binnenland 15 wiet' Kerstmis dreigt voor veel ouderen een feest zonder familie te worden 'Politieagenten moeten geen verkeersboetes meer uitdelen' Moord op Lesley Tutik schokkende zaak |M>| Swiss^ ense Trein urenlang gestrand in weiland woensdag 22 december 2010 zie onze website:binnenland Beelden van de politie-inval bij het woonwagenkamp aan de Castiliëlaan. chie in het woonwagencentrum Vinkenslag in Maastricht, waar de toenmalige burgemeester Gerd Leers (nu minister voor Immigra tie en Asiel) in 2004 een einde maakte aan de wetteloosheid. Be woners van Vinkenslag betaalden nauwelijks belasting en tapten be hendig stroom af De toenmalige minister van Bin nenlandse Zaken Johan Remkes droeg de gemeenten in 2005 op de uitwassen in de woonwagencentra de kop in te drukken. EINDHOVEN - Vier bewoners van het woonwagenkamp aan de Casti liëlaan in Eindhoven en een elders in de stad woonachtige 30-jarige man zijn gisteren tijdens een grote politie-actie opgepakt voor moge lijke betrokkenheid bij de dood 'van Lesley Tunk. Eindhovenaar Tunk zou op het woonwagenkampje om het leven zijn gebracht. De politie zocht gis teren tijdens de inval naar sporen van de moord. Over de resultaten van het onderzoek werden giste ren geen mededelingen gedaan. Tunk werd op 22 november gevon den in zijn uitgebrande auto in Es- beek. Hij was door vuurwapenge weld om het leven gekomen. Als Tunk op de Castiliëlaan is om gebracht dan is ^ijn lichaam ver moedelijk in zijn eigen auto naar Esbeek vervoerd, om daar in brand te worden gestoken. Er zijn beelden van een bewakingscamera op industrieterrein Ekkersrijt waar op de auto van Tunk te zien is, rij dend achter twee andere auto's. Ekkersrijt ligt op de route van de Castiliëlaan naar Esbeek. De came raopname dateert van een half uur voor de autobrand in Esbeek. Plaatsvervangend hoofdofficier van justitie John Remmerswaal van het parket in Breda noemt de moord 'zeer schokkend'. „Het mo tief weten we nog niet. We heb ben aanwijzingen dat het in crimi nele samenwerkingsverbanden ge zocht moet worden." Of de moord op Tunk drugsgerelateerd is, zegt de officier nog niet te weten. De politiemacht van zo'n honderd agenten vloeide volgens het OM voort uit het grootschalige onder zoek dat naar de moord was inge steld. De instelling, begin deze maand, van de taskforce drugscri minaliteit in Noord-Brabant door minister Opstelten staat er los van. DEN HAAG - De politie moet niet langer boetes uitdelen aan automo bilisten die te hard rijden, dat moet ze aan anderen overlaten. Ook moet de gemiddelde leeftijd van politieagenten op straat om hoog om ervoor te zorgen dat bur gers weer meer respect krijgen voor de politie. Dat adviseert de Politietop, een overlegorgaan waarin politievak bonden, korpschefs, korpsbeheer ders en het ministerie van Veilig heid en Justitie zijn vertegenwoor- digd. Volgens de Politietop is het van be lang dat agenten worden gewaar deerd en gerespecteerd omdat zij alleen dan hun beroep goed kun nen uitoefenen. Uit onderzoek blijkt dat twee op de drie agenten zich onvoldoende gewaardeerd en gerespecteerd voelt door de bur ger. Toch vindt de top dat het mee valt met die onderwaardering van de politie, al is er nog veel te verbe teren. De belastingbetalende bur ger-consument ziet agenten nog vaak als dienstverleners, stelt het rapport. Daarbij is 'de politie hoofdzakelijk zichtbaar als iemand die 'straft': respect en waardering zijn geen lo gische beloning van burgers die zijn aangesproken op hun gedrag'. Door op straat oudere agenten in te zetten, kan dat beeld bijdraaien, verwacht de Politietop. Deze agen ten stralen door hun ervaring als vanzelf meer gezag uit. Marnix Eijsink Smeets, voormalig hoofdinspecteur en nu medewer ker bij de School voor Politie Lei derschap, waarschuwt dat de inzet van oudere agenten ten koste kan gaan van andere aspecten van het politievak. „Oudere, ervaren agenten inzetten op straat, betekent hogere