Zes games onder de kerstboom dinsdag 21 december 2010 lentl 17 In het najaar is het aantal games dat wordt uitgebracht hoger dan het aantal naalden in een spar. Maar oh-oh-oh, wat wordt er veel troep verkocht. Wij selecteerden zes leuke games voor onder de kerstboom. door Bart Breij en Gert Meijer ben je een verzetsheld in een dictatoriaal ge regeerd Rome van 1500. Rome ziet er werke lijk fan-tas-tisch uit en bruist van het leven en van ondergrondse opdrachten. Werp vijandige controletorens omver, onderschep post, ontmantel concepten van enorme wa pens en zet een netwerk van huurmoorde naars op. De vrijheid in je aanpak en op drachten die je aanneemt is gigantisch. Zo kun je vaak onopvallend meelopen met een menigte of toeslaan door van dak naar dak te klimmen. Toch is Brotherhood gegoten in een groots, intrigerijk, overkoepelend ver haal. Je kunt online ook nog sluipmoorde naar spelen tegen vijftien anderen. Assassin's creed brotherhood, Xbox 360, PS3 en PC, 18+, 40-60 euro. BEJEWELED 3 J Het wordt lastig om Be- jeweled 3 zonder laptop onder de kerstboom te leggen, want het derde deel van dit succes volle puzzelspelletje kan alleen gedownload worden. De makers hebben een handvol nieuwe, uitdagende speltypes verzonnen waarin je nog steeds minstens drie diamant jes op een rij moet schuiven om ze van het veld te laten verdwijnen. In een ervan vecht je tegen bommetjes die na een paar zetten exploderen, in een andere spaar je poker handen met diamantencombinaties. De 'Zen'-stand is een tegenpool voor alle heisa en laat je tot in het oneindige met de edelst eentjes schuiven. Desgewenst zelfs met een indicator voor je ademhaling... Q Bejeweled 3, PC, via http://popcap.com, 19,95 euro. BUZZ! THE ULTIMATE MUSIC QUIZ Goed, de (Nederlandstalige) presentator kun je af en toe wel op z'n harses slaan vanwege zijn on eindige bemoeienis, maar Buzz presenteert wel de leukste quiz die je met je vrienden op je televisie kunt spelen. Buzz! The ultima te music quiz is al de veertiende game uit de serie en de eerste die louter over muziek gaat. Pak de makkelijk te bedienen zoemers erbij en ga met z'n vieren voor de tv zitten om elkaar de loef af te steken over popken nis. Van de jaren zestig tot nu - iedereen Grote foto boven: Assasin's creed brotherhood. Kleine foto's links: Dance central, Donkey Kong Country returns, Need for speed. foto's GPD maakt kans. Er is een grote variatie aan spel types en voor de verliezer zijn er weer heer lijke taarten om mee te gooien. Wie be schikt over PlayStation Move kan deze ga me ook met lichaamsbewegingen spelen. Q Buzz! The ultimate music quiz, PS3, 3+, 60 euro in clusief zoemers (45 euro exclusief). EimSISiaaSWaarschuwing: voor Dan ce central heb je een Xbox 360 met Kinect nodig en laatstgenoemde gloednieuwe tech niek kost maar liefst 150 euro. Met die uitrus ting bestuur je games volledig met eigen be wegingen. Dance central is het leukste spel om dat te demonstreren. Op nummers van onder meer Lady Gaga, Rihanna, Nelly Furtado, Snoop Dogg en Kylie Minoque kun je op verschillende niveaus dansen. Of beter omschreven: een reeks swingende be wegingen meedoen. Het duurt even voordat je een liedje onder de knie hebt, maar als het lukt, voel je het vet verbranden. En een tweede speler hoeft maar in het beeld te springen en doet mee. Ruim de woonka mer op: tijd om te dansen. Of het te leren. Q Dance central, Xbox .360 (Kinect), 12+, 50 euro. Neem de televisiereclame waarin de nieuwe Don key Kong voor de Wii wordt gespeeld door twee spelers maar met een korreltje zout. Je kan Country