tot een echte snelweg Kleutergym soms nog verwaarloosd 23 'Rotonde vervangen door verkeerslichten' ongehinderd doorrijden tussen Antwerpen en Zelzate Extra discobussen Buurtbus alleen na negen uur gratis Visserijmuseum biedt dagje 'Breskens totaal' woensdag 22 december 2010 De maatregelen zijn zeker niet de laatste aanpassingen aan de Expres- weg. In de toekomst wordt de weg ook in het Meetjesland conflictvrij gemaakt. Zo is ook ter hoogte van Kaprijke een op-en afrittencom- plex voorzien en wordt er een brug gebouwd bij Assenede. Verder liggen plannen gereed voor het aanleggen van nieuwe parallel wegen (twee rijstroken met roton des bij de op- en afritten in Vrase- ne en Melsele) langs de Expres- weg, vanaf de kruising met de N451 (Kieldrecht/Vrasene) tot in Zwijndrecht. De Vlaamse overheid wil ook de aansluiting tussen de Expresweg en de op- en afrit naar de Liefkens- hoektunnel ter hoogte van Beve- ren (Ra) sterk in oppervlakte ver groten en een bijna even groot nieuw aansluitingennet bouwen tussen de Expresweg en de nieuw foto Mark Neelemans aan te leggen ontsluitingsweg van de Waaslandhaven nabij Stenen- goot. Tenslotte wordt volgend jaar ook de veel te korte afrit richting Stekene en Kapel- lebrug aangepakt. Tijdens de avondspits en in de weekeinden staan de auto's daar over ettelijke kilometers aan te schuiven over de vluchtstrook en zelfs de rechter- rijstrook, met soms levensgevaarlij ke situaties tot gevolg. Het pro bleem doet zich elke weekdag voor, maar vooral op vrijdagavond in de spits en op zaterdag. Dan trekken nog steeds heel wat zuider buren naar Hulst om een dagje te winkelen. Uit verkeerstellingen is gebleken dat de beide rotondes op het viaduct nabij de Tromp op een gemiddelde zaterdag tot 11.000 voertuigen te verwerken krijgen. Het gemeentebestuur van Stekene heeft er jaren over gedaan om aan dacht te krijgen voor het probleem bij het Vlaams Gewest. Lange tijd kreeg de gemeente zelfs niet eens antwoord van de afdeling Wegen en Verkeer, tot een inspecteur van deze dienst zelf een keer in zo'n ge vaarlijke verkeersopstopping stond. Snel daarna zat de gemeen te met de afdeling Wegen en Ver keer aan tafel om te praten over maatregelen. Die komen dus als ge zegd in de loop van het komende jaar ten uitvoer, evenals de bouw van twee benzinestations met (truck)parking aan weerszijden van de weg, tussen de Vennestraat en de Heistraat. Voor deze maatre gelen heeft de Vlaamse overheid al 200 miljoen euro opzij gezet, Het gemeentebestuur van Stekene is ook met de aan leg van de servicestations erg in haar nopjes. Niet alleen zorgen die voor nieu we werkgelegenheid, ook het onei genlijk gebruik van de carpoolpar king aan de Voorhout wordt er mee tegengegaan. Nu maken vrachtwagenchauffeurs nog frequent gebruik van de Park and Ride ten zuiden van de Ex presweg. Rest Stekene nog één ver zoek met betrekking tot de infra structuur op en om de Expresweg: de gemeente zou graag de parallel wegen tussen Kruisstraat en de ro tonde opgewaardeerd zien. CADZAND-BAD - De discobus tus sen West-Zeeuws-Vlaamse kernen en discotheek Joy in Cadzand-Bad rijdt komende zondagavond (twee de kerstdag) en in de nacht van oud op nieuw extra. De bus rijdt niet op de zaterdagavonden 25 de cember (eerste kerstdag) en 1 ja nuari (nieuwjaarsdag). Zie voor meer info www.discojoy.nl. BWrtNHMHHBCMIMSBMBBnHflMnHBHnnnSUHMHBi VOGELWAARDE - De vijfjarige Guus uit Kloosterzande vindt dansen meer iets voor meisjes. Hij wil lie ver zo snel mogelijk klimmen, klauteren, rollen en duikelen. Zo'n 20 kleuters namen gisteren in de gymzaal in Vogelwaarde deel aan de kleuterinstuif. Rens Wilhelm, student Sport en Bewegen aan het ROC, had voor zijn stage bij Hulst in Beweging het thema 'cowboys en indianen' uitgewerkt. „Vooral voor de allerjongste