was een waar plezier Vitesse bij FC twente in Ondanks zijn wilskracht, boerde Verschueren toch langzaam achteruit. De oorzaak bleek zijn beschadigde le ver. „Ik was altijd maar moe, moe, moe. Achter m'n rug kwamen ook de vuile praatjes over doping en zo. Ik werd eigenlijk behoorlijk in de steek gelaten. Het was ook het sport 131 Blunder luidt ondergang Krajicek terug in Fed Cup-team Van Nistelrooij weet niets van vertrek bij HSV Grote prestaties woensdag 22 december 2010 hij twee wereldtitels zou veroveren. dat mijn lever was beschadigd." Verschueren liet zich niet uit het veld slaan. Maar in Parijs-Tours werd hij wederom overvallen door brute pech toen bij een grote val partij een half peloton over hem heenviel en tot overmaat van ramp een pedaal in zijn rug be landde. „Dat leek even de druppel die de emmer deed overlopen. Maar ik wilde me niet laten ken nen. Ik heb dus voortgedaan." fotoreproductie Peter Nicolai begin van een zoektocht naar het herstel. En dat kwam er gelukkig. In Kieldrecht nota bene. Daar zat Wardje, een oud mannetje dat al les wist over kruiden. En geloof het of niet, door zijn goede zorgen kwam ik weer op de been." De kleurrijke wielerpromotor Ed- gard De Maere pikte Theo Ver schueren op. In korte tijd herover de hij zijn plek in het peloton. Het leverde hem een contract op bij de ploeg van de legendarisch Lom me Driessens. Renners zoals Eddy Merckx, Rik Van Looy, Willy Plan- ckaert, Walter Godefroot en Felice Gimondi kruisten zijn pad. In dit selecte gezelschap deed Verschue ren goed mee. Toch vond Dries sens dat hij zich nog meer diende te specialiseren. „Hij wist dat mijn gave op de piste tot uiting zou ko- Wereldkampioen achter de der- ny's: 1971 en 1972 Europees kampioen achter de der- ny's: 1968, 1971,1972,1973, 1974 Winnaar Zesdaagse van Antwer pen: 1968 en 1972 Elf keer Belgisch kampioen in on der meer het stayeren, ploegkoers en achter de derny's. men. En ook al was ik het er in eer ste instantie niet mee eens, Lom- me zat er niet naast." Verschueren, die altijd zijn Belgisch nationaliteit had behouden, had zijn roeping ge vonden. Met name achter de grote motoren reeg hij de zeges aaneen. Met zijn favoriete gangmaker Nop- pie Koch pakte hij de wereldtitels in Varese en Marseille. Het genoe gen was wederzijds, blijkt uit de biografie Circus Piste van Mare Ste- velinck over Verschueren. 'Met Theo achter je aanrijden was een waar plezier. Je mocht niet verge ten dat we in 'onzen' tijd moesten opboksen tegen de sterkste baan renners in die tijd. Vooral Peter Post was de koning van het ovaal. Als je wilde winnen, moest je over de Amsterdammer geraken', liet de Nederlander Koch optekenen. Verschueren, sportman van de vo rige eeuw in de gemeente Hulst, won niet alleen twee wereldtitels in het stayeren. Dat hadden er vol gens hem drie of vier kunnen zijn als landenteams en combines die ambities niet hadden doorkruist. Ook werd hij vijf keer Europees kampioen achter de derny en meer dan tien keer Belgisch kam pioen in verschillende baandiscipli- nes. Begin jaren zeventig zag het er naar uit dat de geboren Zeeuws-Vlaming het baanwielren- nen nog jarenlang zou domineren. Totdat zich in 1973 wondjes aan het zitvlak openbaarden. Daarmee bleef Verschueren doorrijden, tot dat het echt niet meer kon. „Ik kreeg cystes. Een bekend feno meen in het baanwielrennen. Dat komt doordat je te lang op het za del blijft zitten zonder eens te ont spannen. Verder voortdoen was onverantwoord. Ik heb er nog al tijd veel ongemak van. Het was na tuurlijk een pijnlijk besluit. Peter Post is moeten stoppen vanwege dezelfde kwetsuur. Dat bood enigs zins troost, al was die heel schraal natuurlijk." René van Stee AMERSFOORT - Michaëlla Krajicek is terug in het Nederlandse Fed Cup-team. Captain Manon Bolle- graf nam de tennisster op in haar selectie voor de wedstrijden in groep 1 van de Europees/ Afrikaan se zone, van 2 tot en met 5 februa ri in het Israëlische Eilat. Krajicek wilde niet meer uitko men in de Fed Cup, omdat Bode graf zich vorig jaar negatief had uit gelaten over de relatie van de ten nisster met haar fitnesstrainer Al- listair McCaw. Tijdens de Tennis Masters afgelopen week in Rotter dam hebben Bodegraf en Krajicek samen met technisch directeur Ro han Goetzke van de tennisbond in een gesprek de lucht geklaard. Bol- legraf nodigde Krajicek daarop weer uit voor de wedstrijd van be gin volgend jaar. Naast Krajicek selecteerde Bode graf Arantxa Rus, Kiki Bertens en Richel Hogenkamp. „Ik ben erg blij