22 zeeland Goes op lokale 'Keiharde toezeggingen 'Wikileaks'-website 'Je weet dat er een kans is dat het niet slaagt' Modelwoning Nieuw-Middelburg 'mooier dan verwacht' Kerstviering zondagsschool Presentaties Ellis Jane Musicalcompany Nachtdienst in Sint Jacobskerk dinsdag 21 december 2010 W door Frank Balkenende GOES - Goes is één van elf gemeen ten en de enige Zeeuwse op een nieuwe lokale Wikileaks-achtige internetpagina. De klokkenluiders- website Opennu.nl verwacht deze week daar nog eens 39 gemeenten aan toe te voegen. Inwoners van die gemeenten, of oetrokkenen, kunnen zich aanmel den bij Opennu.nl en anoniem vertrouwelijke en geheime docu menten doorgeven die mogelijk lo kale en maatschappelijke misstan den aan de kaak stellen. Na ontvangst worden de docu menten ontdaan van alle gegevens die eventueel herleidbaar zijn tot de bron. Bij Opennu.nl aangemel de journalisten kunnen de aangele verde informatie beoordelen, on derzoeken en naar buiten brengen. Oprichter Michel Spekkers van WESTKAPELLE De Zondagsschool Kinderen van een Vader houdt donderdag de kerstviering in het Wozoco aan de Kreek in Westkapelle. De viering vindt plaats in de ontmoetings ruimte van Zorgstroom. De kinde ren zingen, doen spelletjes en er is samenzang. Verder wordt een kerst verhaal voorgelezen. Kinderen die nog willen meedoen kunnen zich opgeven bij de zondagsschool. De viering begint om 11.00 uur. OORLOGSDAGBOEK Jaap Komejan hield tijdens de bevrij ding van Walcheren een dagboek bij: www.pzc.nl/oorlogsdagboek STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl Opennu.nl, student bestuurskun de in Den Bosch, ziet zichzelf niet meteen als de Assange uit de pol der. Hij werkt ook niet mee aan Wikileaks, laat hij weten. „Ik heb wel respect voor Assange en wat Wikileaks teweegbrengt." De website is enkele dagen in de lucht en de documenten stromen binnen, zegt hij. De Goese burgemeester René Ver hulst is niet bang voor de klokken- luiderssite. „Als je als gemeente probeert goed en open beleid te voeren, hoef je niet bang te zijn. Ik vind wel dat gemeenten soms te snel zaken vertrouwelijk behande len. Maar wat vertrouwelijk is, om redenen van privacy of onderhan delingen, moet ook vertrouwelijk blijven." Verhulst is niet verbaasd over de komst van een 'lokale' Wikileaks. „Het was te verwach ten. Als je een beetje handig bent, kun je lokale systemen kraken." KOUDEKERKE De leerlingen van Ellis Jane and the Musicalcompany uit Middel burg treden morgen, woensdag, twee keer op bij Intratuin in Kou- dekerke. De kinderen brengen een gevarieerd programma ten gehore. Ze brengen niet alleen kerstklassie- kers zoals 'Jingle Bells' maar brengen ook een aantal musicaltop pers waaronder 'Annie'. De kerst presentaties beginnen om 15.00 uur en 15.30 uur. VLISSINGBN In de Sint Jacobskerk in Vlissingen wordt vrijdag de traditionele kerst nachtdienst gehouden. Deze kerstnachtdienst begint om 23.00 uur; om 22.00 uur zijn de deu ren open en vanaf 22.30 uur is er sa menzang met veel bekende kerstlie deren. Voorganger in de dienst is ds. Wout Alserda. Muzikale medewerking wordt ver der verleend door het koor Elanco- re, dat onder leiding staat van Leo Smit, en de vaste organist van de kerk Jos Vogel. door Emile Calon Meevliegen met een heuse Antonov 2 van af Vliegveld Mid den-Zeeland zit er voorlopig niet meer in. Eigenaar Rob de Man van dit historische vliegtuig peinst er niet over om nog eens deels te nemen aan Wings and Wheels. Wat hem rest van het evenement tijdens het Pinksterweekeinde in mei is een forse kater en een vordering van ruim achtduizend euro op de stich ting Wings and Wheels. In zijn kri tiek op de stichting is hij niet mals. Zijn toestel maakte acht vluchten tijdens het evenement met spon sors en betalende passagiers en pas na heel lang vragen, dreigen en smeken heeft hij een deel van zijn geld. Hij verzekert dat hij vooraf gaand aan het evenement te horen kreeg dat hij geen financieel risico liep. Wings and Wheels zou kaart jes verkopen en tien euro extra vra gen om eigen kosten te dekken. „Bestuurslid van Wings and Wheels Peter Geijsen is echt alle fatsoensregels te buiten gegaan en heeft lopen pokeren met mijn be drijf. Als organisator wentelt hij de financiële gevolgen van het evene ment volledig op mij en de andere ondernemers af Hij heeft de gel den van onze rondvluchten aange wend om andere schuldeisers te voldoen. Hij heeft ten