kinde ren is het stimuleren van bewe ging voor hun motorische ontwik keling niet verkeerd. Op veel basis scholen is kleutergym nog een on dergeschoven kindje", weet Lies- beth Bevers van Hulst in Bewe ging. Terwijl de ene groep danste op muziek van 'pak die lasso maar' slopen de andere indianen en cowboys in de gymzaal met veel plezier tussen de cactussen door. Met een helpend handje van leerlingen van het Reynaert Colle ge klauterden ze verder over kas ten en banken, rolden over mat ten, en schoven voetje voor voetje over een wiebelende bank. Soepeitjes spring een kleuter van het paard. Voor een béétje roze cowgirl een koud kunstje natuurlijk. foto Mark Neelemans door Harold de Puysseleijr GRAAUW - Passagiers van de buurt bus in de gemeente Hulst moeten met ingang van 1 januari 's mor gens voor negen uur weer betalen voor een rit met de bus. Tot die maatregel is volgens Wiep- ke van den Broeke van de afdeling Verkeer en Vervoer van de provin cie besloten omdat de buurtbus overvol zit sinds de bus in decem ber vorig jaar volledig gratis is ge maakt voor reizigers. Er moest zelfs een tweede bus wor den ingezet om de drukte op te vangen. De buurtbus vervoerde in 2009 in totaal zo'n vierduizend mensen. Dit jaar waren dat er al meer dan tienduizend. Ondanks de inzet van de tweede bus blijft de buurtbus vólgens de provincie kampen met te volle bus sen in de spitstijden, waardoor pas sagiers niet mee kunnen. Volgens voorzitter Tim Thepass van het buurtbusproject heeft vooral de schoolgaande jeugd de bus ont dekt en dreigt het project daar door nu aan zijn eigen succes ten onder te gaan. Daarom heeft hij wel begrip voor de maatregel van de provincie, maar of die helpt is volgens Thepass nog maar de vraag. De buurtbus (lijn 489) rijdt van Clinge naar Ossenisse en doet stop plaatsen aan in Hulst, Zandberg, Graauw, Paal, Kruispolderhaven, Lamswaarde, Kuitaart, Klooster zande en Walsoorden. De bus werd in 2004 ingevoerd als alterna tief vervoermiddel voor de grote lijnbus, die niet meer in de dor pen komt. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De rotonde op de kruising van de Serlippensstraat en de Rooseveltlaan in Terneuzen moet worden vervangen door ver keerslichten. Daarvoor pleit ver- keersouder S. Priele van de basis school de Zeemeeuw. In een brief aan de gemeenteraad meld Priele dat de rotonde ver- keersonveilige situaties veroor zaakt op de schoolroute. Dat geldt vooral voor kinderen die op de fiets naar school komen. Vooral in de ochtend, als veel in woners van de wijk Othene naar hun werk gaan, is het voor kinde ren gevaarlijk om de straat over te steken. Priele: „Automobilisten hebben wel voorrang, maar de kin deren krijgen dus daardoor ook na genoeg geen kans om over te ste ken. Wanneer een kind dus be sluit om wel over te steken,omdat er net ruimte is tussen de optrek - - kende auto's, dan levert dat vaak gevaar op, omdat de automobilist dan net even gas bij geeft." Verkeerslichten zoals die ook op de Axelstraat zijn neergezet, zou den de situatie een stuk veiliger maken, denkt Priele. De verkeer- souder pleit ook voor een langere en bredere parkeerstrook bij de school. BRESKENS - Het Visserijmuseum in Breskens biedt ook dit jaar weer een kerstarrangement aan. Op één dag, woensdag 29 december, bezoe ken deelnemers het museum (waar diverse hobbyisten hun werk laten zien), de haven (met be zoek aan KNRM-reddingsboot Zeemanshoop) en, per treintje, Breskens. Verder kan de Barbara- kerk worden bezocht, die veel kunstwerken bevat van oud-pas toor Omer Gielliet. De museumdag duurt van 10.00 tot 16.30 uur. Meedoen kost 14 eu ro, inclusief hapje en drankje. Re serveren kan telefonisch via 0117 383656 of door te mailen naar visserij museum@hotmail.com.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 33