dat ik de beste spelers van Ne derland heb kunnen selecteren en dat zij allen ook graag uitkomen voor Nederland", zegt Bodegraf. „Kiki Bertens is met haar selectie beloond voor haar goede presta ties van het afgelopen jaar." ENSCHEDE - FC Twente heeft het kampioensjaar 2010 gisteravond fraai afgesloten met een klinkende bekerzege op Vitesse. Op het goed bespeelbare veld van de koude Ves te werd het 5-0. FC Twente begint aan de winterstop in de weten schap dat het volgend jaar nog op drie fronten meedoet. De andere twee bekerduels van gisteravond, Telstar-NAC en Sparta Nij- kerk-Noordwijk, werden afgelast. Aanvankelijk zag het er niet naar uit dat Vitesse simpel aan de kant zou worden gezet. Sterker nog, in het eerste halfuur was het elftal van de Spaanse coach Albert Fer rer zelfs beter. Aardige schoten van Ismaïl Aissati, Dalibor Stevanovic en Nemanja Matic werden gestopt door Sander Boschker. De routi nier in het Enschedese doel voor kwam daarmee herhaaldelijk een achterstand van de thuisclub. Een misser van Eloy Room gaf het duel in de 29e minuut een ander aanzien. De Vitesse-doelman blun derde bij een afstandschot van Theo Janssen, dé man van FC Twente van de eerste seizoens helft. Room liet de inzet van de middenvelder simpel onder zich door glippen. Dat ene moment leek Vitesse te breken. Nog in het eerste deel liep FC Twente uit naar 4-0. Luuk de Jong maakte de tweede uit een straf schop, nadat hij zelf door Slobo dan Rajkovic (ex-Twente) onderuit was gehaald. Vervolgens stuiterde een diepe pass van Janssen zo maar langs Room, die in de war werd gebracht door de voor hem opspringende De Jong. In de 44e minuut maakte Nacer Chadli 4-0, op aangeven van De Jong. Dan te bedenken dat FC Twente nogal gehavend aan de wedstrijd was begonnen. Trainer Michel Preud'homme kon niet beschik ken over de aanvallers Mare Janko en Bryan Ruiz. Denny Landzaat was evenmin fit genoeg om te spelen. In het doel stond Boschker in plaats van eerste keus Nikolai Mi- chailov en Dwight Tiendalli begon op de bank, nadat hij kort voor het duel vader was geworden. Ook in het tweede deel wilde FC Twente het publiek niet in de kou laten staan en bleef het jagen op meer treffers. De Jong zorgde na een uur voor nummer vijf HAMBURG - Aanvaller Ruud van Nistelrooij weet niets van een voor tijdig vertrek bij zijn Duitse werk gever Hamburger SV. De aanvaller laat dat in de Duitse krant Bild op tekenen. „Ik weet niet beter dan dat ik ook na de winterstop in Hamburg speel", weerspreekt Van Nistelrooij de geruchten. Van Nistelrooij kwam in januari van dit jaar over van Real Madrid. Zijn komst naar Duitsland heeft volgens de Brabander nog niet het gewenste effect met zich meege bracht. De ploeg presteert uiterst teleurstellend. Van Nistelrooij kwam in 25 competitieduels niet verder dan tien doelpunten. „Ik heb de slapende reus nog niet wak ker weten te maken", is Van Nistel rooij schuldbewust. Onlangs werd hij door trainer Ar- min Veh voor de wedstrijd tegen hekkensluiter Borussia Mönchengladbach uit het elftal ge laten. „De week voor de wedstrijd tegen Gladbach was de moeilijkste periode voor mij bij de club ooit. Ik wist dat ik niet in de basiself stond. Dat is heel frustrerend. Ik ben dat niet gewend. Het is iro nisch. Na mijn komst is het succes uitgebleven", aldus Van Nistel rooij. De spits erkent daarom dat 2010 zowel voor hem als voor de club uiterst teleurstellend is geweest. „Toen ik vorig seizoen naar HSV kwam, stonden we in de competi tie op de vierde plaats en hadden we zicht op winst van de Europa League. Uiteindelijk stonden we met lege handen." Van Nistelrooij ziet de overgang naar de Duitse club echter niet als een vergissing. „Integendeel. Het is absoluut geen fout geweest de overstap naar de Duitse competitie te maken en hier te spelen. Ik wilde deze fantas tische club helpen. Dat heb ik nu nog niet voldoende gedaan. Dat maakt me verdrietig." Naast Nederland doen in Eilat Bul garije, Denemarken, Griekenland, Groot-Brittannië, Hongarije, Is raël, Kroatië, Letland, Luxemburg, Oostenrijk, Polen, Roemenië, Wit-Rusland en Zwitserland mee. De loting voor de poules is op 1 fe bruari. De winnaars van elke pou le spelen op 5 februari een play-off om twee plaatsen voor de promotie/degradatieduels voor we- reldgroep II in april. De nummers 4 van elke poule spelen een play-off om twee degradatieplaat sen naar de Europees/Afrikaanse Zone groep 2. Ruud van Nistelrooij foto Koen van Weel/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 29