VUURWERK www.bd-store.nl 'Iedereen mag komen proeven' SJSnd. deDRVKKERY Tholen heeft nog genoeg zout almanak Flits OLIEBOLLEN Kraam op Markt in Goes krijgt onvoldoende van het AD Bevelandse 18 en 19 20 en 21 Christina, Frank en dochter Hilde met een schaal oliebollen, die volgens hen echt wel meer waard zijn dan een 3,5. foto Ronald den Dekker Markt 51 Middelburg T0118 886 886 Bestel nu het mooiste vuurwerk van Nederland Sk^Line* GRATIS VUURWERK voor de snelle beslissers Achter de Houttuinen 34 - Middelburg Grote Markt 15 - Goes tholen - De gemeente Tholen kan zijn strooibeleid nog gewoon uit voeren, zo laat woordvoerder Ralf Berkers weten. „Het ziet ernaar uit dat wij het bestelde zout gewoon krijgen." Met het oog op vorige winter had de gemeente een enorme hoeveel heid van 300 ton op voorraad lig gen. Tussentijds is er nog eens 30 ton geleverd. „We hebben nu iets meer dan 200 ton verstrooid", stelt Berkers. „Dat betekent dat er nog ongeveer 125 ton ligt." Om een te kort in de toekomst te voorkomen, wordt wel gestrooid met een com binatie van zout en zand. Het voor deel daarvan is dat het wegdek iets stroever wordt. De gemeente zet vijf strooivoertuigen, een vracht wagen en vier tractoren in. 9 9 Tip? redactie@pzc.nl Hoewel hij nog maar net lezen en schrijven kan, zien zijn ouders al een grote literaire toekomst voor hem weggelegd. Want één ding is zeker: taalgevoel kan hem niet ontzegd worden. Regelmatig bezigt de zeven jarige uitdrukkingen die zijn ouders versteld doen staan. Neem nou laatst. Vader en zoon wa ren in een heftig kussengevecht ver wikkeld. Moeder sloeg het allemaal bezorgd gade. „Kijk nou uit! Voor zichtig! Straks breek je een been!" En inderdaad: de jongen viel van het bed. Rakelings langs een lamp. Zegt de zevenjarige: „Bijna zag ik heel mijn leven voorbijflitsen..." 1 Donderdag 23 december 2010 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl heinkenszand - Door een drei gend tekort aan zout strooien de gemeenten Goes, Borsele, Kapelle en Reimerswaal de komende da gen minder dan ze zouden willen. Dat hebben ze gisteren in een geza menlijk persbericht laten weten. Volgens woordvoerder Philip de Vree is het overdreven om te zeg gen dat de bodem van de zout- voorraad in zicht is. „Maar wij zien wel de noodzaak om er be hoedzaam mee om te gaan, zodat we er nog wat langer mee kunnen doen." Volgens de gemeenten is er op dit moment sprake van een stagnatie in de zoutlevering. Het is onduidelijk wanneer ze weer een voorraad krijgen aangeleverd. In Goes, Borsele, Reimerswaal en Kapelle worden tot nader order al leen de hoofdwegen (busroutes) gestrooid. „Terwijl we normaal ge sproken ook de belangrijkste om liggende straten mee proberen te nemen", stelt De Vree, die als voor beeld de Dorpsstraat in Heinkens zand noemt. „Die schiet er nu he laas even bij in." Beperken van openingstijden schaadt bibliotheek het minst Biermuseum biedt alleen plaats aan nieuwe soorten i door Rob Paardekam j GOES - Even waren ze van slag, j maar de strijdlust wint het alweer !van de teleurstelling. Christina Jan vier en Frank van Haperen, die al Ivele jaren oliebollen verkopen op Grote Markt in Goes, kregen het cijfer 3,5 van de keurmeesters van het AD. „Dat is niet terecht", vindt Christina. „Om dat te bewijzen, mag iedereen komen proeven." Vorige week stond er opeens een i koerier voor de kraam, met een j brief van het AD. Die werd natuur lijk meteen opengemaakt. „Als je j dan ziet dat je een 3,5 hebt gekre gen, ben je echt even van slag", zegt Christina. Zij tast nog steeds j in het duister over de reden voor de lage score. De opgaaf van het AD is uiterst summier. Het vetge halte in de oliebollen is in orde, zo valt te lezen, en ook wordt het vet op tijd schoongemaakt. Het venijn zit hem in de staart, want bij de fi nale beoordeling schrijven de keur meesters: 'Wie is aangewezen op deze kraam, gaat een zware oudejaarsavond tegemoet. Ze doen er alles aan om de oliebollen zo onaantrekkelijk mogelijk te pre senteren.' Over die laatste zin lopen Chris tina, Frank en dochter Hilda al da gen te piekeren. Hoezo onaantrek kelijk? „Mijn vader, die het bedrijf heeft opgericht, riep meteen dat er wel een uitsteekseltje aan de bol zal hebben gezeten", stelt Chris tina. „Dat kan een keertje gebeu ren, hoewel we het natuurlijk pro beren te voorkomen. Een andere verklaring kan ik niet bedenken." Patricia's Oliebollenkraam, zoals de officiële naam luidt - kreeg in het verleden al een paar keer een voldoende. In 1993 stond hij zelfs in de top 4. Dat het nu een zware onvoldoende is, kwam als een don derslag bij heldere hemel „Wij krij gen nooit klachten", zegt Chris tina. „Onze kraam heeft een hoop vaste klanten en scholieren zoeken bij wijze van spreken hun laatste dubbeltjes bij elkaar voor een olie bol. Dat zouden ze toch niet doen als ze niet lekker zijn?" De eigena ren van de kraam, afkomstig uit Bergen op Zoom, kregen de kans om nog te reageren richting het AD. Dat deden ze niet. Het eindcij fer zal er toch niet meer door ver anderen. „Het lijkt me een veel be ter idee om aan de Goesenaren te bewijzen dat onze oliebollen wel lekker zijn", stelt Frank. „Daarom mag iedereen op de dag dat de test in het AD wordt gepubliceerd gra tis komen proeven." Afgelopen zondag, toen de win kels in de Goese binnenstad waren geopend, kon er ook al geproefd worden. Toen heeft de aanwezige kerstman alle mensen gevraagd om een cijfer op te schrijven. De lijst toont louter ruime voldoen des, zelfs een aantal tienen. „Dat doet goed", zegt Christina. Zij en Frank zijn niet uit op revan che. „Van mij mogen de keurmees ters van het AD volgend jaar weg blijven", stelt Frank. „Maar als ze toch komen, krijgen ze gewoon een zak oliebollen, hoor. Ie leest wel eens dat ze bij een kraam geen bollen meer willen geven, maar dan is het net of je niet achter je product staan. Ik doe dat wel!" De uitslagen worden maandag ge publiceerd door het AD. vrij. 24 dec., 14.30 uur Brown Feather Sparrow vrij. 24 dec., 15.00-16.30 Ferenc Hannewijk wij wensen u prettige kerstdagen boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 39