PZC I 21 Goes op lokale 'Wikileaks'-website Iglo 24 en 25 22 en 23 BEVELANDEN KLOKKENLUIDERS Burgemeester Verhulst niet bang voor Opennu.nl Op de lange latten Sieraden weg bij woninginbraak MarathonZeeland steunt Palazolli Seniorenraad is op zoek naar leden almanak Eindeloos wandelen op Noord-Beveland Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl 'Vliegevenement Wings and Wheels kwam beloften niet na' Dinsdag 21 december 2010 door Frank Balkenende GOES - Goes is één van elf gemeen ten en de enige Zeeuwse op een nieuwe lokale Wikileaks-achtige interpagina. De klokkenluiders- website Opennu.nl verwacht deze week daar nog eens 39 gemeenten aan toe te voegen. Inwoners van die gemeenten, of betrokkenen, kunnen zich aanmel den bij Opennu.nl en anoniem vertrouwelijke en geheime docu menten doorgeven die mogelijk lo kale en maatschappelijke misstan den aan de kaak stellen. Na ontvangst worden de docu menten ontdaan van alle gegevens die eventueel herleidbaar zijn tot de bron. Bij Opennu.nl aangemel de journalisten kunnen de aangele verde informatie beoordelen, on derzoeken vervolgen en naar bui ten brengen. Oprichter Michel Spekkers van Opennu.nl, student bestuurskun de in Den Bosch, ziet zichzelf niet meteen als de Assange uit de pol der. Hij werkt ook niet mee aan Wikileaks, laat hij weten. „Ik heb wel respect voor Assange en wat Wikileaks teweegbrengt. De kracht van die site is juist dat er wereldwijd tienduizenden men sen bij betrokken zijn. Het is de kracht van de massa." Spekkers ziet Opennu.nl als een manier om 'transparant' bestuur van lokale overheden te bewerk stelligen. Om zelf onafhankelijk te opereren, heeft Spekkers zijn poli tieke functie als commissielid voor de SP in Breda neergelegd. De web site is enkele dagen in de lucht en de documenten stromen binnen, zegt hij. „Gisteren vanuit Breda al vijf gigabyte aan informatie." Spekkers denkt dat zo uiteindelijk zaken aan het licht komen die van 'historische waarde en maatschap pelijk belang zijn'. „En dat interes seert mensen, want het gebeurt of is gebeurd in hun gemeente." De Goese burgemeester René Ver hulst is niet bang voor de klokken- luiderssite. „Als je als gemeente probeert goed en open beleid te voeren, hoefje niet bang te zijn. Ik vind wel dat gemeenten soms te snel zaken vertrouwelijk behande len. Maar wat vertrouwelijk is, om redenen van privacy of onderhan delingen, moet ook vertrouwelijk blijven." Verhulst is niet verbaasd over de komst van een 'lokale' Wikileaks. „Het was te verwachten. Als je een beetje handig bent, kun je lokale systemen kraken." KAPELLE - Deze man en vrouw, gekiekt op de of gewoon lopen lukt bijna niet meer vanwe- verplaatsen. Gisteren was er, zonder wind en Zeg nou zelf; zo hoef je helemaal niet meer Lurpseweg tussen Kapelle en Wemeldinge, ge de hevige sneeuwval, maar al langlaufend met een lekker zonnetje, in de prachtige wit- op wintersport. hebben het goed bekeken. Fietsen, autorijden kun je je natuurlijk ook prima van A naar B te Bevelandse polders een ideale gelegenheid. foto Ronald den Dekker GOES De bewoners van een woning aan het Weegbreepad in Goes ontdek ten afgelopen zaterdag omstreeks 16.00 uur dat er was ingebroken in hun woning. Door een raam te ver breken is/zijn de dader(s) van deze inbraak de woning binnengeko men. De woning is doorzocht en er zijn sieraden meegenomen. Er is technisch onderzoek gedaan in de woning en ook werd er door de po litie een buurtonderzoek gehou den. ZOÜTELANDE MarathonZeeland, de organisatie achter het Kustmarathon-weekend dat begin oktober is gehouden, heeft dit jaar de stichting Palazolli uitgekozen als goed doel. Tijdens het marathonevenement is langs het parcours aandacht gevraagd voor de stichting die mensen met kanker of hun naasten, ondersteu ning biedt. MarathonZeeland maak te gisteren bekend dat er tijdens het weekeinde 1150 euro voor Pala zolli is opgehaald. GOES De Seniorenraad Goes zoekt twee nieuwe bestuursleden. Twee leden verlaten de raad omdat ze hun pe riode hebben volgemaakt en nu verplicht aftreden. Kandidaten moeten aantoonbaar maatschappe lijk betrokken zijn, in het bijzon der bij de positie van ouderen. De Seniorenraad geeft gevraagd en on gevraagd advies aan de gemeente over het ouderenbeleid. Belangstel lenden kunnen voorzitter Pieter Bouman bellen: 0113-312665. De twee jeugdige Middelburgers Isa- belle en Douwe waren zondag al ve le uren aan het bouwen aan hun ig lo. Hun sneeuwhuis werd groter en groter en, ondanks het sneeuwrecord, begon het bouwmateriaal in de direc te omgeving toch op te raken. Ze moesten het van steeds verder aan voeren en daardoor waren ze bang dat hun iglo niet zo groot zou wor den als hun voor ogen stond. Plotseling hoorden ze een Tip? redactie@pzc.nl sneeuwschuiver aankomen. Ze vrees den dat de bestuurder het beetje sneeuw in hun buurt ook nog weg zou halen zodat ze echt zonder zou den komen zitten. De bestuurder van de schuiver be greep echter de nood van de beide kinderen en vlak voor de iglo draai de hij zijn machine en stortte al zijn sneeuw voor hun voeten zodat ze ver volgens de grootste iglo van de stad konden bouwen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 49