PZC Inzameling van huisvuil stokt 50% KORTING SNOWGRIPStll m Wf JBj Ze zijn er weer m bd store intratuin Logisch BEVELANDEN-THOLEh 22 en 23 22 GLAD Afval blijft in aantal gemeenten staan Reuzenijsvogel strijkt neer in Goese tuin J mm. 0 Adopteer schilderij Vaarzon Morel a'mana'< Tj 13 Woensdag 22 december 2010 Een boom over? Breng hem naar de Pietweg Steungroep: laat brug over Goese westvest liggen 21 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door onze regioredactie goes - Het ophalen van huisvuil komt in een aantal gemeenten in het gedrang. Goes is gistermorgen gestopt met de inzameling van gft-containers, omdat er gevaarlij ke situaties ontstonden. Om dezelf de reden hebben ook Kapelle en Tholen de afvalinzameling (deels) stilgelegd. Als het weer niet verbetert, wor den deze hele week geen GFT-con- tainers in de wijken en dorpen op gehaald. De gemeente verzoekt in woners de bakken van de straat te halen. Door het winterse weer was het afgelopen vrijdag ook niet mogelijk de grijze afvalcontainers in het stadsdeel Zuid te legen. De containers worden in week 52 ge leegd. Het is dan mogelijk vuilnis zakken naast de containers te zet ten. Vanavond wordt het papier in de binnenstad (kern winkelge bied) wel opgehaald. Ook wordt morgenochtend de reguliere route in de binnenstad gereden. Daar zijn de verzonken afvalcontainers door smeltwater vastgevroren. Vol gens een gemeentewoordvoerder rijdt een kleinere ophaalwagen langs winkels en.particulieren om afval op te halen.'Dat mag in zak ken worden aangeboden. Overigens verwacht de gemeente dat de voorspelde dooi soelaas biedt. Volgende week worden na melijk de grijze bakken voor restaf val geleegd en die zitten (zeker na de kerst) voller dan gft-bakken. In de gemeente Borsele, dat de af valinzameling in eigen handen heeft, wordt het huisvuil nog wel opgehaald. „Tenzij het te glad wordt op de dijken. We bekijken het van situatie tot situatie", zegt een gemeentewoordvoerder. In Reimerswaal probeert de Zeeuwse Reinigings Dienst (ZRD) overal het huisvuil op te halen, maar het is goed mogelijk dat som mige straten te slecht bereikbaar zijn voor de vuilniswagens. „Dat melden we dan via de website van de gemeente. Ook informeren we onze telefonistes en eventueel zor gen we dat bewoners een briefje in de bus krijgen", aldus een ge meentewoordvoerder. Voor het res tafval zijn donderdag en vrijdag Kruiningen, Krabbendijke, Oost- dijk, Hansweert, Waarde en Gawe- ge aan de beurt. In Yerseke en Ril- land-Bath wordt gft opgehaald. In het buitengebied van Tholen vindt momenteel geen inzameling plaats. Binnen de kernen bekijkt ZRD-personeel of het mogelijk is een straat in te rijden. Wie merkt dat zijn grijze container niet ge leegd is, kan bij de volgende inza meling zakken met restafval naast de container aanbieden. Voor gft is dat niet de bedoeling. Op Noord-Beveland lukt het de ZRD nog wel huisvuil volgens schema op te halen. Wel zijn er weggetjes in het buitengebied waar de wagens niet meer doorko men. Vrijdag trekt de ZRD het bui tengebied in; het verzoek aan de bewoners daar is om de containers zoveel mogelijk naar doorgaande wegen te brengen. i WH Voorkomt vallen en uitglijden Sneeuwkettingen voor je schoenen Past over elke schoen of laars 9S Achter de Houttuinen 34 - Middelburg 1 Grote Markt 15 - Goes www.bd-store.nl Deze week: Kersttafereel met beweging, verlichting en muziek. Van 44,95 NU PER STUK Max. 3 artikelen pt Intratuin Koudekerke - Galgevveg b www.intratuin.nl GOES - Wat je met een spuitbus en wat sneeuw alle- ter Mirthe (5), in de achtertuin een reusachtige ijsvogel maal niet kan doen. gemaakt. De familie Eggebeen uit Goes is wel heel kunstzinnig Dat kostte wel enkele uren, want vanwege het lage plak- omgegaan met de overvloedige sneeuwval. Vader gehalte is de sneeuw niet heel erg geschikt om mee te Andries heeft, met behulp van zoon Jordy (11en doch- bouwen. foto Ronald den Dekker SHsmssnau T 9999999» Tip? redactie@pzc.nl YERSEKE - De Stichting Restauratie Schilderij Vaarzon Morel begint binnenkort een adoptie-actie om het doek 'Gezicht op de haven van Yerseke' te restaureren. Het pronk stuk van het Oosterscheldemu- seum is toe aan een opknapbeurt. Die vergt tussen de 40.000 en 50.000 euro. Mensen kunnen voor 25 euro het doek adopteren. De stichting hoopt dat de restauratie medio 2011 kan beginnen. Morgen is er gratis toegankelijke winter- markt in het museum. Er worden wafels en sleutelhangers verkocht ten bate van het restauratiefonds. Woensdag 22 december 13:00-16:00 uur Kosten 1,- per persoon, inschrijven niet nodia' intratuin Intratuin Koudekerke Galgeweg 5 (Provinciale weg tussen Vlissingen en Koudekerke) - Tel. 0118 551623 Koopavond: donderdag 23 december geopend tot 21.00 uur en vrijdag 24 decembertot 17.00 uur. Ritthemse Robin van acht is een slor dige speller. Dat blijkt wel uit de werkjes die hij van school mee neemt. Hij vermag niet in te zien waarom woorden, die met een k als medeklinker worden uitgesproken wel eens met een c moeten worden geschreven. En hij weigert hardnek kig het gebruik van hoofdletters. Aan de andere kant, hij verrijkt ook de taal met even eigenwijze vond sten. Wie over een goede memorie be schikt, heeft volgens hem een 'be- waarzaam geheugen'. Verkeersdeel nemers die je op grond van de ver keersregels moet laten voorgaan, geef je 'voorgang'. Dingen raken bij Ro bin niet in de brand maar vliegen in de 'hengst'. Mede namens Robin maar vast: geef in deze gladde dagen altijd netjes voorgang, bedenk uw naasten met uw meest bewaarzame geheugen en laat den of spar niet in de hengst vlie gen. Voorspoedig kerstfeest!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23