2 zeeland Ossenisse: vijf dagen Stille nacht PZC woensdag De krant 5 weken voor 15 euro! INGESNEEUWD Bezoek aan huisarts of supermarkt in dorp verderop Hennepkwekerij Njeuwe fietsro||tes|le woensdag 22 december 2010 IWf AHMIilWHHWMMBQaBS door Ernst Jan Rozendaal Het is niet gelukt De compositie 4.33 van John Cage staat met kerst niet op 1 in Enge land. Via internet was opgeroe pen het nummer massaal te downloaden. Opmerkelijk, want het gaat om vierenhalve minuut stilte. Wellicht heeft u vorige week bij De Wereld Draait Door gezien hoe Reinbert de Leeuw het stuk uitvoerde door zijn piano niet aan te raken. Zo is een aantal Britse popgroepen onlangs de stu dio ingedoken om een nieuwe ver sie niet in te spelen. Het resultaat kon worden gedownload. De op brengst ging naar goede doelen. Plan was net als vorig jaar de win naar van X-factor van de topposi tie in de hitparade af te houden. Toen lukte het met een agressief liedje van de rockgroep Rage Against The Machine, maar 'Cage Against The Machine' kwam deze week niet verder dan de 21-ste plek. X-factor-winnaar Matt Card ie kwam gewoon binnen op 1. Misschien was het te veel ge vraagd, vierenhalve minuut stilte aanschaffen. Op internet was het sarcasme troef. 'De mooiste mu ziek die ik nooit heb gehoord', las ik, en: 'Typisch zo'n liedje dat je niet meer uit je hoofd krijgt'. Toch zou het mooi zijn geweest. De 'Stille Nacht' van Cage aan de top of the pops, als statement tegen het commerciële lawaai dat ons dag in dag uit omringt Ik wou dat ik op het idee was gekomen. Het kan nog, hier in Nederland. Staatssecretaris Halbe Zijlstra (cul tuur) is ongetwijfeld voor een spe ciale actie te porren als hij beseft dat het hier een avantgardistische compositie betreft die je ook kunt spelen nadat je alle orkesten hebt wegbezuinigd. En het is natuur lijk altijd een goed idee als Marco Borsato, Jan Smit of Frans Bauer 4.33 eens uitproberen. Maar mijn hoop is gevestigd op de Top 2000. Weliswaar is daar van eergisteren de definitieve lijst gepubliceerd, maar toch zie ik nog mogelijkheden om Cage met zijn 4.33 op 1 te krijgen. Gewoon, zodra The Eagles volgende week vrijdag hun 'Hotel California' be ginnen te kwelen, allemaal tege lijk onze radio's en tv's uitzetten. Voor meer columns: wwwpzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162,4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaandëren Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118-43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer, Zorg Onderwijs. Educatie, Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088-0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vu! het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel. 088- 013 9910 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 25,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 71,95 (acceptgiro €74,95) Jaar €274,95 (acceptgiro €277,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.ni Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: O een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71,95 per kwartaal <nai4) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal (nam) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon trelt u nadere informatie aa Even hebben ze gedacht dat de wereld Ossenisse vergeten was. Stil lag het dorp in de weidse sneeuwvlakte, omringd door spekgladde dijkweggetjes. Ciste ren kwam de eerste sneeuwschuiver. Eindelijk. door Ondine van der Vleuten Als Ivan Bonne uit Ossenisse giste ren niet én naar de gemeente, én naar het waterschap gebeld had, was Ossenisse nu wellicht nog steeds maagdelijk wit. En dat terwijl de inwoners van Os senisse voor bijna elke boodschap hun dorp uit moeten. „De wegen die je nodig hebt om het dorp in een uit te komen, daar gaat het om", zegt Marleen Bonne. „Als ze die nou vegen. Maar Ossenisse is altijd al een verdomhoekje ge weest. Ze vergeten ons gewoon, denk