinge bouwstop. Deze fout kan Goes en haar partners in dit project duur komen te staan. Patrick de Witte uit Goes be sloot in december 2009 een zogenaamde kadewoning te kopen in het bouwplan Goese Schans. Zijn eigen woning raakte hij vlot kwijt. De afgelopen maan den woonde hij in een huurwo ning, in afwachting van het mo ment dat hij naar zijn nieuwbouw woning kon verhuizen. Gistermorgen hoorde hij tot zijn IWI speeddate Watisnouje.nl houdt woensdag 29 december een speeddate-avond voor singles: www.watisnouje.nl watisnouje.nl De jongerenwebsite van de PZC, met zowel nieuws als amusement. Kijk op: www.watisnouje.nl STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl schrik dat hij nog even langer in zijn appartement zal moeten blij ven. „Ik had verwacht dat ze een dezer dagen wel zouden beginnen met bouwen", zegt de Goesenaar. „Twee weken geleden kreeg ik al te horen dat de bouwplannen veran derd moesten worden. Misschien dat het te duur is geworden, of dat de verkoop niet goed liep, maar de garage zou niet meer onder, maar boven de grond komen. Op 5 ja nuari zou daar over gesproken wor den met de andere kopers van zo'n kadewoning. En nu dit weer. Ik heb gelukkig een dak boven mijn hoofd, ik zit droog en woon op mezelf, dus op zich heb ik geen probleem. Maar het liefst zou ik na tuurlijk aan het water wonen, zo als de bedoeling was." De Witte heeft op internet gele GRIJPSKERKE - Melkveehouder Ad Wouters uit Grijpskerke heeft een goed jaar gedraaid en 'dat komt vooral door de hoge literprijs voor melk'. „We komen uit op gemid deld 36 cent per liter en vorig jaar was dat 28 cent", zegt hij. Voor veel land- en tuinbouwbedrijven en melkveehouderijen was 2010 in financieel-economisch opzicht een opsteker. Dat geldt ook voor die ak kerbouwers die hun oogst tijdig van het land konden halen. Zij ont vingen een hoge prijs in de vrije markt voor een kilo aardappelen. De prijs liep op van ruim 10 naar 23 cent per kilo. Het herstel komt ook door toegenomen export van land- en tuinbouwproducten, zo blijkt uit de jaarlijkse ramingen van het LEI, en het rapport 'Actue le ontwikkeling van resultaten en inkomens in de land- en tuin bouw in 2010'. Daardoor werd de prijs opgedreven. Melkveehouders halen opgelucht adem na de terugval in 2009. „We hebben 130 melkkoeien", zegt Wouters. „Met de huidige liter- prijs is onze jaarlijkse brutoin- komst per koe 3500 euro. Als we nog een jaar als 2009 hadden mee gemaakt, dan zouden we weer heb ben moeten interen op ons eigen vermogen. Dat hou je natuurlijk niet eeuwig vol." zen dat de kopers vandaag geïnfor meerd worden. „Afwachten, dat is het enige wat ik kan doen. Ik ga zelf in elk geval niet bellen, ik laat het maar op me afkomen. Je kunt er niks aan veran deren. Sinds ik vorig jaar tot de koop besloten heb, zijn de bouw plannen al een paar keer aange past. Ik ben benieuwd waar ik straks in woon." BAVEL - Rijkswaterstaat heeft giste ren op de A58 ter hoogte van Ba- vel en Ulvenhout een spoedrepara- tie uitgevoerd, omdat er door de vorst gaten waren ontstaan in het wegdek. Daarvoor werd één rijstrook de hele dag gesloten. woensdag 22 december 2010 15 december 2010 2010 Haringman vraagt de Raad van State de ruimtelijke procedure voor waterstad De Goese Schans te schorsen. Haringman Betonwaren, dat op termijn zou moeten worden verplaatst voor woningbouw, wil zijn bedrijfsbelangen zekerstellen. Het bedrijf probeert met zijn verzoek te voorkomen dat het bestemmingsplan in werking treedt, omdat de provincie nog geen alternatieve locatie heeft aangebo den waar het betonbedrijf naar toe zou kunnen verhuizen. 8 december 2010 12 mei 2009 Gedeputeerde Staten keuren bestem mingsplan Goese Schans deels goed, behalve het deel waar de betonfabriek van Haringman staat. De eerste paal voor waterstad Goese Schans is de grond ingegaan. Hiermee is een begin gemaakt met de bouw van de eerste deelfase van 112 woningen. De Raad van State vernietigt het bestemmingsplan voor Waterstad Goese Schans en daarmee de gedeeltelijke goedkeuring van de provincie. Volgens de Raad van State heeft Goes in het bestemmingsplan fouten gemaakt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3