Hogere status tennistoernooi 30 Hartman nieuwe trainer SC Waarde Eredivisie begint in 2011 op 5 augustus Opwaardering laagste trainersdiploma Oliebollentoernooi voor judoka's Kerstsneldamtoernooi in Zierikzee CHALLENGER ZEELAND Speelsters tussen tooe en 400e plek wereldranglijst naar Middelburg Slory verhuist naar Australië dinsdag 21 december 2010 ZSBW ZEIST Amateurvoetbaltrainers met de Ue- fa-C-licentie (het oude Trainer /Coach-III diploma) mogen ko mend seizoen behalve in de vijfde en zesde klasse ook in de vierde klasse van het amateurvoetbal werkzaam zijn. Dit seizoen moe ten trainers in de vierde klassen be schikken over een Uefa B-licentie (Trainer/Coach-Ü), anders kunnen er door de KNVB en WON (Vereni ging Voetbaloefenmeesters Neder land) sancties worden opgelegd in de vorm van een geldboete of pun ten in mindering. GOES In Goes wordt komende donder dag voor de tiende keer een oliebol lentoernooi voor voornamelijk star tende wedstrijdjudoka's gehouden. Judoka's van de Bevelanden, Wal cheren en Zeeuws-Vlaanderen we ten al jaren het judotoernooi te vin den. Ook dit jaar strijden er weer zo'n 250 jeugdige judoka's om de 150 speciaal gemaakte medailles op de vier wedstrijdmatten in de gymza len van het Edudelta College aan het Stationspark in, Goes. MIDDELBURG In Zierikzee wordt morgen in De Driehoek het traditionele Kerst sneldamtoernooi gehouden. De wedstrijden beginnen om 19.00 uur. Naast de clubspelers zijn ook de huisdammers van harte welkom. Jong en oud kunnen dan in een ge zellige sfeer hun krachten meten in een onderlinge competitie. Opgave voor het toernooi is moge lijk bij Cor Boot uit Noordwelle, te lefoon 0111-461374 of per e-mail clboot@hetnet.nl UIT Ullllllll W BADMINTON Derde klasse: Rillandia Smashers 2 - Sjuttul 1 6-2. Stand: Rillandia Smashers 2 54-9, Sjuttul 1 41-9, Kats 1 37-7, Den Ossaert 1 30-7, Ter- neuzen 2 23-7, Zierikzee 1 18-6, Rillandia Smashers 3 13-7. Vierde klasse: Den Ossaert 2-Schepnet 1 7-1, Zeeland 1-Zierikzee 2 8-0, Pluumpje 2-Marathon 2 7-1. Stand: Marathon 2 44-8, Zeeland 1 43-7, Pluumpje 2 37-7, Astroiden 1 23-6, Den Os saert 2 21-6, Zierikzee 2 17-6, Schepnet 1 16-7, Den Ossaert 3 7-5. Vijfde klasse: Schepnet 3-Terneuzen 3 2-6, Zeeland 2—Rillandia Smashers 5-3, Rillandia Smashers 4-Marathon 3 3-5. Stand: Terneuzen 3 45-8, Marathon 43-9, Schepnet 2 42-8, Zeeland 2 36-7, Rillandia Smashers 5 31-8, Rillandia Smashers 4 27-9, Sjuttul 2 22-7, Sjuttul 3 1-5. HARDLOPEN IN SNEEUW Hardlopen in sneeuw is erg aange naam. Lees er over op het loopblog: www.pzc.nl/weblogkustmarathon STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto door René van Stee GOES - Sven Vermeulen liet begin september na afloop van het eer ste Thermphos International Open optekenen dat het hem zou teleurstellen als het futuretennis- toernooi in Middelburg in 2011 geen opwaardering zou krijgen. Gisteren kon de \4issingse toer nooidirecteur in Goes het langver wachte nieuws presenteren. Op de banen van MLTC wordt volgend jaar bij de vrouwen een challenger- toernooi afgewerkt. Daarmee be reikt het evenement, na de WTA-toernooien, de op één na hoogste status in vrouwentennis- land. Bij de mannen blijft alles bij het oude. Zij spelen een fiituretoer- nooi. „In Zeeland beschikken we over de luxe van internationale speel sters zoals Angelique van der Meet (dit jaar winnares van het fïiture- toernooi in Middelburg), Lesley Kerkhove en Bernice van de Velde. Het is een grote eer om hen in staat te stellen punten te verdie nen voor de wereldranglijst en hen zodoende een stap vooruit te helpen in hun carrière", zei Schip per over zijn drijfveer om een in ternationaal challengertoernooi in de provincie op poten te zetten. Bij die ambitie stopt het trouwens niet, want als alles volgens plan verloopt moet in 2015 een challen gertoernooi voor de mannen van start gaan. Daarbij