Olielek houdt waterschap nog bezig 27 Drie vwo's scoren 9 in T rouw-test Voorraad strooizout is minimaal Oplichtingszaak ook in Aardenburg rizaam door de feestdagen dinsdag 21 december 2010 voelt zich daarom eenzaam. Het Na- se ouderen zich verwennen door Ho- Volgens organisator POSO Zeeland zier aan beleven. Ouderen die in aan- tionaal Ouderenfonds riep daarom tel Van der Valk in Goes. Gladheid heeft het samenzijn een langdurig merking .komen worden gevonden in 2002 een initiatief in het leven was geen belemmering, iedereen effect. Zo zouden er vaak structure- via Klaverblad Zeeland, Stichting om deze groep een kerstdiner aan werd door leden van serviceclub Ie contacten uit ontstaan, waar de Welzijn Ouderen en het Leger des te bieden. Gisteren lieten 52 Zeeuw- Lions gehaald en naar huis gebracht, ouderen ook de rest van het jaar ple- Heils. foto Ronald den Dekker door René Schrier VLAKE - Snel en adequaat optreden van Total heeft er voor gezorgd dat de olielekkage bij Vlake, in ieder geval voor het waterschap, tot een incident beperkt is gebleven en geen calamiteit is geworden. Het is nu preciës twee maanden nadat een drainagemachine op een akker nabij Vlake een olielei ding van Total raakte. Voor het wa terschap Zeeuwse Eilanden is het verhaal nog niet voorbij. Na de eer ste zorgen over het beperken van de vervuiling van het oppervlakte water, gaat direct na de kerstvakan tie de feitelijke sanering beginnen. Een berg van 30.000 kuub met olie vervuilde grond moet worden Pop aan Huis Het eerste huiskamerconcert van Pop aan Huis is gegeven door Reneé Stevense. pzc.nl/video STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw winterfoto in het album www.pzc.nl/foto afgevoerd en even zoveel schone grond komt er voor in de plaats. Transporten die allemaal over wa terschapswegen gaan. Daarom wordt eerst de staat van die wegen vastgesteld, voordat de transpor ten beginnen. In eerste instantie ging de aan dacht vooral uit naar het indam men van de vervuiling. Wolfert Schwartz van het waterschap her innert zich dat Total meteen het heft in handen nam en onder meer zorgde voor zogenaamde oliebooms: drijvers die de olievlek indammen en opzuigen. In over leg met het waterschap werd beslo ten een aantal waterlopen af te dammen. Daarbij zag Rijkswater staat er op toe dat er geen olie via TERNEUZEN - Diverse politiekorp sen hebben de afgelopen tijd der tien mensen, onder wie een 47-ja- rige Aardenburger, aangehouden in verband met een omvangrijke oplichtingszaak. Door manipulatie van het systeem van een Nederlandse bank beland de voorjaar dit jaar 5,6 miljoen eu ro op de rekening van een 26-jari- ge man uit Wageningen. Die sluis de het geld onmiddellijk door naar verschillende rekeningen in het buitenland. Door goede samenwer- het gemaal bij Vlake in het kanaal en vervolgens in de Oosterschelde terechtkwam. Omdat er die dagen veel regen viel ging het nog even mis met een van de dammetjes. Die brak door waardoor de olie zich alsnog dreig de te verspreiden. Om dat tegen te gaan is het gemaal een tiental uren buiten werking gesteld. Dat en de regen leidde tot een lichte verho ging van het waterpeil in de Yerse- ke Moer en omgeving, zo blijkt uit overzichten van Schwartz en zijn collega Marco de Feijter. Maar na een aantal dagen was de oude si tuatie weer hersteld. Van verschillende kanten is naar het waterschap gekeken toen zich drie weken na het olielek de pro- king met autoriteiten daar slaag den politiespeurders er in twee miljoen euro van het verduisterde bedrag terug te vorderen. Om de rest van het geld boven wa ter te krijgen, heeft de Bovenregio nale Recherche Noord- en Oost-Nederland - in samenwer king met regiokorpsen - invallen gedaan in woningen in tien plaat sen in den lande, waaronder Aar denburg. Bij de invallen werden administraties in beslag genomen, alsmede enkele auto's. In Aarden- blemen met de Vlaketunnel voor deden. Gedoe met het grondwater peil zou daar wel eens iets mee te maken kunnen hebben, zo kreeg het waterschap te horen. Uit de overzichten van De Feijter en Schwartz blijkt echter dat het grondwaterpeil weken achtereen op hetzelfde (oude) niveau is ge bleven, met uitzondering van de piek van een paar dagen toen het gemaal even buiten werking was gesteld. Maar dat was drie weken voordat de problemen met de Vla ketunnel boven water kwamen. Daar ligt dus niet de oorzaak of aanleiding voor de problemen met de tunnel. Het waterschap zit wel bij het veertiendaags overleg over de aanpak van die problemen. burg werd tegelijkertijd een hen nepkwekerij in de woning ontdekt en ontmanteld. De verdachten zijn na uitgebreid verhoor allen, voorlopig, op vrije voeten gesteld. Ze moeten zich, af hankelijk van het resultaat van het onderzoek, eventueel later voor de rechter verantwoorden. Het uitpluizen van de administra ties en het nalopen van de geld stromen nemen naar verwachting enkele maanden'in beslag, meldde een politiewoordvoerster gisteren. MIDDELBURG - De vwo-afdelingen van het Calvijn College (Goes), het Reynaert College (Hulst) en het Zwin College (Oostburg) zijn uitstekend. Ze krijgen een rapport cijfer 9 in het jaarlijkse onderzoek van dagblad Trouw naar de presta ties van middelbare scholen. De vmbo-basis afdeling van het Wes terpoort College in Tholen scoort ook een 9. Sommige afdelingen van scholen krijgen een onvoldoende (rapport cijfer 5) in het onderzoek: de vwo-afdeling van het Zelden- rust-Steelant College (Terneuzen), de havo-afdelingen van SSGDe Re de (Terneuzen) en het Pontes Pie- ter Zeeman (Zierikzee). Ook enkele vmbo-richtingen van Zeeuwse scholen scoren onvol doende: gemengd/theoretische vmbo-richting van het Calvijn Col lege (Tholen), vmbo-richtingen ba sis en kader van het Goese Ly ceum (Goes), vmbo-kader van het Zeldenrust-Steelant College (Ter neuzen) en vmbo-basis van het Scheldemond College Vlissingen. Het Reynaert College en het Zwin College hebben volgens Trouw de beste havo's (rapportcijfer 8). Het Ostrea Lyceum (Goes) en het Zwin College scoren krijg ook een 8 voor hun vmbo-kader afdeling. Trouw keek onder meer naar de gemiddelde examencijfers en naar het percentage leerlingen dat zon der vertraging een diploma haalt. Q www.trouw.nl/schoolprestaties. MIDDELBURG - De coördinator voor het strooizout namens de provin cie Zeeland, de waterschappen, Zeeland Seaports en de Wester- scheldetunnel beschrijft de zout- voorraad op dit moment als 'mini maal'. Hij tekent er wel bij aan dat er vandaag en morgen weer nieu we zoutleveringen verwacht wor den. Maar er moet hard aan getrokken worden om die leveringen ook in derdaad te krijgen, licht Edwin Roelands toe. Afgelopen weekeinde hebben ver tegenwoordigers van Rijkswater staat, het waterschap en de provin cie de koppen bij elkaar gestoken om te kijken wat ze voor elkaar kunnen betekenen als het gaat om het zo efficiënt mogelijk inzetten van de zoutvoorraden. Ook op gemeentelijk niveau be gint de bodem van de zoutvoor- raad in zicht te raken. Middelburg heeft niet veel meer en is overge gaan op een mengsel van zout en zand. Ook de gemeente moet moeite doen om de leveringen bin nen te krijgen. De zoutleverancier wordt gewezen op zijn verplich ting om gemaakte afspraken na te komen. „Maar als die ook geen zout heeft wordt het moeilijk", geeft een woordvoerder van de ge meente Middelburg aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 55