22 zeeland Expresweg groeit uit Biervliet bezorgd over strijdlust van IJzendijke Logisch Eigenwijs sluit af met openbare repetitie Kerstwandelingen over sluizencomplex almanak INFRASTRUCTUUR Dankzij nieuw verkeersplein bij Moerbeke-Waas nu Caféschietingen met vizier op liggende wip Dieven stelen partij roestvrij staal Basisschool De Hille wint korfbaltoernooi woensdag 22 december 2010 TERNEUZEN Popkoor Eigenwijs sluit het jaar woensdag 29 december feestelijk af. Het koor, onder leiding van Christine de Koning, repeteert iede re woensdagavond, maar ditmaal gebeurt dat op een bijzondere ma nier. De bovenzaal van café Ter Nose wordt verruild voor de café ruimte, waar vanaf 20 uur wordt gezongen voor bezoekers. Meer in fo: www.popkooreigenwijs.com. TERNEUZEN Vandaag en woensdag 29 septem ber houdt het Portaal van Vlaande ren speciale kerstwandelingen over het sluizencomplex in Terneu- zen. Ze beginnen om 13.30 uur in het informatiecentrum aan de Zee- vaartweg. Het Portaal is tijdens de kerstva kantie ook open op donderdag 23, dinsdag 28 en donderdag 30 decem ber, steeds van 13.00 tot 17.00 uur. MEEST CELEZEN Uit een exploot van gerechtsdeurwaar der J.L. van Doorn d.d. 17 december 2010 blijkt, dat t.v.v. de coöperatie Coöperatieve Rabobank Ooster- schelde U.A., gevestigd te Goes, o.m. is gedagvaard ERNST MAARTEN CIJSOUW, geboren 09-09-1962, zon der bekende woon- of verblijfplaats, ter terechtzitting van de rechtbank te Middelburg van woensdag 30 maart 2011 te 10.00 uur, gehouden wordend aldaar in het Gerechtsgebouw, Kousteensedijk 2. Bij dit exploot, waar van E.M. Cijsouw een afschrift kan krijgen op één van onderstaande adressen, wordt o.m. geëist veroorde ling tot betaling van een som geld. GGN Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633008 0113-250925 1'Slim' strooizout met kleurtje 2. Rotonde vervangen door lichten 3. Structuurvisie Binnenstad STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto door Eugème Versfraeten biervliet - Inwoners van Biervliet roepen hun buren in IJzendijke op vooral niet naar de rechter te stap pen om een tweede ontsluiting op de toekomstige verbrede N61 bij hun dorp te krijgen. Tijdens de vergadering van de Bier- vlietse dorpsraad spraken de aanwe zigen hun bezorgdheid uit over de vastberadenheid waarmee IJzendij ke zijn zin wil krijgen. De Kern groep N6i wil een tweede ontslui ting van IJzendijke en ook twee fietstunnels. Rijkswaterstaat presen teert het definitieve tracébesluit be gin volgend jaar. De Kerngroep heeft echter al laten weten naar de Ritthemse Robin van acht is een slor dige speller, blijkt uit het werk dat hij van school meeneemt. Hij be grijpt niet waarom woorden die met een 'k' als medeklinker worden uitge sproken wel eens met een 'c' worden geschreven en hij weigert hardnekkig het gebruik van hoofdletters. Ander zijds verrijkt hij de taal ook met ei genwijze vondsten. Wie over een goed geheugen beschikt, heeft vol gens hem een 'bewaarzaam geheu gen'. In het verkeer geef je iemand 'voorgang'. En bij een brand vliegen dingen in de 'hengst'. Namens Ro bin: geef in deze gladde dagen altijd netjes voorgang, bedenk uw naasten met uw meest bewaarzame geheu gen en laat uw den niet in de hengst vliegen. Voorspoedig kerstfeest! DRIEWEGEN In café Nieuwlandse Molen in Drie wegen, de buurtschap bij Biervliet, houdt de Groene Draak een serie schietingen op de liggende wip. Op tweede kerstdag kunnen schutters vanaf 15 uur voor de eerste keer hun vizier scherp stellen. Ook op zondag 9 en zaterdag 29 ja nuari, zondag 13 en zaterdag 26 fe bruari, zondag 13 en zaterdag 26 maart zijn er schietingen in het ca fé. TERNEUZEN Dieven hebben in de nacht van maandag op dinsdag een partij roestvrij staal gestolen van een be drijfsterrein aan de Schependijk in Terneuzen. De onbekenden kwamen het ter rein op nadat ze een toegangshek hadden vernield. Om hoeveel staal het precies gaat, is nog niet duide lijk. door Harold de Puysseleijr De Vlaamse overheid werkt de komende ja ren gestaag door aan de verdere ombouw van de Expresweg (N49) tussen Ant werpen en de Belgische kust tot een volwaardige autosnelweg (£34). Eerder deze maand verrichtte Hil- de Crevits, Vlaams minister van Openbare Werken, het nieuwe op- en afrittencomplex 12 in Moer beke-Waas. „Dit complex vormt het slot van een lange reeks ingrepen om van de Expresweg een volwaardige snelweg in het Waasland te ma ken", sprak minister Crevits bij die gelegenheid. „Hopelijk kan dat bij dragen tot een sneller, maar vooral veiliger verkeer. Daarbij willen we de leefbaarheid van de dorpen die langs de snelweg liggen, niet uit het oog verliezen", voegde zij daar aan toen. Met het nieuwe op- en afritten- complex kan het autoverkeer tus sen Antwerpen en Zelzate nu 37 ki lometer rijden zonder rotondes of verkeerslichten tegen te komen. Vanuit Moerbeke-Waas sta je in twintig minuten in Gent-, Terneu zen of op de Antwerpse Linkeroe ver. Raad van State te stappen als de wens vanuit IJzendijke niet wordt gehonoreerd. Maar dat zou wel eens tot grote ver traging van de aanleg van de nieu we N61 kunnen leiden, waarschuw de gedeputeerde Kees van Beveren al. De regering zou dan het gereser veerde geld wel eens ergens anders aan kunnen besteden. Daar moeten ze in Biervliet niet aan denken. „Wij willen dat de wer ken liever gisteren beginnen dan morgen", zegt voorzitter Johan de Dreu van de dorpsraad. „Wij had den ook nog wel wat wensen, maar hebben ons neergelegd bij het col lectieve belang. Die weg moet er nu zo snel mogelijk komen." Tip? redactie@pzc.nl Het nieuwe op- en afrittencomplex van de Expresweg nabij Moerbeke terneuzen - De leerlingen van de christelijke basisschool De Hille uit Terneuzen staken tijdens het tweedaagse korfbaltoernooi in de Vliegende Vaart de andere deelne mende scholen de loef af Bij de drie leeftijdscategorieën kwamen teams van De Hille tel-, kens als overwinnaar uit de bus. Maandag kwamen de kinderen van groep 1 tot en met 6 aan bod. De allerjongste kleuters werkten een instuif met balspelletjes af Vanaf groep 3 werd er met aange paste regels en korfhoogte zoveel mogelijk echt korfbal gespeeld. Dinsdag was het de beurt aan 13 teams van acht personen uit groep 7 en 8. Buiten koud, binnen lekker warmlopen onder de korf. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 32