jachtverbod vanwege kou en sneeuw 261 zGclan Het rechtvaardigheidsgevoel van de Partij voor Zeeland DIEREN UITGEPUT Voedsel vinden moeilijk Eeen beetje minder brieven «annn dinsdag 21 december 2010 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Sneeuwen Telkens als het gaat sneeuwen hou ik mijn hart als postbode alweer vast. In een dure buurt van Terneu- zen, waar huisartsen, politieagen ten, medisch specialisten, tandart sen en mensen wonen met hele kleine kinderen en gehandicapten, wordt de stoep niet schoonge maakt. Ook als je vraagt naar de re den krijg je altijd als antwoord dat ze geen tijd hadden of er wordt naar me gekeken alsof ik gek ben. Veel van deze mensen hebben het over normen en waarden. Zo kom je ook van postbodes af, maar ik denk ook aan de bejaarden. R. van der Zwart Gouwestraat 5, Terneuzen Crèches Niet ingegeven vanuit sensatie zucht of (massa-)hysterie, wat ik gruwelijk en verwerpelijk vind, in trigeert de 'crèche-casus' in Amster dam mij uitermate, zij het dan in minder positieve zin, met name voor de betrokken partijen. Hoewel enigszins speculatief maakt de hoofdrolspeler de indruk van een zeer sluwe, intelligente en opnieuw psychopatische karakter structuur, met veel manipulatieve kenmerken. Ondanks de opmerk zaamheid van twee ouders, die op basis van concrete feiten (en moge lijk ook intuïtie) aangaven, dat er opmerkelijke zaken speelden, wer den zij niet geheel au serieux geno men, en kon een klein netwerk on gehinderd zijn gang gaan. Niet in de onderwereld, niet in duistere achterkamertjes, maar in de gewo ne dagdagelijkse bovenwereld en zelfs in de eigen huiskamers. Monique Sturm Turkeye 16, Waterlandkerkje Vertrouwenskwestie Het voorstel om twee ton te inves teren in het vrijetijdspark ZEP heeft aanleiding gegeven tot een motie van Treurnis. De verhou ding tussen college van B&W en de raad moet op vertrouwen zijn gebaseerd. Hierbij is een essentiële voorwaarde dat de raad volledig en correct wordt geïnformeerd. Doet het college dat niet dan is dat de politieke doodzonde nummer 1. Meer dan een maand is de raad door het voltallige college verkeerd geïnformeerd over de twee ton aan ZEP. Dat WD'r Nieuwenhuis wak ker schoot omdat hij dacht dat hij het kwetsen van het christelijk deel der natie tot kunst kon verhef fen verbaast mij niet. Dat de heer Kraan jarenlang voorvechter van het dualisme met het grootste ge mak over het punt van goede infor matie verstrekken, heenstapt ver baast mij echter des te meer. Is de LPM tot de rijen der plucheplak kers toegetreden? Ad van de Kreeke fractie-assistent D66 Bleek 15, Middelburg Bolkestein Bolkesteins advies aan ortho dox-joodse Nederlanders om te ver huizen naar Israël verraadt diens xenofobe inslag. In de vorige eeuw maakte hij de problemen met islamitische medeburgers 'be spreekbaar' en zette hen in de ver- dachtenbank. Het is Frits' kweekvijver, die popu listen als Wilders en Verdonk voortbracht. De haat- en angst- zaaiende praatjes, die sindsdien door Trots Op Nederland, PW (en WD) worden verspreid, heb ben Nederland teruggeplaatst in de tijd van de Kruistochten. Daardoor wordt het CDA herin nerd aan een lang tijdperk waarin zijn geloof zich - tot in het nu van SGP - manifesteerde als totalitaire ideologie. Dat Bolkestein en Wilders bang zijn voor de ondermijning van Eu ropa door niet-westerse allochto nen, is volks verlakkerij. Hün opa's hebben met een minieme minder heid miljoenen autochtonen ge knecht en uitgebuit. Juist deze neo-liberalen, met grenzeloze affec tie voor