Pleidooi voor aankoop van pauperpanden 'Poort van het Westen' 24 Nieuw Gemeentebelang: geen hogere toeristentaks Akkoord nieuwbouw De Blide en appartementen STADSRAAD Verbouwen voor kleine gezinnen Martin van Bellen hengelkampioen Tentoonstelling Vogelvrienden in De Halle in Axel woensdag 22 december 2010 door Eugène Verstraeten AXEL - Panden in Axel die staan te verpauperen zouden geschikt ge maakt kunnen worden voor huis vesting voor kleine gezinnen, al leenstaanden en studenten. Daar voor pleit de Stadsraad Axel, die daarvoor een mogelijke taak weg gelegd ziet voor wooncorporatie Woongoed Zeeuws-Vlaanderen. Meer dan een jaar geleden al nam de Stadsraad het college van burge meester en wethouders op sleep touw om hen op de verpaupering in Axel te wijzen. Naar aanleiding van die stadstoer heeft de Stads raad de gemeente begin dit jaar een lijstje met negen panden toe gestuurd die staan te verkrotten. Ze staan aan de Weststraat, Nas- saustraat, Bastionstraat, Noord straat en Singelweg. In september lieten B en W weten dat acht van de negen panden vol doen aan de regelgeving zoals die is neergelegd in het Bouwbesluit en de gemeentelijke Bouwverorde ning. Dus zolang de veiligheid niet in het geding is kan de gemeente er op dit moment weinig aan doen. De Stadsraad heeft nu de hoop ge vestigd op Woongoed. In een brief aan de wooncorporatie stelt de Stadsraad dat het bevorderen van de leefbaarheid in kleine kernen niet ophoudt met het behoud van een basisschool, winkels en open baar vervoer. „De verzorging van de directe omgeving is van groot belang voor de burgers die woon achtig zijn in deze kernen", be toogt de Stadsraad. Die wijst er op dat Woongoed zich maatschappe lijk betrokken zegt te voelen bij het wel en wee van de burger. Om dit gestalte te geven, zou Woon goed het initiatief kunnen nemen leegstaande panden in Axel aan te kopen en die geschikt te maken voor huisvesting, oppert de Stads raad. „Door deze aanpak zal het totale aanzien worden verbeterd, wat ten goede komt aan de burger en waar door ook de leefbaarheid in de toe komst wordt gewaarborgd." Directeur Kees Reinhoudt van Woongoed Zeeuws-Vlaanderen zegt het op zich een goed idee te vinden. „De vraag is natuurlijk of we dat ook daadwerkelijk voor el kaar kunnen krijgen en wat voor investering er mee gemoeid is. Het is de moeite waard om het te on derzoeken." door Martijn de Koning T" ullie hebben een te grote broek I aan'. De dorpsraad van I IJzendijke krijgt het wel eens te horen. Zeker als het bestuur, gesteund door andere clubs in IJ zendijke, pleit voor een extra ro tonde in de toekomstig N6i, en daarmee niet alle bewoners, onder nemers en bestuurders in de streek een plezier doet. Het laat dorpsraadvoorzitter André Soomers koud. „Wij zijn nu eenmaal een sociaal betrokken raad. Sommige dorpsraden hou den zich met name bezig met be houd van een dorpshuis, de orga nisatie van feesten of het maken van een dorpsblad. Prima natuur lijk, maar wij hoeven dat niet. We hebben geen dorpshuis, en ande ren houden zich met die andere ta ken bezig. Dus richten wij ons vol ledig op maatschappelijke zaken. En ja, daarbij kijken we verder dan alleen de losse stoeptegel en de scheve lantaarnpaal." De dorpsraad komt op dit mo ment met twee onderwerpen re gelmatig in het nieuws: het ge noemde standpunt wat betreft de N6i, en de strijd voor de komst van een multifunctioneel centrum bij het dorp. Maar de raad bekom mert zich om meer zaken, geven Soomers en bestuurslid Hans Co- rijn aan. Een onlangs opgestelde structuurvisie is er het bewijs van. Die komt deels voort uit onvrede over het beleid van de gemeente Sluis. „Er is geen enkele visie", vin den de dorpsraadleden. „Alle be sluiten worden hapsnap genomen, zonder te kijken naar samenhang. Je moet niet onderschatten wat er ons daardoor door de neus wordt geboord. Het mfc is daar een goed door Martijn de Koning OOSTBURC - De verhoging