PZC Geen verplichte bijdrage winkeliers Kerststal centraal in Ossenisse 18 en 19 17 20 en 21 deDRVKKERY Lang wachten op passant na ongeluk Onder invloed Biermuseum biedt alleen nog plaats aan nieuwe soorten Donderdag 23 december 2010 Den Doelder maakt alleen pallets uit duurzaam beheerd bos Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.ni INVESTERINGSZONE Te weinig draagvlak bij ondernemers in binnenstad Terneuzen door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Ondernemers in de Terneuzense binnenstad worden niet verplicht mee te betalen aan gezamenlijke activiteiten waarvan alle neringdoenden profiteren. Een peiling onder de betrokken winkeliers en horeca-exploitanten wijst uit dat er onvoldoende draag vlak is voor zo'n ondernemers- tfonds. Op grond van de tijdelijke Experi mentenwet Bedrijven Investerings zones kan binnen een afgebakend gebied een jaarlijks verplichte bij drage worden ingevoerd, als twee derde van de ondernemers dat wil. Het idee is ingegeven door het feit dat een steeds kleiner aantal ondernemers bereid is vrijwillig een bijdrage te storten, zodat het budget voor gezamenlijke investe ringen en promotie-activiteiten on der druk staat. Met een verplichte bijdrage komt er meer geld be schikbaar en worden de kosten eer lijk over alle ondernemers ver deeld. In het Terneuzense plan zouden de ondernemers, afhanke lijk van de woz-waarde van hun winkel of horecapand, tussen de 250 en 750 euro betalen. Van de 167 ondernemers hebben er 103 een geldige stem uitge bracht. Met 56 stemmen voor en 47 tegen zijn er weliswaar meer voorstanders van een verplichte bijdrage, maar de wettelijk bepaal de tweederde meerderheid is niet bereikt. „Het is jammer, maar dat is demo cratie", zegt voorzitter Bram Le grand van de ondernemersvereni ging City Terneuzen. Volgens Le grand komt de stemverhouding bijna overeen met de huidige ver houding tussen ondernemers die wel meebetalen aan activiteiten en anderen die dat niet doen en gratis meeliften. „Degenen die nooit meededen, hebben dat nou ook niet gedaan. Ik denk dat ze om principiële redenen hebben tegen gestemd. Dat ze hun geld niet aan het collectief willen uitgeven." Ook wethouder Pim Broekhuysen vindt de uitslag teleurstellend. „We hebben als gemeente veel tijd gestopt in' het begeleiden van het initiatief Een positieve conclusie is wel dat toch een meerderheid van de ondernemers geld over heeft voor het aantrekkelijk ma ken van het winkelgebied. En er is in de nieuwe vereniging Bizzy Stad Terneuzen wel een groep en thousiaste ondernemers opgestaan die de verbetering van het winkel gebied wil aanpakken. Ik hoop dat die groep wel doorgaat." Legrand verwacht niet dat er nog een. tweede poging komt om vol doende draagvlak te creëren. OSSENISSE - De voormalige Willi- brorduskerk in Ossenisse is de ko mende dagen met een expositie van kerststallen optimaal in kerst sfeer. De familie Ter Wal wil als be woner het bedehuis in stand hou den met allerlei activiteiten. „In de zomermaanden zetten we de deur open voor onder meer ex posities van hobbyisten. Deze de- cemberperiode is natuurlijk een uitgelezen tijd om met kerststallen voor de dag te komen", zegt Janny ter Wal. Op versierde tafels staan zo'n 40 exemplaren uit diverse landen uit gestald. De internationale verzame ling is van Bert Buyle uit Ossenis se. De stalletjes en beeldengroe pen, groot en klein zijn gemaakt van porselein, gips, hout en koper. Janny heeft; de expositieruimte in de kerk verder sfeervol aangekleed met een kerstboom, kaarten, tiffa ny en sieraden. Opvallend zijn on der meer een tiffany-beeldengroep in een aquarium. Ook een beelden groep van zwart ebbenhout uit Kongo, een vanuit een boomschijf uitschuifbaar mini beeldengroepje onder een stolp en een triplex stal letje met uit hetzelfde materiaal ge zaagde figuren uit Tsjechië zijn blikvangers De expositie is tot en met woens dag 29 december van 14.00 tot 17.00 uur te bezoeken. De eigenaar biedt zijn collectie tijdens de expo sitie te koop aan. Kleine kerststallen krijgen met wat kristallen bollen, hulst en ander groen een feestelijke uitstraling. De lichtjes er omheen zorgen voor de ultieme kerst sfeer. foto Mark Neelemans Markt 51 Middelburg T0118 886 886 vrij. 24 dec., 14.30 uur vrij. 24 dec., 15.00-16.30 Brown Feather Sparrow j Ferenc Hannewijk wij wensen u prettige kerstdagen boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl HOEK/SAS VAN GENT - Twee Zeeuws-Vlaamse automobilisten raakten in de nacht van dinsdag op woensdag van de weg. Rond 2.30 uur kwam een 23-jarige inwoner van Sluis bij Hoek met zijn auto in een weiland terecht. Hij moest remmen voor een ko nijn en slipte. De man, wiens belte goed op was, wachtte op een voor bijganger, maar de eerste passeer de pas om 5.00 uur: de krantenbe zorger. Die schoot te hulp. De Slui- senaar raakte niet gewond. Zijn au to is uit het weiland getakeld. Rond middernacht reed een 18-ja- rige vrouw uit Sas van Gent op de Vrijstraat in haar woonplaats te gen een boom. Zij en haar 16-jari- ge passagier raakten lichtgewond. De auto reed volgens de politie niet te hard. TERNEUZEN - Een 43-jarige automo bilist uit Terneuzen is dinsdag rond 19.30 uur aangehouden van wege rijden onder invloed. Hij werd betrapt op de Kraanvogel in zijn woonplaats, waar hij bezig was de auto uit een greppel te rij den. Die was daar, naar zijn zeg gen, eerder die dag in terechtgeko men. De man had bijna vier keer meer op dan toegestaan. I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 33