loonkos ten. Aangezien dat geld vast niet beschikbaar is, vraag ik me af waar er dan gaten vallen." Dat burgers het meest met de poli tie in aanraking komen vanwege snelheidsovertredingen, is niet goed voor het imago van de agent, stelt de top. Wie de bonnen dan wel moeten uitschrijven, staat niet in het advies. Minister Ivo Opstel ten van Veiligheid en Justitie vindt een ander boetesysteem voor ver- keersovertreders nog 'een stap te ver'. De adviezen van de Politietop sluiten volgens de minister aan bij maatregelen die hij in januari aan wil kondigen* door Dick Hofland DEN HAAG - Ze wordt binnenkort 85 jaar, kan alleen nog met een scootmobiel de deur uit en haar kinderen wonen op honderden ki lometers afstand. Ze ziet een beet je op tegen kerst. Ze vreest dat de kinderen zullen afzien van de hel letocht die hen mogelijk wacht als ze naar haar willen afreizen. De vrees is niet onterecht, zegt een woordvoerder van de algeme ne ouderenbond Anbo. „Voor me nige oudere, zeker als die alleen is, bestaat het risico dat een kerst met de familie in duigen valt. Voor se nioren die nog weinig familie heb ben, is kerst sowieso een periode waarin de nadruk op eenzaam heid ligt. Als je dan je kinderen niet ziet, is dat erger dan anders." Verreweg de meesten van de ruim twee miljoen Nederlanders van 65 jaar en ouder wonen zelfstandig. In tegenstelling tot enkele decen nia geleden wonen ze minder vaak in dezelfde plaats als hun kin deren. Ouderenbonden stellen voor dat kinderen deze kerst maar beter naar hun ouders kunnen gaan dan de ouders naar hun kin deren. „Als kind pak je de trein of de auto en doe je er maar wat lan ger over. Als je dan aankomt, is het nog bijzonderder", stelt de An- bo-zegsman. „Maar als het gevaar lijk wordt, dan kun je er beter voor kiezen deze kerst thuis te blij ven en elkaar te bellen." Ouderenbonden deden gisteren een oproep. Ze vragen in deze win terse omstandigheden aan familie, buren en kennissen van ouderen om boodschappen voor ze te doen, een praatje met ze te maken en een oogje in het zeil te houden. Veel senioren lopen met deze ex treme omstandigheden een extra grote kans op botbreuken met ver velende complicaties. Daardoor durven ze onder meer geen bood schappen te doen, waardoor ze in sommige gevallen onvoldoende eten en drinken in huis hebben. Wie op bezoek gaat bij met name alleenstaande ouderen, wordt ge vraagd in de gaten te houden dat de temperatuur in huis niet boven de 21 graden komt. Als de verwar ming (veel) hoger staat, kan dat lei den tot uitdroging. Enkele tankstations hebben giste ren zonder brandstof gezeten door het straffe winterweer. De pomp stations waren voor tankwagens onbereikbaar door de slechte con ditie van de weg. De kooplui op de markt zijn onte vreden over de sneeuwval. „Dat komt ons slecht uit, zo voor de feestdagen", zei de Centrale Vereni ging voor de Ambulante Handel. De politie controleert vanaf van daag extra op wegen waar de zoge noemde snelheidsdeken is inge steld. De snelheidsdeken, waarbij de limiet op spekgladde wegen op 50 kilometer per uur is gesteld, is de afgelopen dagen geregeld van kracht geweest. AMSTERDAM - Een trein heeft gisteren urenlang vastgestaan in een weiland tussen Zaandam en Purmerend. De oorzaak was een bovenleiding die naar beneden kwam, waardoor er geen elektriciteit was in de trein. Zo'n zeshon derd reizigers moesten wachten op hulp. Een cafébaas uit de omgeving liet kannen met koffie naar de trein brengen. Bussen en taxi's konden niet bij de trein in de buurt komen en een treinstation bevond zich niet op loopafstand. Een diesellocomotief heeft de gestrande trein naar Zaandam getrokken. foto Ron Swart/GPD BOXSPRINGS MATRASSEN www.swiss sense.nl Middelburg: Mortiereboulevard 18a, tel: (0118)60 65 94 aankoop van een boxspring vanaf 2-500.-. m.u.v. aclismcdellen. Zolang de voorraad strekt. Prijswijzigingen en/of Zi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5