Bank is skimmers te snel af 'Oudere agent de straat op' DISNEYLAND® PARIS PZC Alfabet CRIMINALITEIT Honderden betaalpassen preventief geblokkeerd 30 en 31 Hogere btw theater in juli Arts behandelt ook hond en kat KRAS, NL door Emile Calon middelburg - Honderden betaal passen zijn geblokkeerd nadat er ontdekt is dat in enkele Walcherse winkels skimapparatuur was ge plaatst. Voorzover Klaas-Roelof Hofman van Rabobank Walcheren gisteren kon overzien, hadden de skim mers op dat moment nog geen geld opgenomen van zijn cliënten. Hij noemde dat zeer uitzonderlijk. „Blijkbaar waren we er snel bij." De Rabobank kreeg afgelopen zon dag te horen dat er met enkele be- taalapparaten was geknoeid. Di rect daarop zijn alle betaalpassen geblokkeerd die in aanraking ge weest zijn met de besmette appara tuur. De bank heeft alle bezitters van de geblokkeerde passen telefo nisch gewaarschuwd. Volgens Hof man zijn ook nieuwe betaalpassen aangevraagd. Hij hoopt dat die cliënten, 'als de post meewerkt', ze nog voor de kerst in het bezit zijn van nieuwe betaalpassen. De politie wist gisteravond nog niets van de vondst van skimappa ratuur in enkele Walcherse win kels. Een woordvoerster zei dat er alleen meldingen van twee particu lieren waren binnengekomen, die vermoedden dat ze het slachtoffer zijn geworden van skimmers. Skimmers manipuleren betaalauto maten zodat ze op een illegale ma nier de gegevens krijgen die op be taalpassen staan. In combinatie met de pincode kunnen ze vervol gens rekeningen plunderen. Hofman benadrukt dat klanten tij dens het pinnen hun hand boven die betaalautomaat moeten hou den omdat de pincode veelal wordt geregistreerd met een mini- camera die op een onopvallende plaats is opgehangen. gouda - Politieagenten die de straat opgaan, kunnen beter wat ouder zijn. Dat komt het gezag van de politie ten goede. Het res pect voor de politie zou ook ge diend kunnen zijn door flitsboetes voor te hard rijden los te koppelen van de politie. Dat staat in het eindrapport van het overleg Poli tietop, dat minister Ivo Opstelten (Veiligheid en Justitie) gisteren in ontvangst heeft genomen. Het overleg was opgezet om te on derzoeken hoe de politie aan waar dering en gezag zou kunnen win nen en meer respect zou kunnen krijgen. Volgens het onderzoek is vooral het gezag van jongere agen ten minder. pagina 3: commentaar pagina 5: 'agent moet geen ver keersboetes meer uitdelen' Hoe ouder de agent, des te meer gezag reageer op www.pzc.nl reacties: 375 Dieren in het wild moetje niet bijvoeden eens 46% oneens 54% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 8 711688 555530 WALCHEREN Opnieuw sneeuw 2° Grootschalige inval in woonwagenkamp Eindhoven 4 en 5 Jolande Sap wil meer samenwerken met de PvdA 7 Theo Verschueren greep 'slechts' twee wereldtitels WOENSDAG 22 december 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 300 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 vsriaf Zie www.kras.nl/26098 VLISSINGEN - Het heeft veel weg van braille - het fret in Vlissingen-Oost. Vanwege het extreme houden. Voor veel senioren is het momenteel te lees- en schrijfalfabet voor blinden - maar wie winterweer roepen ouderenbonden familie, bu- gevaarlijk om het huis uit te gaan. goed kijkt, ontwaart de met een dikke laag ren en kennissen van ouderen op om boodschap- foto Izak van Maldegem/Sky Pictures sneeuw bedekte auto's op het terrein van Cobel- pen voor ze te doen en een oogje in het zeil te pagina 5: kerstfeest zonder familie dreigt den haag - De verhoging van de btw op theater- en concertkaartjes is uitgesteld tot 1 juli volgend jaar. Staatssecretaris Weekers maakte dat gisteren bekend in de Eerste Kamer. Het plan was aanvankelijk de btw per 1 januari te verhogen van 6 naar 19 procent. Een meer derheid in de Eerste Kamer verzet te zich daar echter steeds tegen. pagina 7: verhoging btw cultuursector uitgesteld den haag - Huisartsen behande len ook wel eens dieren, terwijl dat eigenlijk verboden is. Dat schrijft het vaktijdschrift Medisch Contact, dat de dokters vroeg naar hun ervaringen. Bijna negentig artsen reageerden op de oproep van het blad en ga ven aan dat ze wel eens een dier hebben geopereerd of medicijnen hebben gegeven. Vaak ging het om hun eigen huisdier en was sprake van een noodgeval. Prijzen zijn p p. excl. res.kosten en Calamiteitenlonds waarom zou je meer betalen RESIDHOME PRESTIGE VAL D'EUROPE 2-/3-/4-/5-/7-daagse autovakantie Frankrijk Aankomstdata: van 29/12 t/m 12/3 Beleef nog t/m 12 maart 2011 het Disney new generation festival! een festival met de nieuwe generatie Disney sterren en verhalen, vol vrolijke shows en parades u verblijft in een appartement, o.b.v. logies op ca. 5 metrominuten van Disneyland Paris inclusief alle dagen entree tot beide Disney® Parken dit festival mag u niet missen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1