cultuur 115 Stripshow in nieuwe gedaante Prima service én een voordelige, vaste prijs? agenda ZEEUWS MUSEUM Paul en Menno de Nooijer maken remake van spraakmakende film Dichters luiden het jaar uit met snelsonnetten Kwartet El Mar verzorgt concert in kerk Groede Profiteer ook van Zeeuwse zekerheid. DELTA, voordelig en dichtbij. woensdag 22 december 2010 Meer agendanieuws en de complete filmagenda is te vinden op de website van deze krant. OP PAD Middelburg Vertoning kinderfilm Happy Feet. Zeeuwse Bibliotheek, 14.00 uur. Westenschouwen Mediteren en onthaasten aan zee. Vertrek vanaf infocentrum Excursie- schuur, 10.00-12.00 uur. Zierïkzee Kerstpoppetjes en kerstballen maken met kerstknutselen. Kinderboerderij De Punt, 14.00 uur. *Animatiefilm maken. bij Winterspektakel Welzijnshuis. MFC, 9.30-12.30 uur. PODIUM Biggekerke Het Willebrordensemble onder leiding van Elena Berdnikova voert de Ceremony of Nine Lessons and Nine Carols uit. Dorpskerk, 20.00 uur. Goes Het Groot Zeeuws Jongerenkoor treedt op. Gastkoor is Mannenkoor Elim uit 's-Gravenpolder o.l.v. Joost van Belzen. Maria Magdalenakerk, 19.30'uur. Hulst Het Kamerkoor Hulst o.l.v. Jo Ivens geeft een kerstconcert, afgewisseld met enkele optredens van Marcel Magnus. Willibrordusbasiliek, 20.00 uur. Kruiningen Het uit Sint-Peters burg afkomstige ensem ble Voices Forever geeft kerstconcert. Dorpshuis, 20.00 uur. Middelburg Duinart presenteert: Hans Christian An dersen, familiemusical. Spiegeltheater, 20.00 uur. *Poppentheater Parabel speelt de voor stelling De wolf en de kip. Herengracht 64, 14.30 uur. Noordwelle Kerstcantorij o.l.v. Kees Groenleer. Johanneskerk, 11.00 uur. Renesse Kerstcantorij o.l.v. Kees Groenleer. Jacobuskerk, 9.30 uur. Terneuzen Eindejaarsshow Maikel Harte. Uitverkocht. Scheldetheater, 20.00 uur. Vlissingen Festival of Carols and Lessons, m.m.v. de Zeeuwse Koorschool en Jos Vogel. Sint Jacobskerk, 19.30 uur. door Rolf Bosboom Ruim zes jaar geleden bleek het een spraakma kende film: Stripshow 1850, van de Zeeuwse kunstenaars Paul en Menno de Nooijer. Hierin kleden een jongen en een meisje in Walcherse streek- dracht zich op sierlijke wijze uit, zodat duidelijk wordt hoeveel la gen hun kostuum telt. Nu is er een 'remake': Stripshow 2010, die tijde lijk te zien is in het Zeeuws Mu seum in Middelburg. „We vonden het leuk om de draad te steken met dingen die in de film gebeurden", zegt Menno de Nooijer over de aanleiding om een andere versie te maken. In Strip show 1850 werd de waardevolle en kwetsbare kleding uit de collectie van het Zeeuws Museum gebruikt. „Ik sliep daar destijds heel slecht van", herinnert De Nooijer zich. „We moesten supervoorzichtig met de kleding omgaan, maar als je een film maakt, dan is de eerste take meestal niet goed. Dus moet het nog een keer. En nog een keer." Het liep uiteindelijk goed af Een goede aanleiding om een ander soortige versie te maken bleek de multimediale voorstelling Jane in concertdie Paul en Menno de Nooijer de afgelopen maanden sa men met Erik Bosgraaf, Izhar Elias en Jorrit Tamminga op diverse lo caties hebben opgevoerd. Strip show 2010 is onderdeel van de pro ductie, waarin het Tarzan-verhaal staat. De remake van Stripshow - nu met de Italiaan Vittorio Bertolli en de Frangaise Maité Guerin en muziek van Jorrit Tamminga - stoelt op hetzelfde concept: een vrouw en een man kleden elkaar uit, maar dit keer met diverse visuele grap pen en andere verrassende wen dingen. Over de vele kleding waarvan het duo zich ontdoet, hoefden vader en zoon De Nooijer zich deze keer geen zorgen te maken. „Die heb ben we gekocht bij een tweede handswinkel in Bergen op Zoom. Alles wat je ziet in de film kostte bij elkaar 45 euro." Daarnaast mochten de makers gebruik ma ken van de bijzondere sieraden van Ineke Otteuit Goes. Stripshow 1850 eindigde met de jongen en het meisje die naakt, op de rug gezien, samen uit beeld lie pen. In de remake wordt ook daar op gevarieerd. Te mooi om hier te verklappen. 'Stripshow 2010', t/m 6 februari 2011 in Museumcafé van Zeeuws Museum, Abdijplein, Middelburg. Geopend: di. t/m zo. 11.00-17.00 uur. Gratis toegan kelijk. In het museum zelf is op een groot scherm 'Stripshow 1850' te zien. Beeld uit Stripshow 2010 van Paul en Menno de Nooijer. MIDDELBURG - Net als vorig jaar lui den de dichters Coenraedt van Meerenburgh uit Vlissingen en Ko de Laat uit Tilburg op oudjaarsdag (vrijdag 31 december) het jaar uit in boekhandel De Drukkerij in Middelburg. In de compacte voor stelling Het jaar uit met 52 snelson netten dragen zij een selectie voor van de actuele gedichten die ze af gelopen jaar schreven voor de web site gedichten.nl. De thema's varië ren van wereldleed tot komkom- mernieuws. Soms is de toon relati verend, soms tot nadenken stem mend. De voorstelling begint om 14.00 uur. GROEDE - In de serie winterconcer- ten van de Stichting Vrienden van Grote Kerk Groede treedt donder dag 30 december El Mar op. Dit grotendeels uit Zeeuws-Vlaande- ren afkomstig kwartet bestaat uit Fred Mathijsen (zang), Martha Roelofs (piano), Maaike Roelofs (cello) en Eric Versluijs (accor deon). In september van dit jaar verzorgden de vier een geslaagd optreden tijdens het Groede Festi val. Nu speelt El Mar zowel popu laire liederen uit de twintigste eeuw als klassiekers uit de tango, opera en Napolitaanse zang. Het concert in de Grote Kerk in Groede begint om 20.00 uur. Bel 0800-5150 en stap in voor 1 januari!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 15