Blaauwe Hoeve breidt verder uit 'Slim' strooizout heeft een kleurtje VERPLEEGHUIS Zestien extra zorgplaatsen leveren ook nieuwe werkgelegenheid op in Hulst 24 en 25 26 en 27 terne 11 zen Meer huizen in Sas van Cent Voedselbank houdt actie kerstpakketten hebben hun oude naam terug Brandweer spuit dak tent ijsbaan schoon Oranjekwartier trekt 15.000 bezoekers HENGSTDIJK - Simpele ideeën zijn vaak de bes te. Dat geldt zeker voor het gekleurde strooi- zout dat Fruitwinkel Van Assche in Hengstdijk verkoopt. Het zout is roze van kleur met als belangrijk voordeel dat je direct kunt zien waar je wel en waar je nog geen zout hebt ge strooid, zoals Jos van Assche demonstreert. Hij verleent samen met verschillende andere boeren in de omgeving weggebruikers die met dit barre winterweer de polder in moe ten nog een extra service. Met een sneeuw- schuif voor de tractor maken ze de wegen in de omgeving, die buiten de strooiroute van het waterschap vallen, zo goed en zo kwaad als mogelijk sneeuwvrij. foto Mark Neelemans door Harold de Puysseleijr HULST - De Oost-Zeeuws-Vlaamse zorgstichting Curamus heeft van het ministerie van Volksgezond heid toestemming gekregen voor de uitbreiding van het verpleeg huis met zestien plaatsen. De uitbreiding gaat gepaard met nieuwe werkgelegenheid. Ook is een verbouwing nodig op het ter rein van De Blaauwe Hoeve in Hulst. De plaatsen worden verder gereali seerd in de groepswoningen aan de Korenmarkt en Bellingstraat in Hulst en de Geslechtendijk in Sint Jansteen. Na realisatie van de uitbreiding komt Curamus op een totaal van 172 verpleeghuisplaatsen. De stich ting heeft verder woonzorgcentra in Hulst (Blaauwe Hoeve), Kloos- terzande (Antonius) en Koewacht (Lange Akkers). Curamus benut de capaciteitsuit breiding volgens manager intramu rale zorg René Ruissen om specia le voorzieningen te realiseren voor cliënten die lijden aan het syn droom van Korsakov en voor cliën ten met niet-aangeboren hersenlet sel. Die laatste term is een verza melnaam voor alle letsels die na de geboorte aan de hersenen zijn ontstaan, hetzij door ziekte, hetzij door een ongeluk. Er moet nog heel wat gebeuren om de capaciteitsuitbreiding gestal te te kunnen geven. Er moeten bouwkundige voorzieningen wor den getroffen, er moet personeel worden geworven, en er moeten nieuwe teams worden samenge steld om de zorg te verlenen. Ook moeten voor de nieuwe doel groepen speciale zorgarrangemen- ten worden gemaakt. Een werkgroep is al bezig met het voorbereiden van de verbouwing. In de gebouwen E-Noord en E-Zuid komen vier zelfstandige wooneenheden voor elk acht cliën ten, zodat hier in totaal 32 cliënten kunnen worden gehuisvest. Curamus streeft er naar dat de be nodigde verbouwing rond 1 mei ge reed is, zodat het gebouw kort daarna in gebruik worden geno men. Het heeft al bij al niet lang ge duurd dat er rust was bij de Blaau we Hoeve in Hulst. Na jarenlange bouwactiviteiten op het terrein aan de Truffmoweg werd nog maar een goed jaar geleden de offi ciële opening gevierd van het ver nieuwde woon- en zorgcomplex voor senioren. Na woorden wordt het tijd voor daden in binnenstad Terneuzen Dinsdag 21 december 2010 Brede school is verankerd in samenleving Philippine Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl TERNEUZEN De brandweer heeft gisteren over tollige sneeuw van de overkapping van de ijsbaan op de Terneuzense Markt gespoten. De baan kon daar door tegen de middag open. „De ge meente zorgt er voor dat er naast de baan wordt gestrooid, zodat we niet bang hoeven zijn voor glad heid rond de piste", meldde Jan Dieleman van Terneuzen on Ice. Mocht er weer te veel sneeuw op de overkapping komen, dan komt de brandweer opnieuw in actie. TERNEUZEN Dit jaar bezochten ruim 15.000 be zoekers de speeltuin Oranjekwar tier in Terneuzen. Dat komt neer op ongeveer 72 bezoekers per dag. „Kortom onze speeltuin doet het goed", stelt het bestuur in de nieuwsbrief. Vanwege de uitbrei ding van de speeltuin en de bouw van een nieuw gebouw kunnen de speeltuin en de zaal in 2011 niet ver huurd worden aan particulieren of organisaties. Voor scholen wordt een uitzondering gemaakt. De voedselbank Zeeuws-Vlaande- ren wil mensen met een minimu minkomen deze feestdagen verras sen met een kerstpakket. Bedrijven en particulieren die kerstpakketten over hebben kunnen die inleveren bij Miriam Hemelsoet aan de Oude Vaart 128 in Terneuzen. Het kan ook op donderdag tussen 9.00 en 11.00 uur bij de voedselbank in de Van der Peijlstraat 1 in Terneuzen. Meer informatie via telefoonnum mer 06-24959412. door Frank van Cooten SAS VAN GENT - Het project 'Hui zen hebben Namen' in Sas van Gent is deze week afgerond. Het project is een initiatief van de Stichting Heemkundige Kring Sas van Gent. Op de bordjes komen de namen voor die de panden in de historische binnenstad van Sas van Gent hadden in de zeventien de en achttiende eeuw. Aanvankelijk verleenden vijftig be woners en/of eigenaren hun mede werking voor het plaatsen van een naambordje op hun woning. Afge lopen week zijn nog eens 35 bord jes aangebracht. Het geheel vormt volgens de Stichting Heemkundi ge Kring Sas van Gent een prach tig aanzicht en is een aanwinst in het kader van de opwaardering van Sas van Gent. De Heemkundi ge Kring wil dit project opnemen in een nostalgische wandelroute door Sas van Gent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 43