zeeland 125 n thuis De supermarkt Vetreserves raken nu op bij de roofvogels Maakt de prijs voor u het verschil? 99 wat vet op de leer afhankelijk chappenservice. qe li Tgy m*wm wêêÊêêè m Inschrijving 'Tholenaar van het jaar' eindigt Kies ook voor 3 jaar energie bij DELTA DELTA, voordelig en dichtbij. Muziekverering OKK zoekt oude foto's Koopman weg bij Scaldis Naturalis Veel bezoekers voor museum over watersnood woensdag 22 december 2010 L 'Als mensen nu niet naar buiten durvenhalen we ze zelfs thuis op zodat ze hun eigen spullen kunnen uitzoeken en dan brengen we ze daarna weer naar huis. Maar alleen in Vrouwenpolder en alleen op donderdag.' Een nieuwe Zeeuwse roman is uit door Maurits Sep middelburg - Vogel- en zoogdier- opvang De Mikke in Middelburg krijgt het steeds drukker. Vooral de roofvogels krijgen het moeilijk nu de derde week van sneeuw en vorst is ingegaan, zegt beheerster Coby Louwerse. Vier kerkuilen, drie buizerds en twee torenvalken heeft De Mikke nu in de opvang. Louwerse: „De af gelopen twee weken waren de vo gels nog in goede gezondheid. Ze hadden nog voldoende vetreser ves. Daarop zijn ze nu aan het inte ren. Vooral de roofvogels. Kerkui len bijvoorbeeld leven van mui zen. Maar die zie je nu ook niet bo ven de grond. En als ze minder te eten hebben en verzwakt raken, zijn ze ook minder alert. Daarom raken ze sneller gewond door voor bijrijdend verkeer. Ik had pas nog een buizerd met een volledig ka potte vleugel. Die konden we echt niet meer helpen, dus die hebben we pijnloos moeten laten insla pen." En dan heb je nog de watersnip jes, vervolgt zij. „Die zenuwach tige lopertjes. Die halen hun eten uit de grond. Maar de grond is be vroren en er ligt sneeuw op. Die hebben het dus dubbel moeilijk. Net als wulpen." Over de zangvogels maakt Louwer se zich nog niet zo'n zorgen. Die worden genoeg bijgevoerd door mensen, weet ze. En dat kan ook prima, benadrukt ze. „In super markten en bij speciaalzaken is heel veel goed voedsel te krijgen dat je de vogels in de tuin kunt ge ven. En wat drinken betreft: vogels eten nu sneeuw in plaats van dat ze water drinken, dus daar zijn ook geen zorgen over." Mocht iemand een verzwakte vo gel vinden, zet hem dan vooral niet binnen bij de kachel, waar schuwt Louwerse. „Bel ons even om advies, of breng hem hier heen. Wij hebben voldoende ken nis en spullen om ze te helpen." I bekijk ook de video bij de vogel- -3Ü- opvang De Mikke op www.pzc.nl www.demikke.nl foto Ruben Oreel En een paar dus in Middelburg: huizen van de zorginstellingen Ar duin en Philadelphia. Voor het geld doet de Vrouwenpol- derse supermarkt het niet. „Op donderdag zijn we er een hele dag mee bezig", vertelt Els Breel-Cor- bijn. „Lijstjes opschrijven van wat de mensen ons doorbellen, de boodschappen uitzoeken en klaar zetten, de bus inladen en dan be zorgen. Nee, verdienen doen we er niet aan. Daarom zijn andere su pers er waarschijnlijk ook mee ge stopt. Maar dat is voor ons ook niet het belangrijkste. We krijgen er namelijk wel heel veel dankbaar heid voor terug. Daar gaat het uit eindelijk om." THOLEN - De PZC kiest dit jaar voor de eerste keer de 'Tholenaar van het jaar'. Vandaag in de laatste kans om kandidaten aan te mel den. We zijn om zoek naar inwoners van de gemeente Tholen die in 2010 iets bijzonders hebben bete kend voor de samenleving of op een andere manier een opmerkelij ke prestatie hebben geleverd. Ieder een mag iemand nomineren. Dat kan via de mail (tholen@pzc.nl) of telefonisch: 0113-315673. Uiteraard moet een aanmelding gepaard gaan met een korte motivatie waar om iemand de titel verdient. Het aanmelden van kandidaten kan tot vanmiddag 12.00 uur. De Mikke ving negen door het winterweer verzwakte roofvogels op, zoals deze buizerd. foto's Ruben Oreel Bel 0800-5150 en stap in voor 1 januari "Knielen in de klei" iu liet meest besproken boek in Zeeland. •Verkrijgbaar in alle boekhandels. WEMELDINGE In 2011 bestaat Muziekvereniging OKK in Wemeldinge 125 jaar. In voorbereiding op het jubileumjaar zoekt de muziekvereniging oude documenten, foto's, dia's en verha len. Ook is de club op zoek naar oud-leden. Op het programma van volgend jaar staan onder meer een nieuwjaarsconcert (22 januari), de jaarlijkse uitvoering (2 april) en receptie/reünie voor leden en oud-leden, gevolgd door een taptoe (18 juni). Wie oud-lid is of historisch materi aal heeft, kan mailen naar info@okkwemeldinge.nl. Daar kunt mensen ook terecht met ove rige vragen, tips en ideeën. SINT-MAARTENSDIJK Chris Koopman stapt na ruim twee jaar op als voorzitter van mul tifunctioneel centrum Scaldis Natu ralis in Sint-Maartensdijk, dat zich vooral op natuur en milieu richt. Koopman is sinds kort weer raads lid voor de SGP en zegt dat hij be langenverstrengeling wil voorko men. Ook verschilt hij van inzicht met de adviseurs van de stichting over de toekomst van het centrum. „Zij willen druk uitoefenen op de gemeente om het centrum meer uren te gebruiken. Ik zie dat niet zitten. Ik denk dat je met stroop meer vliegen vangt dan met azijn." OUWERKERK - Het Watersnoodmu- seüm in Ouwerkerk is doorgedron gen tot de Topss van de Neder landse Museumvereniging. Met een geschat bezoekersaantal van 62.000 bezet de nieuwkomer de laatste plaats in deze lijst van grootste musea. „We zijn blij ver rast", reageert directeur Maaike Klunne. „Met die 62.000 bezoekers hebben we er 10.000 meer dan in 2009." Het gaat om een geschat bezoeker saantal dat Klunne twee weken ge leden op verzoek van de Museum vereniging heeft doorgegeven. „Een zeer reële schatting. We heb ben nog 200 bezoekers nodig om die 62.000 te halen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 27