Werkplein scoort goed Goes allure-dag iSl zeeland Strikte afspraken over jaarwisseling Bruinisse J allure 'Ik denk dat ik het hele concert door heb gehuild' 'Ik heb kunst en cultuur echt nodig als voeding' 'Clubs mogen best meer doen voor hun centen' HAAR VAN BOVEN ZIJ VAN BENEDEN Oiiftala Aanbod aan kunst en cultuur -- donderdag 23 december 2010 mwmsmm Op zoek naar een cadeau? ESSENCE (4-pack) rode wijnglazen Normaal 59,80 Nu e 49,95 Zolang de voorraad strekt. Gortstraat 28 4331 LC Middelburg 0118 617652 www.bovenenbeneden.nl ONDERZOEK Werkgevers minder tevreden door Ton van den Nouweland zierikzee - Het Werkplein in de hal van het Zierikzeese gemeente huis, waar verschillende diensten rond werk en inkomen samenwer ken, scoort landelijk goed. Dat laten B en W weten in een brief aan de gemeenteraad. De brief is gebaseerd op een onder zoek dat het UWV elke vier maan den verricht onder de 123 Werk- pleinen in Nederland. De instan tie beoordeelt dan het aantal cliën ten dat aan werk is geholpen, de klantvriendelijkheid en de werkge versgerichtheid. Als het gaat om het aantal doorver wijzingen naar een baan, eindigt Schouwen-Duiveland op de twee de positie, zo melden B en W. Op het gebied van klantvriendelijk heid bezet het Werkplein de derde plaats. Over de positie van het plein als het gaat om werkgeversge richtheid, meldt de raadsbrief niets. UWV-manager Wim Erke- lens van het UWV in Goes weet waarom: „De raadsbrief is geba seerd op ons onderzoek in de eer ste vier maanden van dit jaar. Toen waren de werkgevers niet zo tevreden over dit Werkplein. Het scoorde een 6.4, terwijl 7 de norm is." Volgens Erkelens heeft het Schouwse Werkplein die score la ter in het jaar opgetrokken naar een 7.1. „Dat lukte omdat iemand zich een tijdje speciaal met de werkgeversbelangen heeft bezigge houden." De mooie derde plaats voor klant vriendelijkheid is het Werkplein weer kwijt. Erkelens: „Die stond toen op een 7.2. Inmiddels is dat een 7 geworden. Juist die klant vriendelijkheid is voor ons "erg be langrijk. De uitstroom naar werk is op Schouwen-Duiveland maar klein en de beoordelingscijfers zit ten landelijk vrij dicht bij elkaar." door Piet Kleemans bruinisse - Een feest voor alle par tijen moet het worden, de jaarwis seling in Bruinisse. Om dat doel te bereiken zijn strikte afspraken ge maakt tussen de gemeente en de Bruse jeugdsoos De Pul. Het bestuur van De Pul houdt toe zicht in de omgeving van de jeugd soos en probeert excessen te voor komen. De politie houdt eveneens een oogje in het zeil. Op het ter rein voor De Pul wordt een gecon troleerd vreugdevuur gemaakt. Daarbij zijn maatregelen getroffen om dat zo veilig mogelijk en met zo min mogelijk overlast te laten \A/ilF 11 mflfii' InfiMTnatia m/ar rla Ine om mifc mot Katrol^. Wilt u meer informatie over de ins en outs met betrek king tot de bouw van uw droomhuis (op uw eigen kavel)? Kom dan op maandag 10 januari naar onze informatiemiddag/- avónd in Van Der Valk Hotel Goes! CONCEPT WONEN door Esme Soesman en Ali Pankow Vrijwel iedereen binnen de sector van Kunst en Cultuur maakt zich zorgen over de toekomst waarin zware bezuinigingen worden doorge voerd en de btw op toegangskaartjes van 6 naar 19 procent wordt verhoogd. Die btw-verhoging is door toedoen van de Eerste Kamer nu weliswaar een halfjaar uitgesteld, maar de invloed ervan zal met ingang van het theatersei zoen 2011 -2012 flink merkbaar zijn. Wat betekenen de bezuinigingen op Kunst en Cultuur en die btw-verhoging voor Schpuwen- Duiveland? Blijft bijvoorbeeld de Kunstschouw in gehele omvang behouden? Houden de koren straks het hoofd boven water zonder subsidie? Kunnen jongeren zich nog een kaartje voor een pópconcert of voor de bioscoop permitteren? Wat is de mening van de willekeurige passant? Femke Ennenga (21) woont op Port Zélande: Vindt het jammer dat er op cul tuur bezuinigd wordt. „Veel men sen willen er best graag op uit, maar salarissen zijn vaak niet al les." Toevallig bracht Femke zon dag nog een bezoek aan de bio scoop. De prijs van een entree-tic ket (circa 8 euro) noemt Femke op zich een mooie prijs. „Maar daar komt de rest (vervoer en een drankje, red.) dan bij. Al met al best een dure hobby." Muziek is