Zeeland PZCIa Wings and Wheels op zwarte lijst WALCHEREN 22 VLIECEVENEMENT Organisatie vliegshow komt financiële verplichtingen niet na 23 Vliegveld gesloten almanak Tip? redactie@pzc.nl Pasjes geskimd bij winkels MarathonZeeland steunt Palazolli Woninginbraak aan het Meulpad Iglo Tip? walcheren@pzc.nl «imiiijfc. »naBssmmmKsssBSS Modelwoning in Nieuw-Middelburg 'mooier dan verwacht' Dinsdag 21 december 2010 Veere betaalt niet mee aan bouw van dierenasiel door Emile Calon ARNEMUIDEN - Wings and Wheels is niet meer welkom op Vliegveld Midden-Zeeland. Ook een aantal eigenaren van historische vliegtui gen is niet meer van plan deel te nemen aan het vliegevenement. Het staat bij hen op een zwarte lijst omdat de organisatoren, on danks beloften, hun financiële ver plichtingen niet zijn nagekomen. Deelnemers aan het evenement SBMMSnnraiMHMM hebben tot nu toe ongeveer veer tig procent van de toegezegde ver goeding gekregen, zo blijkt uit reac ties van verschillende deelnemers. Wings and Wheels is in de finan ciële problemen geraakt doordat het laatste evenement minder be zoekers trok dan waarop was gere kend. „Daardoor kunnen we niet aan al onze financiële verplichtin gen voldoen", aldus bestuurslid Peter Geijsel. Robert de Vries (Redyak) en Rob de Man (Classic Wings) wijzen er op dat er voorafgaand aan het eve nement harde toezeggingen zijn gedaan. „Die keihard zijn gene geerd", aldus De Vries, die gisteren liet weten onder geen beding meer met zijn historische Yak te zullen verschijnen op Vliegveld Midden-Zeeland. Hij wees er ook op dat de wereld van airshowvlie- gers klein is en dat het verhaal van Wings and Wheels tot ver buiten de landsgrenzen bekend is. „Dit is geen reclame voor Zeeland." Havenmeester Rob Gomersbach van Vliegveld Midden-Zeeland be vestigde dat zijn bedrijf ook nog geld tegoed heeft van Wings and Wheels. Hoeveel, wilde hij niet zeggen. Maar wel zo veel dat het vertrouwen geschonden is en dat de stichting niet meer welkom is op het vliegveld. Geen van de schuldeisers is van plan om via de rechtbank genoeg doening te eisen. Allen wijzen er op dat de kosten dan nog hoger worden zonder dat er zekerheid is dat ze hun geld alsnog krijgen. De Man is wel van plan een deurwaar der in te schakelen. Naar eigen zeg gen heeft hij nog ruim achtdui zend euro tegoed. Hij stelt dat Wings and Wheels op de dag van de show hem bewust heeft bedon derd door kaartjes voor rondvluch ten met zijn Antonov 2 zelf te ver kopen en het geld te gebruiken om het exploitatietekort van het evenement te dekken. pagina 22 en 23: keiharde toe zeggingen zijn niet nagekomen ARNEMUIDEN - Geen klanten voor de brand- stofpompen op vliegveld Midden-Zeeland. Door de sneeuwval van de afgelopen dagen is het vliegveld gesloten. Dat is volgens luchtha- venmeester Rob Gomersbach jammer omdat veel vliegers willen profiteren van het mooie beeld dat het winterse landschap oplevert. „Zeeland is nu prachtig." Met de inzet van flink wat materiaal probeerden de medewer kers gisteren het vliegveld weer open te krij gen. Eerst werd het grootste deel van de sneeuw verwijderd, waarna walsen over het vliegveld reden om de resterende sneeuw aan te drukken zodat een harde ondergrond ont stond. foto Ruben Oreel MIDDELBURG De politie in Middelburg heeft gis teren twee meldingen binnengekre gen van het 'skimmen' van betaal- pasjes. Bij het skimmen worden il legaal de gegevens van een betaal- pas of creditkaart gekopieerd. Vol gens de politie kwamen de meldin gen binnen van de Marskramer- en de Wibravestiging in Middelburg. Volgens slachtoffers zouden ook bij andere betaalautomaten skim mers hebben toegeslagen, maar dit kon de politie nog niet bevestigen. ZOUTELANDE MarathonZeeland, de organisatie achter het Kustmarathon-weekend dat begin oktober is gehouden, heeft dit jaar de stichting Palazolli uitgekozen als goed doel. Tijdens het marathonevenement is langs het parcours aandacht gevraagd voor de stichting die mensen met kanker of hun naasten ondersteu ning biedt. MarathonZeeland maak te gisteren bekend dat er tijdens het weekeinde 1150 euro voor Pala zolli is opgehaald. KOUDEKERKE In een woning aan het Meulpad in Koudekerke is in de nacht van za terdag op zondag ingebroken. De dader is het huis binnengekomen via een deur die niet was afgeslo ten. Uit de woning zijn een geldkistje met inhoud, een laptop, een fotoca mera en drie portemonnees gesto len. De bewoners hebben aangifte ge daan bij de politie en die heeft een buurtonderzoek ingesteld. De twee jeugdige Middelburgers Isa- belle en Douwe waren zondag al ve le uren aan het bouwen aan hun ig lo. Hun sneeuwhuis werd groter en groter en, ondanks het sneeuwrecord, begon het bouwmateriaal in de direc te omgeving toch op te raken. Ze moesten het van steeds verder aan voeren en daardoor waren ze bang dat hun iglo niet zo groot zou wor den als hun voor ogen stond. Plotseling hoorden ze een sneeuwschuiver aankomen. Ze vrees den dat de bestuurder het beetje sneeuw in hun buurt ook nog weg zou halen zodat ze echt zonder zou den komen te zitten. De bestuurder van de schuiver be greep echter de nood van de beide kinderen en vlak voor de iglo draai de hij zijn machine en stortte al zijn sneeuw voor hun voeten zodat ze ver volgens de grootste iglo van de stad konden bouwen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 31