het koloniale Israël, ma ken hier de dienst uit; met Maas tricht als nieuwe hoofdstad. Pieter Ham Wagenaarstraat 18, Veere Bureaucratie Door samenvoeging van de Zeeuw se politie met die van West- en Midden- Brabant komt er volgens minister Opstelten een aanval op de bureaucratie. Door de samen voeging en invoering van het cen traal beheer gaan in Zeeland 150 tot 200 arbeidsplaatsen verloren. Als ik de diverse media moet gelo ven, is er in Brabant een ben de-oorlog aan de gang. Door bovengenoemde samenvoe ging zou er dus meer blauw op straat moeten komen in precies Brabant want Tilburg wordt ge noemd als centrale spil. Dat betekent dat als we iets moe ten aangeven, hopelijk toch niet dat we binnenkort naar Breda moe ten? Daar komt 'ons' openbaar mi nisterie al te zitten. Wij Zeeuwen hebben altijd geluk, een ziekenhuis dat in de problemen zit, weinig blauw op straat, geen openbaar mi nisterie, als Zeeuws-Vlaming moet je betalen om in de rest van Neder land te komen en als het een beet je mee zit straks ook nog tol beta len in België. Zelfs Calimero zou hier niet van terug hebben. A. de Waele H. Dunantstraat 20, Koewacht Politie Of Zeeland niet slechter wordt door de vorming van nationale po litie in de vorm van een aantal re gionale korpsen, zoals door korps beheerder Schouwenaar en hoofd commissaris Demmers wordt be weerd, valt sterk te betwijfelen. Im mers wat de politie regionaal gaat doen hangt af van de lokale (ge meentelijke) prioriteiten, aldus mi nister Opstelten. Het laat zich raden welke gemeen ten het beleid/inzet gaan bepalen, namelijk met name de grote Bra bantse gemeenten, Zeeland komt op de tweede plaats. Onze commis saris van de koningin mevrouw Pe- ijs is het niet eens met Tilburg als centrale spil, dat is juist, maar noem dan niet Breda, want dat is geen Zeeuwse gemeente. Het is te betreuren dat men zo ge makkelijk als Zeeuwse bestuurders het er bij heeft laten zitten, een daadkrachtiger protest is minimaal vereist, en niet eenmaal. Thon Bastiaansen Drostlaan 1, Sluiskil door Ondine van der Vleuten MIDDELBURG - Vanwege de extre me weersomstandigheden is de jacht op wild (haas, fazant, wilde eend, konijn en houtduif) geslo ten. Gedeputeerde Staten hebben ook het jagen op kolganzen, grau we ganzen en smienten verboden. Koude en sneeuw hebben de die ren uitgeput en bemoeilijken het vinden van voedsel. Faunabescher ming stuurde gisteren een brand brief naar alle provincies. 'Het is bekend', aldus de brief van Fauna bescherming, 'dat rondom de feest dagen veel jagers met jachtgasten de vrije dagen benutten om geza menlijk grootscheepse jachten op touw te zetten.' Volgens de Flora- en faunawet is het strikt verboden te jagen op dieren die als gevolg van weersomstandigheden uitge put zijn. Woordvoerder Harm Nie sen: „Het probleem is, dat in het Faunabeheerplan niet precies om schreven staat vanaf welk moment de weersomstandigheden zo slecht zijn dat er een verbod moet komen. Het gaat om ingewikkelde omschrijvingen: hoeveel procent van het water bedekt moet zijn door Ben Jansen MIDDELBURG - De Statenfractie van de Partij voor Zeeland (PvZ) wil dat de Europese Commissie zich buigt over de afspraken tussen de provincie Zeeland en recreatieon derneming Molencaten. Volgens de PvZ is sprake van ongeoorloof de staatssteun bij het recreatie- en natuurproject Waterdunen. Een motie waarin om een eigen onder zoek daarnaar werd gevraagd, sneuvelde vrijdag in de Staten van Zeeland. Waarom legt de PuZ zich niet neer bij de democratisch genomen beslui ten in