returns wel tegelijkertijd spelen met de zware aap Donkey en diens lichtge wicht hulpje Diddy, maar het is makkelijker in je uppie. Nou ja, makkelijker: rennen, springen, klauteren en jezelf van tonnetje naar tonnetje afvuren wordt na de eerste jungle-omgevingen al erg moeilijk. Er zit een ouderwets Game Over-scherm in Don key Kong en dat zal je vaak zien. Maar tege lijk word je verwend door een grappige be sturing, kleurrijke decors, leuke geheimen en een flinke dosis variatie. Eindelijk weer een Wii-spel waar je eens lekker voor kunt gaan zitten. Donkey Kong Country returns, Wii, 3+, 40 euro. Racen? Dat doe je met de politie op de hielen. Dit is een over-de-top, bloedsnel racespel waarin je in de huid kruipt van een snelheidsma niak of een minstens zo rappe agent. Bij aan vang krijg je een Porsche onder je kont en de auto's worden alleen nog maar sneller. Zo scheur je met bizarre snelheden over uit gestrekte wegen met binnenweggetjes en kruispunten en deponeer je ondertussen spijkermatten en wegblokkades om je tegen standers het leven zuur te maken. Helaas geen gezellige gezinssessies in Need for speed: wie met anderen wil racen, moet het spel online spelen. Maar dan heb je ook wat. Of zag je al eens eerder een Bugatti Vey- ron op de vangrail botsen en over de kop vliegen? Need for speed, Xbox 360, PS3, PC, 40-60 euro. reageren? consument@wegener.nl pp^T" ia ikUHIP.ui#i! v v, FIS JT -tlvf/. Vir,tf4»g I" 04 £a:»3t 1 'ff: S=* BM Online museum voor sneakerfreaks Voor alles een museum, zelfs voor sneakers. Zo'n modern onder werp verdient ook een moderne manier van presenteren, dus is het sneakermuseum alleen online te bezoeken. Je vindt er ruim ze venduizend modellen, gesorteerd op merk en op sport. Er is een top tien en als je nog een paar unieke, vintage sneakers in de kast hebt staan, die kun je ook uploaden. www.sneakerfreaker.com/museum Alle jaaroverzichten van het 'NOS Journaal' vanaf 1956 Gisteren heeft de NOS alle jaar overzichten van het Journaal sinds 1956 online gezet. Opgeteld gaat het om zo'n 75 uur televisie die een unieke inkijk in het nieuws van de afgelopen 54 jaar geven. Dat levert een boeiende en soms nostalgische reis door de historie. Eind dit jaar wordt ook nog het jaaroverzicht van 2010 toe gevoegd. www.nos.nl Leuk filmpje met 'oude knarren' In de tijd van jaaroverzichten en terugblikken is dit filmpje een leu ke 'trip down memory lane'. Een Noors tv-programma verzamelde een groot aantal 'oude' sterren en liet ze 'Let it be' zingen. Zo zien we (een goed geconserveerde) Ri- cardo Tubbs uit 'Miami Vice' luchtgitaar spelen en is zelfs ac teur Bud Spencer van stal gehaald. En herken je de Nederlanders? http://goo.gl/Zv7A m Tips waardoor je gemakkelijker kunt kiezen Vergelijkingssites zijn er volop, maar blijkbaar nog niet genoeg. Sinds deze maand is er (een bèta versie van) Makkie.nl waarmee je, volgens de site, eenvoudig en snel een keuze kunt maken voor een nieuw te kopen product. Handig aan de site zijn de tips die per pro ductgroep gegeven worden. Die vertellen in hoofdlijnen waar je op moet letten bij je keuze. www.makkie.nl De definitieve lijst van de Top 2000 Eerste Kerstdag is het zover. Dan begint Radio 2 om 12.00 uur met het uitzenden van de Top 2000. Dat de 'Bohemian Rapsody' van Queen dit jaar niet op de eerste plaats staat, was een paar weken geleden al nieuws. De complete lijst is sinds gisteren te downloa den via de site van Radio 2. Daar kun je ook al warmlopen voor de Top 2000 met een leuk introspel. top2010.radio2.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25