301 sport 'Met Theo achter je aanrijde Benitez hoort onzin WIELRENNEN Theo Middelkamp was niet de enige Zeeuws-Vlaamse wereldkampioen Athletic Bilbao houdt Barcelona op 0-0 Geblesseerde Tuitert mist NK en WK sprint Belg D'Ambrosio in Formule 1 Italiaanse trainer Bearzot overleden Feyenoordtalent Ake (15) naar Chelsea V woensdag 22 december 2010 Rafael Benitez MILAAN - Rafael Benitez heeft zich verbaasd over berichten in de me dia dat hij zou zijn ontslagen bij In- ternazionale. De Spaanse oefenmeester las giste ren op zijn vakantieadres dat voor zitter Massimo Moratti hem aan de kant heeft gezet. „Ik hoor en lees al maanden onzin", zo liet hij in een reactie weten tegenover een Spaans radiostation. „Ik ben niet ontslagen." De positie van Benitez staat al maanden onder druk. Afgelopen zaterdag, na winst van het wereld kampioenschap voor clubteams, verweet hij de clubleiding van In- ter een gebrek aan steun. De Spaanse trainer eiste tevens dat hij tijdens de transferperiode zijn se lectie mag versterken. Moratti reageerde geprikkeld en weigerde openlijk zijn vertrouwen in Benitez uit te spreken. De krant La Gazzetta dello Sport meldde maandag dat Benitez moet vertrek ken bij de winnaar van de Cham pions League. Volgens de Italiaanse krant moet Luciano Spalletti de opvolger van Benitez worden. Zenit Sint-Peters burg, de Russische werkgever van Spalletti, ontkende gisteren een overstap van de Italiaanse coach naar Inter. „Spalletti heeft ons verteld dat hij nog minimaal een jaar wil blij ven", aldus algemeen directeur Maksim Mitrofanov van Zenit. „Wij geloven hem. Spalletti is een unieke man. Het is onmogelijk dat hij zou liegen over zijn toekomst plannen." Moratti wilde niet ingaan op de ge ruchten over een vertrek van trai ner Benitez. „Ik wil op dit mo ment liever niet reageren. Ik wil voorkomen dat er gespeculeerd gaat worden", aldus de preses van Inter. BARCELONA Athletic Bilbao heeft in het Spaan se bekertoernooi topfavoriet FC Barcelona op 0-0 gehouden. De Ca talanen traden voor eigen publiek niet met het sterkste elftal aan en zullen over twee weken in Bilbao vol aan de bak moeten om de kwartfinales te bereiken. Het was de derde keer dit kalenderjaar dat Bar^a niet tot scoren kwam in ei gen stadion. Barcelona rolde de af gelopen weken de ene na de ande re tegenstander op. Trainer Guar- diola besloot gisteren steraanval lers Messï en Villa tot de rust bui ten de ploeg te houden. Echte sportliefhebbers weten on getwijfeld dat Theo (Theofiel) Middelkamp uit Nieuw-Namen in 1947 in Reims als eerste Ne derlandse profwielrenner het we reldkampioenschap op de weg won. Bovendien was hij in 1936 de eerste Nederlander die een Touretappe op zijn naam schreef. Waar veel mensen waar schijnlijk niet van op de hoogte zijn, is dat er nog een Zeeuws-Vlaamse Theo op het al lerhoogste wielerschavot stond. En wel in 1971 en 1972. De in Sint-Jansteen geboren baanren ner Theo Verschueren won zo wel in het Italiaanse Varese als een jaar later in Marseille de we reldtitel in het stayeren achter de grote motoren. Dat Verschueren in zijn specialiteit de al lerbeste was, blijkt onder meer uit zijn werelduurrecord ach ter de derny. In het Antwerpse sportpaleis legde hij achter de re cent overleden gangmaker Noppie Koch een afstand van 64,546 kilo meter af. Het record hield 34 jaar stand. Totdat Matthé Pronk in no vember 2004 er 1,568 kilometer bo venop zou doen. Maas van Beek verbeterde het dit jaar met 174 me ter. Verschueren heeft daar veel ontzag voor. „Maar als je terug kijkt dan doet mijn record nauwe lijks onder voor dat van Matthé. De omstandigheden zijn tegen woordig veel beter. De derny's kunnen veel harder. En ze rijden gelijkmatiger. De banen zijn ook veel beter dan vroeger. En dan het materjaal en de kleding van die mannen van nu. Vergeleken daar mee waren wij maar een stelletje amateurs", vertelt de zelfbewuste voormalige wereldtopper in zijn sappige Oost-Vlaamse accent. De tijd heeft nauwelijks vat op de inmiddels 67-jarige Verschueren. Nog steeds draait de in Knok- ke-Heist woonachtige renner in ruste zijn hand niet om voor een wielertocht van een kilometer of zestig. In de door hemzelf opge richte fietsenzaak in Sint-Niklaas, waar zoon Dave nu de scepter zwaait, is hij drie dagen per week present. „Niet eens omdat het moet, maar omdat ik het leuk HEERENVEEN Olympisch schaatskampioen Mark Tuitert heeft zich vanwege een rug blessure afgemeld voor het NK sprint, dat op 27 en 28 december in Heerenveen plaatsvindt. De kop man van de Controlploeg ver scheen gisteren voor de eerste keer in drie weken op het ijs, maar bleek nog