zeeland 119 SSSÉ1 in Aparte fles aan nieuwe soorten gqsiBlMÉ Pleidooi voor behoud steun aan sportdag Oppositie Sluis dient motie van afkeuring in 'Sluis bij onderzoek Thérmphos betrekken' Astrid Buysse slaagt voor twee opleidingen Bewoners willen verharding Molenpad Eindejaars-jamsessie in café The Bounty Koperdiefstal Oud papier Hulst Strooiroute in en rond Terneuzen flink ingekort donderdag 23 december 2010 Z Soms kiest een brouwer voor een apart flesje. Zo heeft de eerste cuvée van De Koninck, gebrouwen toen Antwerpen Europa's culturele hoofdstad werd, een kraagje dat herinnert aan de toren van de Onze Lieve Vrouwekerk. door Eugèmie Verstraeten PHILIPPINE - De gemeentelijke on dersteuning van de jaarlijkse sport dag van de gezamenlijke basisscho len in Sas van Gent, Westdorpe, Zandstraat en Philippine moet be houden blijven. Daarvoor pleit de oudervereniging van basisschool De Werf in Philippine. In een brief aan het Terneuzense gemeentebestuur zegt de ouder raad het erg te betreuren dat de ge meente geen hand- en spandien sten meer verleent. Daardoor kan de sportdag volgens de ouderraad 'niet meer op de gebruikelijke wij ze en met veel enthousiasme geor ganiseerd worden'. De ouderraad zegt er begrip voor te hebben dat de gemeente moet bezuinigen, maar vindt dat de kin deren hiervan niet de dupe mogen worden. „Hen wordt nu een moge lijkheid ontnomen om kennis te maken met diverse sporten, zowel op individueel gebied als in groeps verband. De scholen beschikken zelf niet over personeel en trans portmiddelen om het materiaal op een veilige manier naar de sport velden te vervoeren." Naar aanleiding van raadsvragen over dezelfde problemen bij de sportdag voor de Axelse basisscho len liet de gemeente eerder al we ten dat alle kinderen kunnen mee doen aan schoolsportdagen in en om sportcentrum Vliegende Vaart in Terneuzen. Maar dat is volgens de ouderraad geen optie. „Vanuit basisschool De Werf is de belang stelling van leerlingen om aan de ze sportdagen mee te doen ge ring", weet de ouderraad, „Evenals het aantal vrijwilligers om deze leerlingen te begeleiden naar Ter- neuzen." SLUIS De provincie moet bij het onder zoek naar de 'kwestie Thérmphos' ook het grondgebied van de ge meente Sluis betrekken. Dat vindt Lijst Babijn. De partij dient van avond in de Sluise gemeenteraad een motie in waarin ze het college oproept 'alles in het werk te stel len' om dat te bereiken. De fractie wijst erop dat uit Hoofdplaat ge zondheidsklachten binnenkomen. BIERVLIET Astrid Buysse, afkomstig uit Bier vliet, is geslaagd voor de masterop- leiding Health Economics Policy and Law én voor de masteroplei- ding Zorgmanagement aan de Eras mus Universiteit Rotterdam. As trid is oud-leerlinge van het Zwin college in Oostburg en van basis school De Komme in Biervliet. OVERSLAG De bewoners van het grensdorp Overslag willen graag dat het Mo lenpad in hun dorp wordt verbe terd. Ze vragen de gemeente Ter- neuzen om er eventueel een sintel verharding aan te brengen. Het be wuste pad is ongeveer 175 meter lang en wordt veel gebruikt door buurtbewoners, fietsers en wande laars. Volgens de bewoners ligt het er 'erbarmelijk' bij. BRESKENS Café The Bounty in Breskens houdt komende zondag een jamses sie. Iedereen mag komen spelen. Er zijn veel instrumenten aanwezig; eigen materiaal meenemen kan ook. De jamsessie in The Bounty begint om 21.00 uur. HULST - Een 26-jarige Antwerpe naar werd dinsdagmiddag op de Amerikaweg in Hulst bij toeval be trapt op koperdiefstal. De man reed zonder rijbewijs op een bromfiets. Toen agenten hem daarop aanspraken en vervolgens in de tas van de man keken, zagen ze een hoop koperdraad. Op de vraag van de agenten hoe de man aan het koper kwam, bleef de Belg eerst vaag. Maar op het bureau be kende hij het draad van een bouw terrein in Stekene te hebben weg genomen. De Belgische politie doet verder onderzoek. MEEST CELEZEN 1Discussie over gehandicapten 2. Biervlietse miss naar halve finales 3. Sluis bezuinigt op kerstbomen STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl HULST - De gemeente Hulst rijdt donderdag 30 december een in- haalronde 'oud papier'. Het ophalen werd afgelopen maan dag gestaakt en dinsdag werd er he lemaal niet gereden, beide keren vanwege de gladheid. De straten waar de ophalers niet geweest zijn, worden alsnog aange daan. Kroegbaas/ museumbeheerder Ronny Verberkmoes met een magnumfles van Alfons de Block, foto Mark Neelemans TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen kort de komende dagen de strooiroute drastisch in wegens een tekort aan strooizout. Alleen doorgaande wegen en routes naar hulpdiensten worden nog ge strooid. Terneuzen kan, net als andere ge meenten, niet aan nieuw zout ko men. Pogingen in het buitenland leverden ook niets op. De gemeente heeft een contract voor de aankoop van vierhonderd ton zout in januari, maar ook die levering lijkt niet zeker. Voor de hele winter zout opslaan is geen optie, omdat de hoeveel heid dan veel te groot zou zijn. door Martijn de Koning SLUIS - De drie oppositiepartijen in de gemeenteraad van Sluis (Nieuw Gemeentebelang, Lijst Ba bijn en Helder Zeeuws) dienen vanavond tijdens de raadsvergade ring een motie van afkeuring in over het beleid van het Sluise colle ge voor Waterdunen. De drie frac ties vinden dat B en W bij de pro vincie nadrukkelijker het stand punt van de gemeente Sluis naar voren had moeten brengen. De partijen wijzen erop dat een meerderheid van de Sluise ge meenteraad meerdere keren heeft aangegeven dat vrijwillige grond verwerving absolute voorwaarde was. Desondanks besloten Provin ciale Staten vorige week om een onteigeningsprocedure tegen (voorlopig) twaalf grondeigenaren in gang te zetten. Wethouder Peter Ploegaert gaf de afgelopen weken al een aantal malen aan dat hij vindt dat het standpunt van Sluis voldoende duidelijk is. Adri Rosendaal, fractievoorzitter van Nieuw Gemeentebelang, hoopt dat ook coalitiepartijen WD en CDA hun afkeuring laten horen. „Die partijen hebben in het verleden ook duidelijk gemaakt dat vrijwillige onteigening voor hen een must was."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 35