wordt gemikt op een prij zengeld van 100.000 dollar, waar mee het toernooi in de hoogste ca tegorie van de challengerreeks zou terechtkomen. Vanwege de opwaardering van het toernooi, met name als gevolg van een uiterst positieve waardering vanuit tennisbond KNLTB en de Internationale Tennis Federatie voor de editie van dit jaar, maken speelsters tussen de honderdste en de vierhonderdste plek op de we reldranglijst volgend jaar hun op wachting in Middelburg. Fosfaatproducent Thermphos blijft hoofdsponsor van het evene ment. Toch krijgt het de nieuwe naam Challenger Zeeland mee. Die verandering staat volgens Van Buren los van de recente perikelen rond de te hoge uitstoot van scha delijke stoffen van het bedrijf in Vlissingen-Oost. De Challenger Zeeland wordt ge speeld van 25 juni tot en met 3 juli, twee maanden later dan dit jaar. Dit komt doordat de toernooi- kalender in een andere periode geen ruimte bood. Schipper is te vreden over de nieuwe speeldata, omdat de tweede week van Wim bledon dan begint. „Speelsters die daar uitgeschakeld zijn, proberen we dan naar Middelburg te lok ken", zei Schipper. Namen noem de hij niet, maar het hoefde geen betoog dat Nederlandse toppers zo als Arantxa Rus en Michaëlla Kraji- cek hoog op zijn verlanglijstje staan. Het prijzengeld van de Challenger Zeeland bedraagt 50.000 dollar. Daarvan is 25.000 bestemd voor de vrouwen en 15.000 voor man nen. De overige 10.000 dollar gaat naar de toernooien voor de jeugd, lokale tennissers en rolstoeltennis sers die eveneens onder de vlag van de Challenger Zeeland wor den georganiseerd. ADELAIDE - Andwélé Slory (rechts) vervolgt zijn voetballoopbaan in Australië. Adelaide United, dat met Rinï Gooien een Nederlandse trainer heeft, meldde gisteren dat de vleugelspits voor de komende tien duels is vastgelegd. „We zochten naar een aanvaller die ook op de vleugels uit de voeten kan", aldus Coolen. „Daar bij heeft Slory veel ervaring." Coolen is verbaasd dat Slory voor Adelaide heeft gekozen. „Normaal gesproken zou hij voor een grotere club hebben gekozen. We hebben geprobeerd om hem over te halen naar Adelaide te komen. Het is fantas tisch dat hij deze keuze heeft gemaakt." Twee voudig Oranje-international Slory leverde vorige week zijn contract in bij het Bulgaarse Levski So fia, omdat hij niet kon aarden bij die club. Hij speelde eerder onder meer voor Feyenoord en Excelsior. foto Marcel Anfonisse/ANP MIDDELBURG - SC Waarde, dat in de vierde klasse van het zaterdag voetbal uitkomt, heeft een opvol ger gevonden voor Joost van de Griek. De trainer uit Rilland stapte enkele weken geleden op bij de Be- velandse club. Maurice Hartman uit Yerseke neemt het stokje met onmiddellijke ingang over. Hart man was tot voor kort trainer van Yerseke Ai. Oefenmeester Edwin Zuijdwegt en Lewedorpse Boys gaan aan het einde van het seizoen uit elkaar. Zuijdwegt is momenteel bezig aan zijn vierde seizoen bij de zon dag-vijfde klasser. Martin de Nooijer vertrekt aan het einde van het seizoen bij S.V. Ren- esse. Hij is dan twee jaar trainer ge weest bij de zondag-vijfdeklasser. ZEIST - De eredivisie en de lupiler League beginnen volgend seizoen al op vrijdag 5 augustus. De com petitie begint een week eerder dan dit jaar zodat de internationals van de diverse nationale ploegen aan het einde van het seizoen voldoen de tijd hebben om zich eventueel voor te bereiden op het EK van 2012. De spelers moeten op 21 mei beschikbaar zijn. De winterstop gaat, net als dit sei zoen, vlak voor de kerstdagen in en duurt tot en met 19 januari. „De winterstop is nagenoeg iden tiek aan die van de twee voorgaan de seizoenen. Het geeft rust en een stuk zekerheid", aldus mana ger competitiezaken Gijs de Jong. De bekerfinale wordt in het sei zoen 2011-2012 op eerste paasdag (zondag 8 april) gespeeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 58