VUURWERK www.bd-store.nl Start Winterspektakel Watersnoodmuseum dringt door tot top van 55 grootste Gezag openbare scholen ligt definitief bij Obase Feestdagen in Jarige Pul 22 De kop is er af. Het Winterspektakel van het Welzijnshuis is begonnen. Gedurende de kerstvakantie worden kinderen met een gevarieerd programma vermaakt. woensdag 22 december 2010 Gortstraat 28 4331 LC Middelburg 0118 617652 w vy w b o v e n e n b s n ede n n I door Ton van den Nouweland OUWERKERK - Het Watersnoodmu- seum in Ouwerkerk is doorgedron gen tot de Topss van de Neder landse Museumvereniging. Met een geschat bezoekersaantal van 62.000 bezet de nieuwkomer de laatste plaats in deze lijst van grootste musea. „We zijn blij ver rast", reageert directeur Maaike Klunne van het Watersnoodmu seum. „Met die 62.000 bezoekers hebben we er bijna 10.000 meer dan in 2009." Het gaat om een geschat bezoekers aantal voor 2010, dat Klunne twee weken geleden op verzoek van de Museumvereniging rapporteerde. „En dat is een zeer reële schatting. We hebben nog tweehonderd be zoekers nodig om die 62.000 te ha len. De bereikbaarheid is momen teel niet optimaal natuurlijk, maar we gaan deze kerstvakantie beslist meer dan tweehonderd bezoekers ontvangen." Sinds de heropening in maart vo rig jaar ervaart het Ouwerkerkse museum een gestage toename van de populariteit. Klunne: „Het zijn vooral de groepsbezoeken die zijn gestegen. De mensen komen uit het hele land en ook uit België." Met zijn 62.000 bezoekers is Ou werkerk het best bezochte mu seum van Zeeland, meldt het mu seum zelf op zijn site. Dat was vo rig jaar eveneens het geval toen het Rampmuseum de boeken sloot met een publiek van ruim 52.000. Het museum verviervoudigde vo rig jaar in expositieruimte. De in spanning werd beloond met het keurmerk van de stichting Neder lands Museumregister. Met dit merk trad het toe tot de 'eredivi sie' van Nederlandse musea. De Topss van de Nederlandse Mu seumvereniging wordt aangevoerd door het Van Goghmuseum in Amsterdam, dat ruim 1,4 miljoen bezoekers mocht verwelkomen. In totaal stapten dit jaar twaalf mil joen mensen een museum bin nen. Dat zijn er ongeveer 500.000 meer dan vorig jaar. ZIERIKZEE - Gemeente en open baar onderwijskoepel Obase teke nen vandaag de akte van over dracht, waarmee het gezag over het openbaar basisonderwijs op Schouwen-Duiveland officieel in handen komt van Obase. Als wethouder Ad Verseput en Obasevoorzitter Raymund Pessers hun handtekening hebben gezet komt daarmee een eind aan vier jaar ruzie over de bruidsschat die Obase in 2006 van de gemeente heeft meegekregen. Toen kwam feitelijk een eind aan de periode waarin het college van B en W be stuurder was van het openbaar ba sisonderwijs. Het geschil ging voor- Bestel nu het mooiste vuurwerk van Nederland Skyline- GRATIS VUURWERK voor de snelle beslissers Achter de Houttuinen 34 - Middelburg Grote Markt 15 - Goes 'msmwmmmmsmsmsmmmm KINDERACTIVITEITEN door Esme Soesman Het allerleukste van de show? „Alles is leuk", vat Sanne van den Hoek (9) uit Kerkwerve het Kinderkerstthea- ter samen. Met zo'n 40 andere kin deren was Sanne gistermiddag in het MFC in Zierikzee present om daar mee te leven (en te lachen, te roepen, te dansen) met de avontu ren van Edje Propetje en zijn vriend Niels. Het Winterspektakel van het Wel zijnshuis Schouwen-Duiveland ging gisteren succesvol van start. Naast het Kinderkersttheater werd er in de ochtenduren een work shop Animatiefilm maken gehou den. Beide activiteiten werden, on danks afzeggingen door het win terse weer, goed bezocht. De ko mende (vakantie)weken wacht de jeugd nog meer vertier. Al met al verwacht het Welzijnshuis tegen de 400 kinderen te bedienen, maakt lanine Schouls (jongeren werk) een grove schatting. Het is ongelooflijk, stelt ook haat collega Ellen Mastenbroek vast. „Voor het kerststukje maken heb ben ruim 80 kinderen zich opgege ven. Blijkbaar is er behoefte aan laagdrempelige activiteiten en blijk baar vinden kinderen het ook nog eens leuk." Door alle activiteiten voor een euro aan te bieden (of gratis via de Voedselbank), kun nen