te veel last te hebben van de kwetsuur. Direct daarna be sloot hij een streep te zetten door het NK sprint. Aangezien bij het NK ook de startbewijzen voor het WK sprint in Thialf worden ver deeld, mist hij ook dat mondiale sprinttoernooi. De Belgische autocoureur Jéróme D'Ambrosio wordt de tweede pi loot bij het formule i-team Marus- sia Virgin Racing. Hij vervangt de Braziliaan Lucas Di Grassi. D'Ambrosio ging vorig jaar aan de slag als testpiloot bij Virgin. Ko mend jaar wordt hij tweede man, achter de Duitser Timo Glock. D'Ambrosio wordt de eerste Belg in de Formule 1 sinds Philippe Adams in 1994 twee races voor het Britse Lotus afwerkte. De Nederlander Giedo van der Gar de was ook kandidaat voor een stoeltje bij Virgin. De Italiaanse succestrainer Enzo Bearzot is op 83-jarige leeftijd over leden. De oud-trainer was sinds 2004 ernstig ziek. Bearzot was tussen 1975 en 1986 bondscoach van Italië. In 1982 leid de hij de 'Azzurri' naar de titel op het wereldkampioenschap in Span je. Bearzot werd na het voor Italië teleurstellend verlopen WK in Mexico door de Italiaanse voetbal bond benoemd tot technisch advi seur, een erebaan. Bearzot is tevens oud-speler van onder meer Inter, Catania en Tori no. Feyenoordtalent Nathan Ake gaat een contract ondertekenen bij Chel sea. Het is niet voor het eerst dat er een talent wordt weggekaapt bij de jeugdopleiding van Feyenoord. Eer der al verlieten onder anderen Jef frey Bruma (Chelsea), Rajiv van la Parra (Caen) en Kyle Ebecillo (Ar senal) de jeugdopleiding in Rotter dam. Volgens Feyenoord verzieken met name de Engelse clubs met de ze manier van handelen het voet bal. „Je moet je afvragen of dit in het belang van het voetbal is", aldus een woord' oerder van de club. Theo Verschueren is inmiddels 67 jaar oud. vind. De fiets zal altijd mijn grote liefde blijven. Het houdt me ook jong. Ik ben graag onder de men sen." Het koersen zit de Verschuerens in de genen. Ook pa Baziel was een coureur. De basis voor Theo's wie- Iercarrière werd gelegd in Sint-Jan steen, waar hij al sinds zijn 27e niet meer woont. Als zoon van de plaatselijke melkboer, in een tijd waarin veel mensen na de lagere school het onderwijs vaarwel zeg den, had hij al op jonge leeftijd een melkronde. „Dat gebeurde toen nog per bakfiets. Geen katten- pis voor een ventje van een jaar of veertien. Ik heb vaak zwarte sneeuw gezien en regelmatig ge jankt als een kleine jongen. Maar het heeft me ook gehard. Ik kreeg er heel sterke benën van." Doordat Baziel - in de Eerste We reldoorlog vanuit zijn vaderland België in Zeeuws-Vlaanderen neer gestreken - de wielerambities van zijn zoon van harte ondersteunde, kwam er een koersfiets. En Theo kreeg ook een echte trainer in de persoon van César Bogaert, twee voudig Nederlands kampioen op de weg en vlak over de grens woonachtig bij Paal. Van hem leer de zijn ambitieuze pupil de fijne kneepjes van het vak. Bogaert sti muleerde Theo ook om op de baan te gaan rijden, al lagen diens ambities vooral op de weg. In die discipline had hij al mooie resultaten bereikt. In 1959 behaal de Verschueren als jonge knaap zijn eerste zege ooit in - jawel - Sint-Jansteen. In 1963 was er on der andere de eindzege in de Ron de van België voor amateurs. En in een tijdrit in de gerenommeerde BRUSSEL Theo Verschueren achter zijn favoriete gangmaker Norbert 'Noppie Koch' met w hij Franse koers Ronde Elité verbeter de hij het record van vijfvoudig Tourwinnaar Jacques Anquetil. Het leverde hem niet alleen groot enthousiasme in Frankrijk op, maar ook de bijnaam de ]ean Paul Belmondo van de Lage Landen. „Ik had inderdaad wel iets van hem weg. Anquetil kwam zelfs in formeren of ik interesse had om bij hem te komen rijden. Maar daar had ik toen geen trek in." In 1966 eindigde Verschueren als dertiende in Parijs-Roubaix, nadat ROME hij de koers lange tijd hard had ge maakt. De weg naar de top was in gezet, totdat een ernstige val tij dens de training roet in het eten gooide. In de voorbereiding op Pa rijs-Tours van 1967 knalde Theo in de buurt van Koewacht op een ge parkeerde bietenwagen. „Ik reed achter de brommer van m'n broer Eddy. Die wagen stond in een bocht, maar doordat ik Eddy had moeten lossen en door m'n grote snelheid zag ik 'm pas op het aller laatste moment. Doordat ik al veel piste-ervaring had, kon ik beter sturen dan de gemiddelde renner. Ik remde zo hard dat de kabel van m'n achterrem brak. Daardoor klapte ik er niet vol bovenop, maar schampte ik die wagen. Ik heb daar wel een paar minuten be wusteloos gelegen. Veel later bleek ROTTERDAM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 54