van de toeristenbelasting in de gemeente Sluis moet een jaar worden uitge steld tot 2012. Dat vindt de fractie van Nieuw Gemeentebelang. De partij dient morgen, tijdens een ge meenteraadsvergadering, een mo tie met die strekking in. Nieuw Gemeentebelang reageert daarmee op de commotie die on der recreatieondernemers ont stond, nadat het Sluise college be sloot tot de verhoging per 2011. Volgens verenigde recreatieonder- nemerclubs als Recron, Saverka (verhuurkantoren) en VeKaBo (kampeerboeren) is dat besluit niet voldoende gecommuniceerd. Daardoor sloten ondernemers on der meer contracten af en lieten ze drukwerk maken in de veronder stelling dat er geen verhoging kwam. Wethouder Conny Alme- kinders zei eerder dat hij wel dege lijk heeft gewezen op de aanko mende verhoging. Na het lezen van de verslagen van gesprekken met de ondernemers is Nieuw Ge meentebelang daar niet van over tuigd. Uitstel van de verhoging zou een gat in de begroting veroor zaken van 90.000 euro. Dat moet volgens Nieuw Gemeentebelang de komende jaren goedgemaakt worden, onder meer door het ge differentieerde tarief af te schaffen. De partij vindt dat elke toerist evenveel belasting dient te betalen. KLOOSTERZANDE - Martin van Bel len uit Kloosterzande is kampioen 2010 geworden in de categorie vrij aas van zeehengelvereniging De Vogel. Het is voor de tiende keer op rij dat hij zich kampioen mag noemen van deze vereniging. R. Boeding uit Graauw en I. Jonk- heijm uit Kloosterzande werden respectievelijk tweede en derde. In de categorie zeepieren toonde W. Seghers uit Hulst zich de beste. K. Dieleman uit Kloosterzande en P. van Vooren uit Lamswaarde werden respectievelijk tweede en derde. Milan Jonkheijm uit Kloosterzan de mag zich jeugdkampioen noe men. De kampioenen zijn tijdens een feestavond gehuldigd in hotel Van Leuven. De wildwedstrijd van za terdag werd voor het eerst in de ge schiedenis van de vereniging afge last vanwege de barre weersom standigheden. Zorgcentrum Coensdike biedt oudere inwoners de garantie dat zij in hun eigen woonplaats kunnen blijven. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Stichting Oude renzorg Kanaalzone (Soka) en aan nemersbedrijf Van der Poel heb ben een akkoord ondertekend over de nieuwbouw van het woon zorgcentrum De Blide en de bouw van een appartementencomplex bij het complex. De 42 apparte menten met daaronder commer ciële ruimten en een afgesloten parkeergedeelte worden ontwik keld door Van der Poel. De start van de bouw van de nieu we Blide is gepland in februari en de bouwtijd is een jaar. Het woon zorgcentrum wordt gebouwd in de huidige tuin en omvat 42 appar tementen lichte zorg, acht extra murale appartementen, twee groepswoningen voor ieder zes psychogeriatrische bewoners, twee huizen voor ieder zes somati sche bewoners en dagverzorging voor twaalf cliënten. Vervolgens wordt het huidige ver zorgingshuis gesloopt en wordt het appartementencomplex ge bouwd. Deze fase start half 2012. De totale omvang van het project bedraagt ruim 12.700 vierkante me ter. Hiervan blijft bijna 6.000 vier kante meter eigendom van Soka. De appartementen Zoutvliet I en II blijven gehandhaafd. AXEL - De Zeeuws-Vlaamse Vogel vrienden grijpen de kerstperiode aan voor hun jaarlijkse expositie. Morgen buigen vier erkende keur meesters zich in cultureel centrum De Halle over ruim 200 vogels van allerlei pluimage. Die zijn afkom stig van 15 vogelkwekers. Vrijdag 24 december verricht wet houder Cees Liefting om 19.30 uur de officiële opening. Zaterdag, eerste kerstdag, kan het publiek van 10.00 tot 17.00 uur de show komen bekijken. Tweede kerstdag loopt de tentoon stelling van 10.00 tot 16.00 uur. Op beide dagen is er een verkoop klasse aanwezig. De club verkoopt loten om de kas te spekken. De nieuwe wijk Groote Jonkvrouw trekt nieuwe, vooral jonge bewoners naar IJzendijke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 34