PZC Centree gaat verder met cultuurplein VUURWERK www.bd-store.nl VELANt 18 en 19 20 en 21 Jongens betrapt bij vernielen van autospiegels almanak Flits aCT>)'D'\tw"vd v Marktsi 1 Middeiburg Zwaar vuurwerk 'Alleen maar hangen op de bank is niet goed voor je' I I Hogere btw op cultuur leidt bij bevolking tot bezorgde reacties 17 Donderdag 23 december 2010 Boerderij Nieuw Leven krijgt nieuwe kapitein maar behoudt naam Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl BESTUURSBESLUIT Belang van leefbaarheid geeft de doorslag door Ali Pankow ZIERIKZEE - Centree heeft besloten de ontwikkeling van een cultuur plein in en rond de Nieuwe Kerk in Zierikzee in 2011 voort te zet ten. „Dit ondanks het feit dat het gemeentebestuur afziet van enige vorm van financiële en bemoedi gende steun", zegt voorzitter Pie- ter Schotte van Centree. „We hebben er binnen het be stuur lang over nagedacht, maar we hebben uiteindelijk besloten door te gaan. Wij vinden Centree vooral belangrijk voor de leefbaar heid van Schouwen-Duiveland en van Zierikzee in het bijzonder. Ons doel is een duurzaam cultuur plein met een structureel karak ter", aldus Schotte. Hij is ook voor zitter van het Sociaal Economisch Advies Platform (Seap) en ziet in die functie ook het belang van Centree. Volgens hem biedt het realiseren van een cultuurplein niet alleen in cultureel opzicht kan sen, maar spelen ook economi sche, toeristische en ruimtelijke be langen een belangrijke rol. „Alle investeringen van de afgelo pen vijf jaar en de reeds behaalde resultaten brengen de verantwoor delijkheid met zich mee om de in geslagen weg te vervolgen", aldus het bestuur van Centree in zijn motivatie om door te gaan. Schotte maakt daarbij een kantte kening: „Die investering is overi gens niet de belangrijkste reden. In ondernemerstermen zou je kun nen zeggen: 'je kunt ook je verlies nemen'. Wij gaan vooral door ten behoeve van de ontwikkeling en de leefbaarheid van Zierikzee en de regio." Wat voor het bestuur ook meespeelt bij dit besluit is de realisatie van theater De Weverij. Centree meent een wezenlijke aan vulling op het toekomstig gebruik van De Weverij als filmtheater te kunnen bieden. Zonder daarover in details te wil len treden, zegt Schotte goede hoop te hebben op financiële mid delen om de activiteiten van Cent ree voort te zetten. „Geen grote evenementen, maar een kleinscha liger opzet. Centree wil daarvoor nadrukkelijk een structurele rela tie aangaan met de amateurkun sten en de culturele- en toeris tische activiteiten in de regio ver binden met Centree." Projectleider Willem Huijbreghs van Scoop zal ondanks de bezuini gingen bij dit instituut betrokken blijven bij Centree, zij het voor minder uren dan voorheen. ZIERIKZEE - Twee jongens van 15 jaar die in de Weststraat in Zierik zee autospiegels aan het vernielen waren, zijn op heterdaad betrapt. Na melding van een getuige, gre pen agenten dinsdagavond rond tien uur het duo in de kraag. Voor zover bekend, takelden de jongens drie auto's toe. Twee eige naren hebben aangifte gedaan, de eigenaar van de derde wagen is in de tussentijd weggereden. De poli tie roept hem en eventuele andere gedupeerden op aangifte te doen. De jonge Zierikzeeënaars zijn naar Torentijd in Middelburg gebracht. e Tip? redactie@pzc.nl Hoewel hij nog maar net lezen en schrijven kan, zien zijn ouders al een grote literaire toekomst voor hem weggelegd. Want één ding is zeker: taalgevoel kan hem niet ontzegd worden. Met enige regelmaat bezigt de zevenjarige uitdrukkingen die zijn ouders verstomd doen staan. „Waar haalt hij het vandaan?", zeg gen ze dan tegen elkaar. Neem nou. laatst. Vader en zoon wa ren in een heftig kussengevecht ver wikkeld. Van de zijkant zag moeder het zorgelijk aan. „Kijk nou uit! Voor- ZIERIKZEE - De cliënten van dagcentrum voor verstandelijk gehandicapten Brugzicht in Zierikzee hebben sinds gisteren de beschikking over verschil lende fitnessapparaten en een wii-spelcomputer. „De bedoeling is dat jullie meer gaan bewegen. Alleen maar op de bank hangen, is niet goed voor je lichaam", zei projectleider Angela Hagenaar van 'Beweeg Mee' bij de inge U.C lx. V J\.JV.JLJ JA. X T0118886886 bruikneming. De cliënten hebben zelf de apparaten uitgezocht. De spelcom puter is een cadeau van de cliëntenraad van 't Gors. De spelletjes op de wii zijn geschonken door Intertoys in Zierikzee. Elke vrijdag komt een ClOS-sta- giare fitness geven in Brugzicht. Rechts op de foto kijkt Angela hoe Ti mothy zich uitleeft op de hometrainer. foto Dirk-Jan Gjeltema zichtig! Straks breek je een been!" En inderdaad: de jongen viel van het bed. Rakelings langs een lamp. Zegt de zevenjarige: „Bijna zag ik heel mijn leven voorbijflitsen..." RILLAND - In de schuur van een wo ning in de Vlietbergstraat in Ril land heeft de politie dinsdagavond een doos illegaal, in België ge kocht, zwaar vuurwerk aangetrof fen. De eigenaar van het vuur werk, een 18-jarige bewoner van dit huis, heeft een verklaring afge legd en heeft ook afstand gedaan van het explosieve materiaal. Bestel nu het mooiste vuurwerk van Nederland GRATIS VUURWERK voor de snelle beslissers Achter de Houttuinen 34 - Middelburg Grote Markt 15 - Goes vrij. 24 dec., 14.30 uur Brown Feather Sparrow vrij. 24 dec., 15.00-16.30 Ferenc Hannewijk Vvij wensen u prettige kerstdagen boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 31