Een boom over? Breng Klachten over brug in West VUURWERK www.bd-store.nl 22 zeeland Een rendabele keten van Zeeuws afval hout. Dat is het uiteindelijke doel van het Woodmizer-project van De Loods. Bezichtiging kerststal in katholieke kerk Fruitloods grotendeels opgeruimd Insluiper in achtertuin Goes aangehouden woensdag 22 december 2010 HAAR VAN BOVEN TEEMA startset (16-delig) 4 platte borden 026 cm, 4 platte borden 021 cm, 4 diepe borden 021 cm, 4 schaaltjes 015 cm Normaal 251,20 Oiittala ZIJ VAN BENE HOUTBEWERKINGSPROjECT Nu €199,= Gortstraat 28 4331 LC Middelburg 0118 617652 www. b ven enbeneden.nl STEUNGROEP 'Laat brug westvest liggen' door Raymond de Frel GOES - Wat weegt er zwaarder? De opbrengst van een brug of het ge mak van de inwoners van Goes-West? Voorzitter Peter Janssens van de Steungroep Goes-West-Noord kan er met zijn pet niet bij dat de brug over de Goese westvest per maart verdwijnt. Als hij voor die datum niet is verkocht en verwij derd, ontstaat er voor de gemeen te Goes namelijk een bestuurlijk probleem. De vergunning van de eind 2006 aangelegde brug loopt dan name lijk af „Maar als je een vergunning kunt afgeven, kun je hem volgens mij ook verlengen", zegt Janssens. De brug voor voetgangers en fiet sers werd aangelegd vanwege de bouw van de parkeergarage aan de Westwal. Daarvoor moesten par keerplaatsen op Bleekveld en Kol- veniershof wijken. Winkeliers wensten wel een directe loopver binding met de Kolveniershof De brug was vooral bedoeld als snelle looproute naar het tijdelijke par keerterrein aan de Rommerswa- lestraat in Goes-West. Na de ope ning van de parkeergarage is dat terrein opgeheven. Veel inwoners van Goes-West maakten dankbaar gebruik van de brug. De Steungroep pleitte eerder dit jaar al eens voor behoud en kreeg bijval van SGP/Christenunie en SP. Dat blijkt nu dus zonder succes. Janssens: „In het bestem mingsplan staat dat er een nieuwe brug komt, maar wanneer? Tot die tijd kan deze brug toch gewoon blijven liggen? Straks moeten de inwoners, onder wie mindervali- den en ouderen, helemaal rondlo pen. Dat vind ik belachelijk." Veel inwoners maken gebruik van de brug. GOES De rooms-katholieke Maria Magda- lenakerk in Goes opent de komen de dagen zijn deuren voor een be zoek aan de kerststal. Vandaag (woensdag) en morgen is de kerk open van 13.00 tot 16.30 uur. Vrij dag van 13.00 tot 17.00 uur, waarna de kerstgezinsviering wordt gehou den. Op Eerste Kerstdag van 12.00 tot 16.00 uur, op Tweede Kerstdag van 12.00 tot 15.30 uur. Daarna con certeert de Zeeuwse Koorschool. door Luc Oggel In een afgelegen grote schuur aan de Pietweg, in het bui tengebied van Wolphaarts- dijk, gebeurt iets bijzonders. Probleemjongeren verwer ken er Zeeuws afvalhout op een duurzame manier in het zogehe ten Woodmizer-project van Ar- beidstraining en coachingcentrum De Loods in Goes. Er is alleen één probleem: de bijzonderheid moet nog een beetje doordringen, voor al bij overheden. „We hebben bo men nodig, maar we krijgen ze niet", zegt René de Crom, die de jongeren vanuit De Loods bege leidt. Het Woodmizer-project, ofwel 'Duurzame houtbewerking door jongeren' draait inmiddels al drie jaar. Het was een idee van De Crom, oud-docent techniek aan de Korczakschool voor speciaal (voortgezet) onderwijs in Middel burg. Aanvankelijk had hij het plan om antiekrestauratieproject op te zetten, maar dat bleek onmo gelijk. „We verwerken nu bomen tot allerlei gebruiksvoorwerpen, maar we zijn niet zozeer een hout werkplaats. De jongeren die hier komen, leren ook met grote machi nes omgaan. En aan het einde van de dag zijn ze moe, dat is goed", zegt De Crom. Met behulp van de woodmizer (een grote, mobiele zaagmachine) en ander (zwaar) materieel als ket tingzagen en heftrucks, worden complete boomstammen 'cradle tot cradle' verwerkt; tot planken in elke gewenste maat en van elke dikte tot tafels en klompen en krat ten gevuld met openhaardhout. Die producten worden verkocht. Zelfs de laatste restjes worden duurzaam gebruikt als stookhout, zo is er een plan om op het buiten terrein een grote kachel te plaat sen die weer is aangesloten op de cv, zodat afVal wordt omgezet in energie. Waar De Loods echter tegenaan loopt, is de aanvoer van materiaal, oftewel bomen. „Het zou mooi zijn als kleine overheden de bo men die bijvoorbeeld worden ge rooid voor bouwprojecten, aan ons geven", zegt directielid Jan Koopman van De loods. „De ene keer gaan ze met de aannemer mee, de andere keer worden ze ver deeld onder ambtenaren. Dat be grijpen we wel, maar er is in een volgroeide boom wel 20 a 30.000 euro aan onderhoud gestoken. Pu re kapitaalsvernietiging dus. Wat moet doordringen is: we hebben een boom, we bellen De Loods." „Op het Wolfertsplein in het dorp werden eens zes populieren ge rooid", illustreert De Crom. „Gooi maar op De Piet", zei ik, „dat Jongeren met een beperkt arbeidsperspectief maken zich nuttig in het foto Ronald den Dekker GOES In de achtertuin van een woning in de Kennedylaan in Goes is dins dag om 03.45 uur een 29-jarige man uit die plaats aangehouden. Een getuige had gezien dat de man over de hekken van het bouwter rein bij de Erasmusflat in de Troels- tralaan klom. Toen de politie ter plaatse kwam, ging hij er vandoor. In de tuin in de Kennedylaan werd de man aan gehouden. GOES - De vorige maand uitgebran de fruitloods aan de Nieuwe Rijks weg in de buurtschap Wissekerke bij Goes is grotendeels opgeruimd. De gemeente Goes sommeerde de eigenaar van de loods de puinho pen te laten opruimen. Dat was nog niet gebeurd, omdat de eigenaar nog in de slag is met zijn verzekeringsmaatschappij. De loods brandde in de nacht van 11 op 12 november volledig uit. Een fruitschuur met sorteerinrich- ting, kantoor, duivenhok en de he le oogst van het afgelopen seizoen gingen verloren. Bestel nu het mooiste vuurwerk van Nederland SfcvLïne1 GRATIS VUURWERK voor de snelle beslissers Achter de Houttuinen 34 - Middelburg Grote Markt 15 - Goes MEEST GELEZEN 1Regenbui in parkeergarage 2. Goes stopt met legen containers 3. Rilland uren zonder stroom EN VERDER Weblogs van PZC-verslaggevers over uiteenlopende onderwerpen op www.pzc.nl/blog TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto '.iSËSJi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 24