haar met de paplepel ingegoten. Haar vader Sjoerd zingt en speelt viool. „Hij is eigenlijk aitijd met muziek bezig." Femke zelf zingt graag en heeft ooit pianoles gehad, maar ze is niet het type om aan sluiting bij een dub te zoeken. „Ik ben wel blij dat ik de basis ken. Ik kan ook niet zonder muziek. Ik luister eigenlijk altijd wel ergens naar." Haar mooiste culturele mo ment vergeet ze nooit meer: een concert van Alicia Keys, een paar jaar geleden. „Zo lang ik haar ken, vind ik haar muziek mooi. Ik kan er altijd naar luisteren. Ik zing haar nummers ook vaak of speel ze op de piano. Dat concert was echt een droom. Ik denk dat ik het hele concert door gehuild heb. Haar zang vind ik mooi. De manier waarop ze zingt. Het helpt me ook door het leven. Ik heb best een moeilijke tijd achter de rug. Met haar muziek kan ik frustraties kwijt of word ik juist opgepept." Femke Enrienga: 'jammer' verlopen. Er mag alleen schoon hout worden gestookt. De bezoe kers van De Pul worden door het bestuur met flyers op de hoogte ge bracht van de afspraken. Mensen die de afspraken aan hun laars lap pen en vernielingen plegen, scha de veroorzaken of voor veel over last zorgen wordt voor langere tijd de toegang ontzegd tot De Pul en andere horecagelegenheden. Het bestuur van De Pul is blij met de afspraken. In de praktijk blijkt de gekozen aanpak goed te wer ken. De afgelopen jaren is deze werkwijze ook gevolgd en verliep de jaarwisseling in Bruinisse zon der al te grote problemen. Simon van der Haagen: 'broodnodig' Simon van der Haagen (67) uit Zierikzee. „Ik vind die bezuinigingen op cul tuur echt verschrikkelijk, omdat het broodnodig is in het dagelijks leven. Ik merk dat ik zelf kunst en cultuur echt nodig heb als voe ding. Als ik een dag geen muziek heb gehoord, voel ik me niet volle dig. Die verhoging van de btw naar 19% op de podiumkunsten vind ik ook vreselijk. Zelf kan ik het me wel permitteren, maar het is heel erg voor de mensen die keu zes moeten gaan maken omdat kunst en cultuur te duur voor hen worden. Zelf speel ik piano en viool en ik lees heel veel boeken. Als ik uit ga, kies ik soms voor ballet, maar voor al voor muziek. Daar reis ik heel Nederland voor door. Zo ben ik pas geleden nog naar Enschede ge weest voor de uitvoering van Die Walkure door de Nationale Reis opera. Verder heb ik in mijn leven prach tige concerten gehoord in Wenen, Parijs, Milaan. Ik reis namelijk ook graag, maar ik ga ook regelmatig in Zeeland naar concerten hoor, in de Concertzaal in Middelburg en in de kerk in Noordgouwe bijvoor beeld. Als je me nu vraagt naar mijn mooiste culturele ervaring dan denk ik nu in de eerste plaats toch terug aan wat ik al vertelde: Die Walkure van de Reisopera, daar werd ik zo gelukkig van." da's thuiskomen www.allurebouw.nlwww.conceptwonen.nl Cees Bilius (62) uit Burgh-Haam- stede: Culturele bezuinigingen raken hem persoonlijk niet. Sterker nog: Cees Bilius vindt het een goede zaak als er in ieder geval korte met ten wordt gemaakt met verenigin gen die 'bewust drijven' op subsi die. Wat hem betreft mogen vere nigingen best actiever zijn. Oud pa pier huis-aan-huis ophalen, prima. En tegenover giften van de mid denstand kunnen ook prestaties (bijvoorbeeld een muziekoptre- den) staan. „Misschien dat het gat dat in de subsidie valt op die ma nier kan worden opgevuld." Over de verhoging van het btw-ta- rief op entreekaarten is Cees min der te spreken. „Persoonlijk maakt het me niet uit. Als ik eens in de drie jaar naar de bioscoop ga is het veel. Maar je moet niet alleen naar je eigen belang kijken: voor een ge zin is zo'n verhoging heel veel. En ik vind dit niet de meest elegante oplossing. Je laat een relatief kleine groep mensen opdraaien voor een belastingverhoging. Want meer is het eigenlijk niet." Van de culture le beleving is hij niet, maar: „Ik was een keer met collega's in Lon den en toen zijn we naar de musi cal Miss Saigon gegaan. En dat was gewéldig. Wat een happening! Vooral omdat het om het origineel ging." Klinkt als een frequent thea terbezoeker in spe. „Nee, ik doe zo iets nooit meer: het was zo'n on tiegelijke herrie." Cees Filius: 'zelf actiever zijn'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 32