4|binne TO0S 'Kampers betrokken bij teelt 'Eigenaar (50) kinderopvang pleegde ontucht' In het kader van een moordonderzoek deed de politie gisteren 'Kampers vormen een onderdeel van de harde kern een grootschalige inval in een woonwagenkamp in van de misdaad>zeker in Brabant Eindhoven. De moord houdt mogelijk verband met drugshandel. Toine sPaPens, auteur van ve wereta achter de wietteeif woensdag 22 december 2010 PAUL KUSTERS STAKINS EN WINTERWEER WEINIS INVLOE& OP KERSTPOST WOONWAGENKAMP Opsporingsinstanties zijn ac tiever dan ooit als het gaat om criminaliteit op woon wagenkampen. Dat is zo sinds de inval op Vinkenslag in 2004. door Gerard den Elt Wetenschapper Toine Spapens wenst het beeld te nuanceren dat de woonwagen centra in Noord-Brabant en daar buiten een vrijhaven zijn voor cri minaliteit „Ik heb geen enkele zin een hele bevolkingsgroep in de ver- dachtenbank te zetten", zegt de au teur van het standaardwerk De we reld achter de wietteelt, waarin de miljardenindustrie wordt ge schetst. „Maar de kampers zijn na tuurlijk wel oververtegenwoor- digd." In de negentien politiedossiers die Spapens mocht inzien, waren hooguit een of twee hoofdverdach ten woonachtig op een woonwa genkamp: een in oostelijk Noord-Brabant, één in Zuid-Lim burg. „Maar er wordt op de kam pers gelet. Ze vormen een onder deel van de harde kern van de mis daad, zeker in Brabant", zegt Spa pens. De massale inval van de poli tie gisteren in het woonwagen kamp aan de Castiliëlaan in Eind hoven is daarvoor een vingerwij zing. In alle vroegte viel de politie met honderd man binnen, als onder deel van het onderzoek naar de ge welddadige dood van de Eindhove- naar Lesley Tunk (42). Naar aanlei ding van een tip wordt vermoed dat Tunk op dit kamp is ver moord. Zijn dood wordt genoemd in een lange reeks gewelds incidenten in de regio die in ver band worden gebracht met drugs criminaliteit. Een taskforce is inge steld om de georganiseerde crimi naliteit aan te pakken. Doel is de overlast door de wietteelt en de be dreigingen aan het adres van het openbaar bestuur een halt toe te roepen. 'Criminele bendes die achter de wietteelt en -handel zitten wor den opgerold, onderliggende crimi nele structuren worden afgebro ken en crimineel vermogen wordt afgepakt', stelt het OM in zijn pers bericht. De wietteelt is gedeeltelijk in han Agenten op het woonwagenkamp aan de Castiliëlaan in Eindhoven. Daar werd gisteren een inval gedaan in het kader van het onderzoek naar de moord op Lesley Tunk. foto Bert Jansen/GPD den van lieden die woonwagen kampen als werkterrein of uitvals basis gebruiken, zo kan worden af geleid uit de lijst met invallen van de afgelopen jaren. Of het nu om Drunen, Brunssum, Emmen, Hil versum, Den Haag, Am sterdam, Waalre, Klundert of Lei den gaat, de opsporingsinstanties zijn actiever dan ooit. En dan gaat het niet alleen om drugscriminali teit. In Zeist werd op het kamp Beukbergen een bende ontmas kerd, die circa twintig miljoen eu ro witwaste. In de stroom persbe richten over de invallen wordt een palet aan misdrijven genoemd: het omkatten van auto's, wietteelt, het aftappen van stroom, het plegen van uitkeringsfraude of de illegale handel in nagemaakte merkartike len. De Fiod ECD, het Openbaar Minis terie, de politie, uitkeringsinstan ties en energiebedrijven werken te genwoordig volgens een strak con venant samen om zo veel mogelijk misdrijven in één keer op te spo ren. De gezamenlijke aanpak is een rechtstreeks gevolg van de anar- ENS - De vijftigjarige man uit Ens die gisterochtend werd opgepakt op verdenking van kindermis bruik, is de mede-eigenaar van de agrarische kinderopvang Onze Boerderij. Dat hebben justitie en de burgemeester van Noordoost polder gisteravond bekendge maakt tijdens een persconferentie. De man zou met twee meisjes van vier en twaalf jaar die op de kin deropvang in Ens zaten ontucht hebben gepleegd. De zaak kwam aan het rollen na een aangifte te gen de eigenaar. De ouders van de slachtoffertjes en de andere kinde ren op het verblijf zijn gistermid dag ingelicht over de zaak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 4