ik." Donderdag viel de eerste sneeuw; zaterdag werd het problematisch. Ivan Bonne strandde op weg naar zijn werk in Antwerpen bij Kapel- lebrug. Marleen: „Zondag moesten we naar een babyborrel. We wa ren net een eind op weg toen een vrachtwagen ons tegemoet kwam. Er was op die dijk niet gestrooid of geveegd. Gelukkig stonden we naast de inrit van een boerenerf en konden we uitwijken. Maar te rug ging niet meer, de boer heeft ons met de tractor de weg weer op moeten helpen. Inmiddels was het ook weer gaan sneeuwen. Naar die babyborrel zijn we niet meer ge weest. Mijn man heeft maar een paar dagen vrij genomen." Maandag kwam bovendien mist opzetten. Mircea van Puijvelde uit Zeedorp is 16 en heeft zelf nog geen rijbewijs. „Mijn ouders heb ben maandag in die mist en over die besneeuwde wegen mijn vrien din terug naar Axel gebracht. Dat was bijna niet te doen." Het is dat hij nu vrij heeft, maar anders had Mircea niet geweten hoe naar school te komen. „Er komt hier alleen zo'n klein busje van Veolia. Met het waterschap is afgesproken dat op de busroute ge strooid wordt, maar ik hoorde dat het niet gebeurd is. Elke dag kijkt de chauffeur hoe ver hij komt. Ik heb die bus de afgelopen dagen niet vaak gezien." In Ossenisse kent iedereen elkaar, al is het maar van gezicht. Wie hulp nodig heeft, kan het krijgen, maar bij dit weer staat soms de hulp eveneens machteloos. Mir cea: „Mijn moeder helpt altijd een mevrouw van in de tachtig, met boodschappen en doktersbezoek jes, dat soort dingen. Van de week moest die mevrouw naar de pedi cure in Kloosterzande, waar ook de supermarkt is. Normaal zou mijn moeder haar gebracht heb ben, maar ze durfde niet." Er zijn echt wel mensen die de sneeuw alleen maar heel leuk en mooi vinden in Ossenisse. Jeroen van Loon bijvoorbeeld heeft welis waar staan vloeken toen. zijn auto terneuzen - De politie heeft maan dag rond 17 uur een hennepkweke rij ontdekt in een woning aan de Dijkstraat in Ternuzen. Dat gebeur de bij een inval, waarbij de deur werd opengeramd. De kwekerij omvatte ongeveer driehonderd planten. Die zijn ver nietigd. Ook werd illegaal stroom afgetapt/ In de woning troffen de agenten een 27-jarige Terneuzense vrouw aan. Zij is aangehouden. Later werd ook de 42-jarige bewoner van het huis aangehouden. Hij wordt vandaag voorgeleid. middelburg - In 2011 start de Fiet sersbond met de bouw van de digi tale fietsrouteplanner voor de pro vincies Zeeland, Noord-Brabant en Limburg. Dit zijn de laatste loodjes om te komen tot een lan delijke fietsrouteplanner. Alle an dere provincies gingen de zuidelij ke provincies al voor. Alleen Gro ningen ontbreekt dan nog. De Fiet sersbond is nu op zoek naar fiet sers in Zeeland, die een bijdrage willen leveren aan de ontwikke ling van de routeplanner in de zui delijke provincies. De digitale kaart die gebruikt wordt voor de planner wordt namelijk gebouwd met de inbreng van ervaren fiet sers uir heel Nederland. Via een website op internet kan iedereen na een speciale instructie mee doen. Op de speciale website staan goede kaarten en een luchtfoto van de provincies waarop alle ont brekende fietspaden ingetekend kunnen worden. www.fietsers- bond.nl/fietsrouteplanner Autorijden in de winter De winter komt met ongemakken voor de automobilist. Maar voorzichtig rijden en wat voorzorgsmaatregelen kan veel narigheid voorkomen. Laat op zijn minst 2 seconden tussen jouw en de auto voor je Misten ijs Rij alleen als het nodig is. Gebruik mistlampen alleenbijzichtonderdelOOmeter. Ze verblinden en zijn hinderlijk voor andere weg gebruikers -ö Een schone'voorruit Voor je vertrekt moet al het ijs van de ruiten en de spiegels worden verwijderd. Probeer niet te zien door een klein venstertje in het ijs! Jeroen van Loon in zijn persoonlijke winterwonderland, inclusief de schapen die opeens niet wit blijken te zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 2