ook kinderen uit gezinnen die er niet zo warmpjes bij zitten mee doen. Maar ook anderszins is spra ke van een laagdrempelige opzet. Zo zorgt het werken met veel vas te gezichten (Mastenbroek, Schouls en diverse (ouder)vrijwilli- gers) voor een relaxte sfeer. Mas tenbroek: „We proberen daarnaast een heel breed programma aan te bieden, waarin aandacht is voor ontspanning, educatie en ontmoe ting." Tot tevredenheid van de deelne mers aan de workshop animatie film maken, die in groepjes van drie aan de slag zijn gegaan. „Het is leuk om dingen te doen. Om dingen samen te doen. Je maakt hier nieuwe vrienden", benoemen Denise, Nienke, Jasmijn en Isa de aantrekkingskracht van het Win terspektakel. Zij hebben foto's ge maakt van een zelfgeknutseld pa pieren poppetje, legopoppetjes in een winters decor en een versierd masker. Workshopleider Kianoosh Gerami plakt de gemaakte beelden aan el kaar, ondertussen uitleg gevend over zijn werkwijze. „Het is erg leuk om te weten dat je dit ook thuis kunt maken", zegt lelt. Shan- na: „En het is erg leuk om met el kaar samen te werken." De rest van de vakantie gaan we: Animatiefilm maken (9 tot en met 12 jaar), vandaag van 9.30 tot 12.30 uur in het MFC. Kerststukje maken (4 tot en met 12 jaar), morgen van 10.00 tot 12.00 uur in het MFC. Disco zwemmen (4 tot en met 12 jaar), morgen van 19.00 tot 21.00 uur in zwembad Onderdak. Kinderfilm Ernst, Bobbie en het geheim van de Monta Rossa kij ken (4 tot en met 12 jaar), dinsdag 28 december in filmtheater fiZi van 13.30 tot 15.30 uur. Trommelworkshop (8 tot en met 12 jaar) in het MFC, van 10.00 tot 12.00 uur. Bij de meeste activiteiten is nog plaats. Aanmelden kan via e.mastenbroek@hetwelzijnshuis.nl of 06-46624530. Per kind kost elke activiteit 1 euro. al over tien procent van de bruids schat van 2,3 miljoen euro. Het ge meentebestuur vond dat die in re serve diende te blijven, Obase wil de het geld gebruiken. De bom barstte toen Obase in 2008 een beroep op dit calamitei tenfonds om een onderwijskundig onderzoek te betalen. Wethouder Ad Verseput kreeg van de gemeen teraad opdracht het conflict op te lossen. Dat lukte hem vorige maand. Obase krijgt nog 180.000 euro uit de bruidsschat en verder betaalt de gemeente mee aan de te duur uitgevallen verbouwing van de school Binnen de Veste in Zie rikzee. Zelf een setting maken en minuscu le veranderingen doorvoeren om ze vervolgens fotografisch vast te leg gen. Zo komen, na een ochtend hard werken, aardige animaties tot stand als alle foto's als een filmpje worden afgedraaid. Kianoosh Gerami temidden van de kinderen (Jasmijn, Tom, Mathijs, Denise, Nienke, Isa, Shanna, Jelt en Nikita) die meedoen aan de workshop animatie filmpjes maken. Samen met Eef de Graaf runt Gerami de EK Gallery aan de Beddeweeg in Zierikzee. Het tweetal geeft tal van creatieve cursussen, waaronder verschillende die gericht zijn op video en fotografie. In januari start een nieuwe reeks cursussen. www.ekgallery.nl DE STELLING ledereen moet zelf voor strooizout zorgen. Reageer op: www.pzc.nl/schouwen-duiveland. TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uW foto in het album www.pzc.nl/foto BRUINISSE - In jeugdsoos De Pul in Bruinisse staat voor de laatste we ken van het jaar nog heel wat op het programma. Vrijdag 24 decem ber wordt er een gezellige kersta vond gehouden. De entree voor de ze speciale avond is gratis. De deu ren van de Bruse jeugdsoos gaan om 20.00 uur open. In september dit jaar bestond De Pul officieel 35 jaar. Om dat jubi leum te vieren staat voor dinsdag 28 december een reünie van oude re bezoekers van de soos op het programma. Deejay's laten alle be kende hits van de afgelopen 35 jaar voorbij komen. Daarnaast staat een optreden van de band BostMa gepland. Op deze manier kunnen alle herinneringen aan de 'vroege re' Pul nog eens opgehaald wor den. De jaarwisseling laat de Bruse Jeugdsoos traditiegetrouw ook niet ongemerkt voorbij gaan. Om 00.30 uur nieuwjaarsdag gaan de deuren open en kunnen de bezoe kers feestend het nieuwe jaar in.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 38