de Staten over Waterdunen? Fractievoorzitter Johan Robesin: „Democratie betekent regeren door het volk. Dat houdt in dat de vertegenwoordigers van dat volk ook naar hun burgers moeten luis teren. In het geval van Waterdu nen is dat volstrekt niet gebeurd. Dat getuigt van minachting. Mijn rechtvaardigheidsgevoel overstijgt dan de grondregel dat je je in een orgaan als Provinciale Staten moet neerleggen bij door de meerder heid genomen besluiten. Daarom blijf ik vechten om plan Waterdu nen te voorkomen. En ook plan Perkpolder, de vergroting van het Zwin en de ontpoldering van de Hedwigepolder." met ijs, hoeveel procent van het land met sneeuw. Ja, en als dan overmorgen de dooi alweer voor speld wordt, zegt men al snel: laat maar zitten." Faunabescherming heeft alle pro vincies tegelijk aangeschreven 'om jachttoerisme binnen Nederland onmogelijk te maken'. Faunabe scherming vroeg ook om een ver bod voor de jacht op diersoorten die bejaagbaar zijn in het kader van populatiebeheer en schadebe- strijding. Jagen op deze schadelijke dieren is sterk verstorend op ande re, niet-bejaagbare dieren, ver klaart Niesen. Die kunnen dat er in deze barre omstandigheden niet nog bij hebben. In Zeeland vallen damherten en reeën onder de bejaagbare soorten. Dat blijft zo. René Steijn van de provincie legt uit dat die dieren in Zeeland nog genoeg voedsel kunnen vin den en niet verzwakt zijn. Boven dien wordt de jacht op een min der verstorende wijze uitgevoerd. Faunabescherming wil een alge heel schietverbod tot enkele we ken na de sneeuw- en vorstperio de. De provincie zal het verbod bij veranderende weersomstandighe den opnieuw bekijken. Johan Robesin (PvZ) De PvZ verwijt de Zeeuwse Milieufe deratie dat ze in beroep gaat tegen besluiten over zaken waarbij ze in het voortraject betrokken was. Doet de PvZ niet hetzelfde? „Ik kan me ergens voorstellen dat sommigen die vergelijking trek ken. Maar het grote verschil is dat de ZMf naar de rechter stapt op kosten van de belastingbetaler. Ik heb er op zich niks tegen dat de ZMf processeert. Als ze dat nodig vinden, moeten ze het vooral doen. Maar niet met de subsidie van de provincie betaald." GOES - Ontluisterende cijfers: Ne derland telt ruim 420.000 eenzame ouderen die de feestdagen niet vie ren. De helft onder hen krijgt tij dens deze dagen geen bezoek en Houdt de PvZ alleen maar voet bij stuk om electorale overwegingen? „Absoluuut niet. Ik hou alleen maar rekening met de opvattingen van onze achterban. Die vindt dat ons schitterende cultuurlandschap niet mag worden verkwanseld. Geen gerommel met overslagbe- stendige dijken, niet overal visvij vers waar Zeeuwse tong moet wor den gekweekt. Dat soort dingen worden ons opgedrongen. Ik be speur een groeiend verzet daarte gen. Wij scherpen ons standpunt over Waterdunen niet aan het het oog op de Statenverkiezingen van maart. Daarvoor moet je bij ande re partijen zijn." De PvZ trekt op met PW-Europarle- mentariër Lucas Hartong. Ligt dat voor de hand aangezien beide par tijen, als het gaat om de kiezers gunst, in dezelfde vijver vissen? „Ja, het klopt dat de PW zich ook sterk maakt om te voorkomen dat boerengrond in natuur wordt om gezet. Op dat punt gaan we de PW zeker niet dwarszitten. In te gendeel, ik beschouw ze als bond genoot. Zo hebben we ook een in tensief contact met de WD in de Tweede Kamer over de Hedwige polder. Het gaat ons er niet om bij de verkiezingen zo groot mogelijk te worden: we willen doelen zien te bereiken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 42