in dijken en duinen 27 Onderzoek naar ruimte voor stroomfabrieken Dijkgraaf Poppelaars: brieven woensdag 22 december 2010 5 Een keer in de vijfjaar moet het wa terschap onderzoeksresultaten over leggen aan provincie en Rijk. 'De sluis bij de Vissershaven in het centrum van Vlissingen en het gemaal in Cadzand moe ten snel veiliger gemaakt worden.' Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Ziekenhuis Wat nu gedeputeerde Van Heukel- om? Ziet u werkeloos toe hoe de ziekenzorg in Zeeland boven de Schelde instort? Uw bijdrage in de rubriek Te Gast doet pijn aan de ogen. Wat te denken van een pro vinciebestuur dat een van de be langrijkste zaken in het openbaar bestuur, een goede gezondheids zorg, niet kan garanderen? Het geeft ongezond voedsel aan de ge dachte dat de provincie als bestuurslaag moet worden opgehe ven omdat zij alleen maar overbo dige bureaucratie voedt. Het kan anders, en beter. De provincie is een zelfstandig middenbestuur en dient in te grijpen in toestanden die het welzijn van haar inwoners wezenlijk bedreigen. Dat is een po litieke verantwoordelijkheid, en nu aan de orde. Niet toekijken hoe de drenkeling onder gaat, maar hande len. Instrumenten vinden om in te grijpen. De provincie plakt zichzelf graag het etiket van regisseur op. Welnu, gedeputeerde Van Heukel- om, laat de ziekenzorg niet zorge loos in de kou staan, regisseer! Henk Licher Spanjaardstraat 52, Middelburg Waterdunen Zij hebben het in Middelburg niet begrepen, schrijft Martijn de Ko ning over Waterdunen in de krant van 16 december. Hij vermeldt hoe de provincie met boeren in de OudBreskenspolder is omgegaan om hun land te kopen. De provin cie probeert onteigenen te vermij den. De provincie kwam grote weerstand tegen. Veel boeren wil len niet weg. De contacten met de provincie waren onverkwikkelijk. Op 17 december beslissen Provin ciale Staten dat het project moet doorgaan. Boeren moeten verko pen of hun grond wordt ontei gend. Veel statenleden en Wiers- ma bleven verwijzen naar de be langrijke economische impuls voor West-Zeeuws-Vlaanderen geba seerd op de grote aantrekkings kracht voor toeristen. Die aantrek kingskracht is een illusie zoals ge- bleken is bij kunstmatige natuurge biedjes in de streek. En dat was aan alle statenleden bekendge maakt. En toch hebben de mees ten er geen woord over gezegd. Ook niet over buitendijks natuur- herstel. Het is een verbijsterende moraal. Het is het verraad van Wa terdunen. Jaap Schijve Markt 18, Retranchement Winterzaalvoetbaltoernooi In de krant (13 december) las ik het volgende: 'Noormannetjes in duel met aanstormende talentjes uit naburig Domburg ofwel Aagte- kerke-Noord zoals de Westkappel- se jury stug bleef volhouden'. Al enige jaren merken 'wij Dombur gers' dat een deel van de Westkap- pelse bevolking het woord Dom burg niet meer in de mond wil ne men. Is dit 'Westkappelse humor' of is het een hetze vol afgunst aan het worden? Domburgers halen voor dit gedrag de schouders op en kwalificeren dit puberaal gedoe als een vorm van jaloezie voor ons mooie stadje ook bekend als de 'oudste badplaats van Zeeland'. Ik vind dat een volwassen organisatie van een jeugdvoetbaltoernooi zich ook als zodanig dient te gedragen. Of zijn deze Westkappelaars niet zo volwassen en zijn die jeugdige Domburgertjes nu al slimmer? Voortaan zien die jonge gasten de ze organisatie niet meer voor vol aan en nemen zij deze niet langer serieus 'dus proficiat wedstrijdlei ding knap gedaan'. Jaap Labrujere Spreeuwenhof 19, Domburg Ontpolderen De Wereldvoedselorganisatie van de VN voorziet de komende decen nia een dramatische stijging van het voedseltekort in de wereld. Het moet onverteerbaar zijn voor de miljoenen chronische hongerlij ders in de wereld, dat wij onder hun ogen met een gerust gemoed honderden hectaren vruchtbare ak kergrond onder zout water zetten - als een crimineel die in het armen huis z'n sigaar aansteekt met een briefje van honderd. Een en ander onder het motto: 'teruggeven aan de natuur'. Ik mag lijden dat de vo gels het aflaten weten. Hoe krijgen we ze daar dan? Lokken met brood, gemalen van graan uit ande re polders. Polders zat! Jan Karman Sint Pieterstraat 9, Middelburg MIDDELBURG - Volgende maand moet duidelijk zijn hoeveel ruimte in het Sloegebied beschikbaar is voor nieuwe elektriciteitscentrales. Het onderzoek wordt uitgevoerd door adviesbureau Arcadis in op dracht van de rijksoverheid. Aanleiding: de plannen van Delta en ERH om een nieuwe kerncen trale bij Borssele te bouwen. Beide ondernemingen hebben een start notie voor de bouw van een nieu we kerncentrale ingediend. De commissie voor de mUieueffectrap- portage heeft besloten dat aan het milieueffectrapport van ERH de zelfde eisen zullen worden gesteld als aan dat van Delta, omdat de verschillen tussen de twee plan nen bijzonder klein zijn. In haar beoordeling van de startno titie van ERH stelt de commissie voor de milieueffectrapportage dat de vraag of en waar nieuwe centra les kunnen worden gebouwd, los staat van het plan van ERH. De verantwoordelijkheid voor de ruimtelijke inpassing van kerncen trales ligt bij de ministers van EL&J en M&.I. Zij moeten in ver band met de vele initiatieven voor stroomfabrieken daarvoor een rijksinpassingsplan opstellen met een afzonderlijk milieueffectrap port. Met de opdracht aan Arcadis is daarmee een begin gemaakt. M) Provincie Zeeland Gedeputeerde Staten van Zeeland delen mede dat zij hebben besloten de jacht op haas, fazant, wilde eend, konijn en houtduif in verband met de winterse weersomstandigheden met ingang van 20 december 2010 te sluiten. Ook de op grond van artikel 68 van de Flora-en faunawet verleende ontheffin gen voor afschot van kolganzen, grauwe ganzen en smienten worden vanaf 20 december 2010 opgeschort. Resultaat toetsing 2010 (78 km) wordt aangepakt binnen lopende projecten (39 km) voldoet nog niet aan norm (3 km) nader onderzoek 371 km voldoet aan de norm Felix Biriicewicz bron waterschap Scheldestromen foto Lex de Meester Directie Ruimte, Milieu en Water

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51