onrechte op grote, niet realistische Peter Geijsen hoopt nog steeds dat Wings and Wheels alle schuldeisers te vreden kan stellen. Het bestuurslid van de stichting liet gisteren weten dat zijn organisatie nog plannen heeft om subsidie aan te vragen voor het financieel slecht verlopen evenement van mei dit jaar. Ook ligt er nog het plan om in 2011 we derom een evenement te houden, hoewel hij niet hoopvol is dat het lukt. De vooruitzichten zijn vol gens hem niet gunstig omdat het tot nu toe niet gelukt is harde toe zeggingen van sponsors te krijgen. „Het eerste jaar hadden we 3000 bezoekersaantallen gegokt." De Man heeft nu het idee dat hij is uit genodigd omdat Wings and Wheels tegenover de sponsors geen flater wilde slaan. Die spon sors, en betalende passagiers, kon den tijdens het evenement mee vliegen in de Antonov. „Ik ben als Kop van Jut gebruikt." Robert de Vries van Redyak heeft ook slechte herinneringen aan het evenement als het gaat om de financiële ver plichtingen. Hij stelt klip en klaar dat Wings and Wheels misbruik heeft gemaakt van het vertrouwen onder de deelnemers aan lucht- shows. „Wij zijn hobbyisten, vra gen een vriendenprijs omdat wij het leuk vinden om te vliegen, om anderen kennis te laten maken met onze vliegtuigen." Ook hij heeft 'ondanks keiharde toezeggin gen' maar een deel van zijn onkos ten vergoed gekregen. Door die er varing vraagt hij nu altijd vooraf geld als hij wordt uitgenodigd voor een vliegshow. Havenmeester Ed de Bruin (Vliegveld Texel) is een oude rot in de wereld van de vlieg- shows. Hij is al vele jaren betrok ken bij het organiseren van zulke shows en heeft geen goed woord over voor de handelwijze van Wings and Wheels. „Artiesten moet je betalen, anders houd je geen artiesten over", zo vat hij de mores van de vliegwereld samen. „Door met die gewoonte te breken brengt Wings and Wheels de we reld van de vliegshows in gevaar." bezoekers, het tweede 6000, het derde 12.000." Het jaar daarop ging het evenement op het laatste mo ment niet door wegens een onge val waarbij twee vliegers om het le ven kwamen. „Dit jaar viel het aan tal bezoekers tegen omdat we dat Pinksterweekeinde veel concurren tie hadden van andere evenemen ten. Ondanks een uitgebreide risi coanalyse kwamen er onvoldoen de bezoekers." Volgens hem weten deelnemers aan publieksevenemen ten dat altijd het risico bestaat dat er onvoldoende geld is om uit te betalen. „Je weet dat er een kans is dat het niet slaagt." door Theo Giele MIDDELBURG - „Het is mooier ge worden dan ik van tevoren had ver wacht." Jan van Loon kijkt tevre den rond in de eerste twee wonin gen die zijn gerenoveerd in de wijk Nieuw-Middelburg. Samen met zijn kleindochter Nora mocht Van Loon de 'modelwo ning' Leliestraat 39 gistermiddag of ficieel openen. Woongoed Middelburg gaat haar huurwoningen in de wijk renove ren. Buurtbewoners konden giste ren een kijkje nemen in de model woning. Van Loon is lid van de klankbord groep van bewoners die door de woningcorporatie worden geraad pleegd. Van Loon heeft een huur woning in de Prins Mauritsstraat. De planning is dat zijn huis komen de zomer aan de beurt is. Ook André Lorier kwam een kijkje nemen. Hij is een inwoner van de Griffioen, maar tot zijn 21e was Nieuw-Middelburg 'zijn' wijk. Lorier woonde in de Leliestraat. De band met de wijk is altijd geble ven. „Ik herinner me bijna huis voor-huis wie hier woonden. Dat blijft je bij", aldus Lorier. „Ik voel me nog altijd verbonden met deze wijk." Daarom heeft Lorier zich opgege ven voor het vrijwilligersproject. Lorier vindt het een goede zaak dat zijn oude wijk wordt opge knapt. Volgende maand staat hij met een ploeg van zes, zeven men sen klaar om de eerste bewoners te helpen bij hun, tijdelijke, verhui zing als hun woning gerenoveerd is. Gisteren ging ook de PZC-site www.vernieuwdmiddelburg.nl of ficieel de lucht in. Via deze site wordt de renovatie van de wijk ge volgd. Op de site zijn ook video's te zien, is een vraag-en-antwoordrubriek te vinden en kunnen bewoners hulp vragen en aanbieden. Betrok kenen bij de renovatie geven regel matig hun kijk op het reilen en zei len in de wijk.' video over de opening van de modelwoning: www.pzc.nl en www.vernieuwdmiddelburg.nl Belangstellenden bij de opening van de gerenoveerde modelwoning in de Leliestraat. foto Ruben Oreel De Antonov 2 was tijdens de laatste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 32