hem naar de Pietweg 23 BZZB geeft strijd over begraafplaatsen niet op RWS z 'opplussen' wei voort Te veel sneeuw voor wintermarkt GEZELLIG KERSTSHOPPEN IN GOES VOOR UW KERSTAANKOPEN OOK VANAVOND IN GOES KOOPAVOND 19.00-21.00 UUR woensdag 22 december 2010 Links: Het project kan niet zonder bomen, maar die worden nog te weinig aangele verd. Rechts: kratten gevuld met stook hout is één van de producten die de jonge ren vervaardigen. scheelt jullie een hoop werk. Maar ja, dat stond niet in de planning. Die werden dus verhakseld. Die bomen die zijn gekapt bij het Goe- se Meer? Hadden we graag willen hebben. Het scheelt enorm veel vervoerskosten en milieubelasting. We willen af van het gesleep met hout over de hele wereld. Er zijn hier geen grote bosgebieden, dus bomen worden nu bijvoorbeeld helemaal naar Bastogne gebracht om daar te worden versnipperd. Vervolgens worden er ergens an ders op de wereld weer spaanpla ten van gemaakt, die dan weer naar Nederland worden gebracht." Volgens Koopman heeft de weer stand te maken met onbekend heid en protocollen. „Iedereen vindt het fantastisch wat we hier doen, maar toch komen die bo men niet. Ja, als er bomen gekapt moéten worden, dan wel. Als er weerstand is, wordt door de betref fende overheid gezegd: 'de bomen gaan naar een goed doel'. Excuus- bomen, zeg maar. Die willen we trouwens ook graag hebben hoor", haast Koopman zich te zeggen. Op dit moment werken er vijf jon geren tussen de 14 en 23 jaar in het project. Ze wonen in De Vliethoe- ve in Kortgene, een centrum voor gesloten jeugdzorg. Ze blijven 'zo kort mogelijk en zo lang als nodig'. Ze zijn behoorlijk gemotiveerd, zeggen De Crom en Koopman. De Crom: „Het is belangrijk dat je de stress wegneemt, we hebben hier eigenlijk nooit gekloot. Koopman: „Het werken met die machines spreekt ook aan. Als ze iemand op een heftruck zien rijden, willen ze dat ook. We zijn geen opleiding, maar zeventig procent van de jon geren die bij ons is geweest gaat wel weer terug naar school." Onlangs is een Europese subsidie van 150.000 euro aan het project toege kend. Dat geld zal vooral worden gebruikt voor het verbeteren van de gebouwen en infrastructuur, zo dat aan meer jongeren een plek kan worden geboden, zegt Koop man. Het zouden er zes tot negen kunnen worden. „Duurzaamheid gaat verder dan alleen het milieu, het gaat ook het verduurzamen van arbeid. Daarnaast moeten we ook bezoekers kunnen ontvan gen." Bij De Loods zien ze veel potentie in het project, dat als doelstelling heeft om uiteindelijk uit te groeien tot een volwaardige en eco nomisch rendabele keten van Zeeuws (afval)hout. „Het is nu nog kleinschalig, maar dit zou in heel Nederland gedaan kunnen worden. Vanuit Amersfoort is al in teresse getoond." Mensen die belangstelling hebben voor producten van Zeeuws hout of die bo men in de aanbeiding hebben, kunnen contact opnemen met René de Crom, 0113-581021. houtbewerkingsproject van arbeidstraining- en coachingcentrum De Loods. YERSEKE - De Wintermarkt in het hart van Yerseke gaat voor het tweede jaar op een rij niet door. Het weer is te winters om te kra men morgen op de stoelen te kun nen zetten, laat de winkeliersvere niging weten. Op de extra koopa vond wordt evenwel glühwein en chocomel uitgedeeld en de huifkar met paarden maakt voorzichtig ronden door de straten. De winke liersvereniging overweegt de markt in 2011 eerder in de maand te houden. foto's Willem Mieras Q www.atcc-deloods.nl