zeeland 123 keuzes en daden Binnenvaart ziet toekomst Heropbouw huizen Gerritsenstraat in Breskens begint komende maand V Schuttevaer is optimistisch Nieuwe koepel van RMDO zoekt leden Tweehonderd vogels bij Vogelvrienden Spelmiddag voor de jeugd op 't Jagertje Tentoonstelling van kaarten in bibliotheek dinsdag 21 december 2010 uitgroeien tot een regionaal en toeristisch koopcentrum. De band met het water moet worden verstevigd door ook door gebruik te maken van de (toeristische) potenties van de nieuwe zeesluis. foto Mark Neelemans door Martijn de Koning BRESKENS - De bouw van tien nieu we huurwoningen aan de Burge meester Gerritsenstraat in Bres kens begint volgende maand. Dat zegt Pol van de Vijver, manager bij Woongoed. De oude tien huizen, die volgens Woongoed niet meer voldeden, zijn inmiddels allemaal gesloopt. Dat ging niet zonder slag of stoot. Een aantal bewoners ging de strijd aan om de sloop te voorkomen of een hogere vergoeding te krijgen. Dat is nu achter de rug. Vier van de tien vorige bewoners komen straks terug in een nieuwe wo ning. De andere zes zijn definitief verhuisd naar elders. De tien nieuwe woningen zijn le- vensloopbestendig, zegt Van de Vijver. „Er is een mogelijkheid om beneden zowel de badkamer als een slaapkamer te realiseren", legt Van de Vijver uit. Dat wil niet zeg gen dat de woningen voor een spe cifieke doelgroep zijn; ze komen in het gewone huuraanbod van Woongoed. Na de bouw van de woningen, die naar verwachting komende zomer klaar is, wacht de sloop van zes huizen aan de naastgelegen T.F. Blankenstraat. Van de Vijver kan nog niet aangeven wat voor 'A_ ■ve^. j. I INBRAAKBEVEILIGING I BRANDBEVEILIGING I CAMERABEWAKING rkend BORG Beveiligingsbedrijf *^rk< rkend Brantfdelecliabedrijf I MELDKAMER PAC I TOEGANGSCONTROLE I ALARMOPVOLGING Lewestraat 43 Goes/Kioetinge Tel.: 0113-213720 E-mail: iirfo@colijnbv.nl Internet: www.colijnbv.nl soort woningen daar terugge- bouwd worden. In verband met de bouw neemt de gemeente Sluis een aantal ver keersmaatregelen. De Burgemees ter Gerritsenstraat wordt verbo den terrein, behalve voor de bewo ners van die straat en die van de Weijkmanlaan 12 tot en met 20. De rijrichting in de T.F. Blanken straat wordt van januari tot augus tus tegengesteld aan die van nu en loopt straks richting het Molenwa ter. Via deze weg wordt dus de wijk ontsloten. De brandweerkazerne aan de Weijkmanlaang blijft te allen tijde bereikbaar. TERNEUZEN - Het gaat beter in de binnenvaart. Na twee zware jaren gloort er weer hoop bij de schip pers. Volgens voorzitter Jan Voge laar van de afdeling Midden-Zee land van schippersvereniging Schuttevaer zijn het nu nog vooral de kleinere schepen (tot ongeveer 1600 ton) die profiteren van het aantrekken van de markt. Maar binnen enkele jaren moet het ook voor de grote jongens beter zijn. Tot najaar 2008 ging het voor ie dereen in de binnenvaart prima, zegt Vogelaar. Er waren veel vrach ten, die werden goed betaald en er werd flink geïnvesteerd in grote nieuwe schepen. Toen kwam de wereldwijde economische crisis en was er veel minder lading te ver voeren, zeker voor de grote sche pen van 2500 tot 4000 ton. De con currentie was groot en de investe ringen konden niet worden terug verdiend. Toch zijn er de afgelopen twee jaar niet meer schippers dan 'normaal' failliet gegaan, zegt Vogelaar. Dat komt 'doordat de banken hebben geholpen', zegt hij. „Die accepteer den dat de verplichtingen tijdelijk niet konden worden nagekomen." OOSTBURG De Raad voor Maatschappelijke en Demografische Ontwikkeling in de gemeente Sluis zoekt mensen die in de koepel Demografische Ontwikkeling zitting willen ne men. Daar worden zaken bespro ken die te maken hebben met de demografische ontwikkeling en op bouw van de bevolking van Sluis. De raad adviseert gevraagd en on gevraagd aan het gemeentebestuur. Meer informatie bij voorzitter Jac ques le Grand via 0117-453713. AXEL De Zeeuws-Vlaamse Vogelvrien den houden van vrijdag tot en met zondag hun jaarlijkse tentoonstel ling in De Halle in Axel. Een dag eerder, donderdag, buigen keurmeesters zich over de beestjes. Wethouder Cees Liefting opent de expositie vrijdag 0111 19.30 uur. De zaal is zaterdag open van 10.00 tot 17.00 uur en zondag tussen 10.00 en 16.00 uur. De organisatie verwacht meer dan tweehonderd vogels. De sector merkt dat er langzaam aan weer meer lading komt. Voge laar: „De toekomst ziet er goed uit. De verwachting is dat het rond 2014 ook voor de grote schepen weer beter is." Voorzitter Johnny van Ijk van de afdeling Terneuzen constateert in zijn terugblik over afgelopen jaar dat de crisis op z'n retour lijkt. „Dat merk je aan de toegenomen drukte op de vaarwegen en dat zie je aan de kwartaalcijfers van de zeehavens. Maar het zal nog gerui me tijd duren voordat we weer op het niveau van enige jaren geleden zijn." Afdelingssecretaris Anton de Bruijn stipt in zijn terugblik aan dat de nieuwe schutregeling om in de vroege ochtend lange wachttij den te voorkomen, zoals die in Ter- neuzen alweer een tijd geldt, wei nig klachten oplevert. Maar er zit, verwacht De Bruijn, nog meer aan te komen. Rijkswa terstaat werkt aan de invoering van een soort 'groene golf, waar bij de schipper vooraf een vaar- schema krijgt voorgeschoteld. Het moet helpen de beschikbare schut- capaciteit bij de sluizen te verbete ren. HULST Jeugd Vakantie Werk (JVW) Hulst houdt maandag een spelmiddag voor de jeugd van zes tot twaalf jaar op 't Jagertje in Hulst. Vanaf 13.45 uur worden spelletjes afgewerkt zoals het 'Steel de kerst boom' spel en het grote Pim Pam Pet spel. Ook wordt in een minibio- scoop een spectaculaire film ge draaid. Bij de inschrijving (50 euro cent per persoon) worden de groep jes samengesteld. De spelmiddag duurt tot 16.30 uur. VOGELWAARDE In de vitrinekast van de biblio theek in Vogelwaarde zijn allerlei zefgemaakte kaarten te zien die zijn vervaardigd door een tiental dames in het plaatselijke Wijk- steunpunt. Ze komen er elke week op donder dagmiddag bijeen om kaarten te maken voor allerlei gelegenheden. De kaarten zijn ook te koop. De ten toonstelling is te zien tot en met dinsdag 11 januari tijdens de ope ningsuren van de bibliotheek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 45