Show By the light of the stars is 6 luit donderdag 23 december 2010 'Soirée on Monday', licht klassiek tot tan go. Reserveren: nfo@cadantorkest.nl. Oude Stadhuis van Goes, 19.3Ö en 21.00 uur. DfNSOAC 22 0£C£M8£R Zierikzee Vertoning kinderfilm bij Winterspektakel Welzijnshuis. Theater fiZi, van 13.30 tot 15.30 uur. WQBHSOAC ÖEC£M8k# Goes Midwinterdag in Historisch Museum De Bevelanden, gratis rondleidingen met glühwein, lezing om 14.00 uur over oude maaksters van merklappen. Open van 11.00 tot 17.00 uur. Zierikzee Trommelworkshop bij Winterspektakel Welzijnshuis. In het MFC, van 10.00 tot 12.00 uur. DONDERDAG 23 DECEMBER Zierikzee Kerststukje maken bij Winterspektakel Welzijnshuis. MFC, van 10.00 tot 12.00 uur. *Disco zwemmen bij Winterspektakel Welzijnshuis. In zwembad Onderdak, van 19.00 tot 21.00 uur. Scharendijke Kerstnachtdienst met Engels tintje. Ontmoeting in de Hoeksteen vanaf 20.00 uur. Aanvang dienst 21.00 uur. MAAHOAC 2? D£C£M0£R Goes Het Cadant Symfonie Orkest speelt een door Claudia Sondervan Timo Cornelisse heeft het voor elkaar gekre gen: hij kan je een geur laten proeven. Wie de nieuwste crea tie van de chocolatier uit Yerse- ke in zijn mond stopt, hapt in een boeket rozen. De sensatie is verstopt in witte chocolade, be strooid met roze suiker. Het zoete kleinood is één van de 37 creaties die de chocolademees- ter aanbiedt in zijn nieuwe winkel in de Vierstraat in Yerseke: Ticho heet"die, een samentrekking van zijn naam en zijn grondstof Het hoort als Tisjoo uit de mond te ko men. Cornelisse werkte vijfjaar als patissier voor restaurant Inter Scaldis in Kruiningen, voor hij zelf standig verder ging als chocolade specialist. In de kleine winkel, die tegelijk bonbonatelier is, vallen meer bij zondere smaken op: er zijn bon bons met gin-tonic-vulling, truf fels gemaakt met dadels, bonbons met krokante florentinekoek, ci- troen-kwarkcake, Zeeuwse wilde bramen of Javaanse kaneel: „Die is zachter van smaak dan de Sri Lan- kaanse kaneel." De chocoladehapjes dragen soms intrigerende namen. Kostoo, bij voorbeeld. „Dat was mijn hond. Een Frans bulletje. Eigenlijk heette hij Costaud, Frans voor 'stoere bink'. Maar schrijf dat op een kaartje en niemand spreekt het goed uit." Katherina, zijn eerste bonbon, met een amarene-kers. is vernoemd naar de oma die hij nooit gekend heeft. En Michella? Vernoemd naar de opdrachtgeef ster, die een bonbon met frambo zen wenste. Zijn signature dish, zijn visitekaart je als chocolatier, presenteerde hij dit voorjaar aan commissaris van de koningin Karla Peijs in het ka der van de campagne 'Zeeland, echt waar': de bonbon Suprenant de Zélande, een combinatie van zoet en zilt, pure chocolade, babbe laar en zeezout. Zeker zo ver vreemdend als die combinatie is de naam. Geen Frans woorden boek geeft daar sjoege op. Timo schiet in de lach. „Een drukfout", bekent hij lakoniek. „Het is ons niet opgevallen bij de drukproef Het moet 'surprenant'zijn." En dat laat zich weer het beste vertalen als 'butengewoon'. De misspelde Zeeuwse lekkernij krijgt komende lente gezelschap van een nieuwe vondst. Die is nog in ontwikkeling, vertelt Cornelis se. „Ik denk aan iets met bolus- smaak. Of een bonbon met een strandachtig motief', houdt hij het mysterieus. Dit voorjaar ver wacht hij ook de nieuwe gietvorm voor een chocolade versie van de Mosselman, het bronzen beeld bij de Yerseker haven. In de winkel is een prototype te zien. Hij hoopt dat het de Yersekenaren net zo ei gen wordt als zijn 'mosselpanne tje': een miniatuurpan met choco lade mosselen in jumbo-formaat. „Dat gaat nogal eens mee als ca deau of relatiegeschenk." Voor speciale visite of een feestje serveert Timo een High Tea of High Chocolate aan huis: buffet ten met hetzij diverse soorten thee, suikers, bonbons, fruit, sand wiches en gebak; hetzij verschillen de soorten chocoladedranken, pe- titfours, fruit, bonbons en chocola de snoep en gebak. Chocolaterie Patisserie Ticho Openingstijden winkel: Vrijdag 8.30 uur tot 20.00 uur Zaterdag 9.00 uur tot 16.00 uur De gehele maand december zijn wij op donderdag extra geopend van 9.00 uur tot 18.00 uur. Vierstraat 12 4401 EA Yerseke 06 25 26 73 76 BCC 01 13 57 19 69 info@ticho-chocolade.nl www.ticho-chocolade.nl door Monique Brandt Apassionata staat ook in deze kerstvakantie weer in Amsterdam en later in Antwerpen. De paardenshow 'By the light of the stars' is niet alleen een bijzonder uitje voor de pure liefhebber. De combinatie met zang en dans, een lichtshow, rook en laserstralen, ma ken het tot prima kerstentertain- ment voor het hele gezin. Dansende ezeltjes, waaghalzen uit de Oekraïne die stunten met hun galopperende paarden, dressuur met IJslanders, een Fransman die, staand op de rug van twee paar den, nog eens vier paarden in vol le vaart over een hindernis stuurt, een dressuurract met een groep imposante Friezen. Er is veel te zien tijdens paardenshow Apassio nata. Naast de paarden is er een grote groep dansers en zangeres Arndis Halla, een oud-operazange res - die de acts vocaal begeleidt. Paardenshow Apassionata foto GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 24