door Raymond de Frel HEINKENSZAND - De Stichting Be houd de Zak van Zuid-Beveland geeft de strijd tegen asfaltering van hoofdpaden op de Borselse be graafplaatsen nog niet op. Zij hoopt het college van B en W als nog aan te sporen tot alternatie ven. Daarvoor verwijst zij in een schrij ven naar de bevindingen van het bureau funeraire adviezen Leon Bok. Nadat een aantal dorpsraden en de BZZB vergeefs probeerde om het eerder dit jaar vastgestelde begraafbeleid opnieuw op de raadsagenda te krijgen, wijst de BZ- door Frank Balkenende GOES - De gemeente Goes stopt dan wel met de opplusregeling voor 'oudere' woningeigenaren, woningcorporatie RWS zet een soortgelijke regeling voor huurders voort. Het gemeentelijke project om hui zen van senioren levensloopbe- stendig te maken, verdwijnt om dat Goes volgend jaar veel minder rijksgeld krijgt voor uitvoering van de Wet Maatschappelijke Onder steuning (WMO). Het jaarbudget daalt met 600.000 euro. Goes kreeg per jaar zo'n 24 subsidieaan vragen binnen. De gemeenteraad besloot vorig week de opplusrege ling definitief te beëindigen. Oude re Goesenaren die hun woning pre ventief laten aanpassen - drempels weghalen, beugels in de badkamer aanbrengen of een verhoogde toi letpot plaatsen - moeten dat voortaan geheel zelf financieren. Woningbouwvereniging RWS, die de komende jaren ook de tering naar de nering moet zetten, houdt de opplusregeling voor huurders in stand. Huurders die ouder zijn dan 55 jaar kunnen er een beroep op doen. Vorig jaar deden 118 huurders dat. Tot begin december stond de teller bij de RWS voor 2010 op 95 aan vragen. Het geld wordt overwe gend besteed aan het aanbrengen van een verhoogde toiletpot, wandbeugels, drempeloplopen en douchestoeltjes. De opplusregeling biedt huurders kortingen van dertig tot vijftig pro cent. Bovendien kunnen ze ge bruikmaken van RWS-voordeel- punten, zodat in sommige geval len de klus gratis kan worden ge klaard. De corporatie vindt de rege ling van belang omdat met wat simpele verbeteringen oudere en mindervalide bewoners geen be roep hoeven te doen op meer en vaak duurdere zorg. Q www.rwsgoes.nl ZB nu nog maar eens op de con clusie van Bok: asfalteren is geen noodzaak als de huidige hooftlpa- den beter worden onderhouden. Er zijn volgens Bok in het land le gio voorbeelden waar ook asfaltpa den geen uitkomst bieden, onder meer vanwege gebrek aan onder houd. Dat neemt niet weg dat een aantal grindpaden op de begraaf plaatsen moet worden vernieuwd. De BZZB vindt dat Borsele voorbij gaat aan de historische waarde van de begraafplaatsen. De gemeente raad hield vorige maand voet bij stuk, omdat er in de aanloop naar het raadsbesluit helemaal geen klachten waren over de asfaltering. Uit een exploot van gerechtsdeurwaar der J.L. van Doorn d.d. 17 december 2010 blijkt, dat t.v.v. de coöperatie Coöperatieve Rabobank Ooster- schelde U.A., gevestigd te Goes, o.m. is gedagvaard ERNST MAARTEN CIJSOUW, geboren 09-09-1962, zon der bekende woon- of verblijfplaats, ter terechtzitting van de rechtbank te Middelburg van woensdag 30 maart 2011 te 10.00 uur, gehouden wordend aldaar in het Gerechtsgebouw, Kousteensedijk 2. Bij dit exploot, waar van E.M. Cijsouw een afschrift kan krijgen op één van onderstaande adressen, wordt o.m. geëist veroorde ling tot betaling van een som geld. GGN Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633008 0113-250925

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25